Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Po operacji C5/C6 Mobi-C Czego unikać?

Po operacji C5/C6 Mobi-C Czego unikać? 1 tydzień 4 dni temu #15961

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1002
  • Oklaski: 35
Jak w temacie. Miałem jednopoziomową operację wstawienia implantu ruchomego Mobi-C.
Po operacji nie odczuwam jak dotąd żadnych dolegliwości z okolic kręgu gdzie implant został wstawiony, jedynie bardzo lekkie. Dolegliwości mam z powodu rany po operacji, w tym naruszenia części mięśni (i ból przy ich spinaniu), oraz prawie zerowy brak czucia w lewej części podbródka (czucie wróci albo nie).
Lekarz powiedział żeby unikać skrajnego pochylenia, skrajnego przeprostu (pewnie żeby implant nie wypadł ze swojego miejsca), i nagłych ruchów szyją.
A czy Wy na podstawie własnych doświadczeń możecie podać jakieś dobre rady co więcej robić i czego nie robić po implantacji ruchomego dysku w odcinku szyjnym?
Ogólnie u mnie jest OK w 9-tej dobie po operacji, chociaż dziś było mi bardzo bardzo słabo, ale podobno wiele osób w okolicy to odczuwało, i podobno zmiana pogody idzie.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Po operacji C5/C6 Mobi-C Czego unikać? 1 tydzień 3 dni temu #15963

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 19
  • Oklaski: 2
A nie masz zaleconego kołnierza? Wiem, ze osoby po operacjach bez implantów mają zalecone noszenie na kilka godzin (nie na cały czas).

Po operacji C5/C6 Mobi-C Czego unikać? 1 tydzień 3 dni temu #15965

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Przeciwwskazany.. Ale zakładam czasem jak zaboli mocniej. Chociaż coraz rzadziej.
A wiadomo np. po jakim czasie można bardzo delikatnie popływać? Jak się rana już zagoi to można śmigać na basen czy te 3 miesiące czy więcej trzeba odpuścić?

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Po operacji C5/C6 Mobi-C Czego unikać? 1 tydzień 3 dni temu #15969

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 19
  • Oklaski: 2
Dobrze pływasz - w sensie techniki? Bo jak nie to ja bym się nie śpieszyła na basen. Dajże sie spokojnie zagoić i zrosnąć. Mnie po pływaniu czasem szyjny sie odzywa właśnie, z tym, że ja jestem pływacki samouk i mam braki w technice.

Po operacji C5/C6 Mobi-C Czego unikać? 1 tydzień 3 dni temu #15970

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Ja też prawie samouk, ale tylko żabką pływam - kiedyś z połowy zalewu z Chańczy do brzegu dopłynąłem bez utopienia się, ale to 100 lat temu, teraz to tak rekreacyjnie bym się chętnie w końcu potaplał i sprawdził czy mi dalej ręce drętwieją przy próbach pływania czy nie. Chyba mi ta operacja pomogła bo mnie coś za bardzo nosi i nie mam tego uczucia duszenia/wiszenia za kark/bólu głowy. Albo to tylko efekt wrażeń z bycia w szpitalu. Okaże się, tylko jakieś bezpieczne zajęcie sobie na razie muszę wymyślić. Spacery nie chętnie teraz bo łatwo się przeziębić przy tych zmianach pogody a do tego zaczęli ludzie sezon palenia śmieci. Przy tak dobrym stanie po operacji to pewnie spokojnie mógłbym uczestniczyć w rehabilitacji już, tylko to pewnie też nie wskazane.

Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 3 dni temu przez użytkownik421.

Po operacji C5/C6 Mobi-C Czego unikać? 1 tydzień 3 dni temu #15971

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
A czy w ogóle jakiekolwiek wysiłkowe rzeczy można robić w pierwszych tygodniach po operacji, np. pomachać sobie trochę ciężarkami w odciążeniu na osłabione ręce, czy to niebezpieczne przez np. możliwość wzrostu ciśnienia i uszkodzenia rany?

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.088 s.
Zasilane przez Forum Kunena