Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 3 miesiąc 1 dzień temu #15843

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1007
  • Oklaski: 35
Może tak być że praktyk, zobaczymy za kilka lat co ludzie będą pisać o rezultatach tych "operacji z reklamy", ja osobiście mam nadzieję że nie będzie ich tylu co po innych "operacjach z reklamy". Niestety nawet tu na forum przez ostatnie lata widać że co gdzieś ktoś zacznie robić hurtowo odpłatnie to równocześnie jest wysyp pacjentów - "tych 2% u których dziwnym trafem się nie udało", mimo że przeważnie takie prywatne placówki nawet nie prowadzą żadnych rutynowych kontroli pooperacyjnych i nie wiedzą ilu z ich pacjentów trafia na poprawkę gdzie indziej - nawet za wizytę pooperacyjną chcą gotówkę. Jeśli u Pani to ten sam lekarz faktycznie poprawi, to bardzo dobrze.
Po tym drugim to chyba nie ma szpitala w Polsce który by kogoś nie poprawiał/ratował, stąd też i teraz chęć do poprawiania po kimś jest niewielka, szczególnie jak ten ktoś już na starcie twierdzi że jest objawieniem boskim na tle innych :side:
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 1 dzień temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 3 miesiąc 1 dzień temu #15845

• Natalia
  • Natalia Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
czy wg Ciebie metoda mikrodiscektomii jest lepsza niż endoskopowa? mam na myśli , że np. jest bardziej precyzyjna bo jest większe pole widzenia i większe możliwości manewrowania?

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 3 miesiąc 1 dzień temu #15846

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Lekarz jak rzeźbiarz - ma zestaw narzędzi i jakąś rzecz do zrobienia, im większy ma wybór tym swobodniej sobie może wybrać narzędzia do danego zadania, jak mu wygodniej. Największe problemy ciągle generują lekarze którzy stosują jakąś jedną metodę i nią próbują zrobić wszystko. Najlepsze jest według mnie dobieranie metody do rozwiązania problemu u danego pacjenta, a nie próba naprawienia każdego pacjenta tą samą metodą. No ale pacjenci nadal są dziwni i się łapią na reklamy że jakaś jedna konkretna metoda jest najlepsza dla wszystkich. Też miałem rewypuklinę po endoskopii w 2010r (tylko że ją sobie prawdopodobnie sam zrobiłem miesiąc po operacji jeżdżąc ostro na rowerze pod górki bo myślałem że to bezpieczne), i z tego powodu do mnie ta metoda w ogóle nie przemawia jeśli nie jest jednocześnie zastosowane jakieś zabezpieczenie przed rewypukliną (a zazwyczaj nie jest) - fajne to było, na cały długi miesiąc :side: Ale drugi raz bym nie chciał takiej bańki mydlanej mieć w plecach. Niemniej podobno 80% pacjentów pomaga, więc się ją robi, żeby ich nie narażać na większą operację. Czy naprawdę w Polsce u tylu osób pomaga to nikt nie wie, bo nikt nie wie ilu pacjentów po małoinwazyjnych operacjach komercyjnych trafia gdzie indziej na poprawkę, i chyba żaden z tych prywatnych ośrodków nie prowadzi żadnych kontroli swoich pacjentów do 2 lat po operacji tak żeby móc podać jakiekolwiek wiarygodne statystyki. Przeważnie gdzieś tam sobie przeczytają że tylko u 2% czy 10% w USA się dana metoda nie udawała, i takie dane podają, a nie swoje.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 3 miesiąc 1 dzień temu #15847

• Natalia
  • Natalia Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
no dobra, ale przecież przy mikrodiscektomii też nie ma możliwości zabezpieczenia przed rewypukliną, prawda? w ogóle istnieje taka możliwość? musieliby stosować jakiś "klej" do zaklejenia tej dziury w krążku przez którą wychodzi jądro miażdżyste...

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 3 miesiąc 1 dzień temu #15848

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
W sąsiednim wątku są namiary na takie patenty do zabezpieczania samego dysku - forum.drkregoslup.pl/forum/Opinie-i-suge...C5%BCenie-informacja (przy okazji piszą tam że jakby np. przy wymianie bioder było 20% powikłań jak po discektomii to by prawdopodobnie wycofali takie leczenie)
W Tarnowie były chyba testy zabezpieczania przez wstawianie po discektomii dystraktora międzykolczystego
W Niemczech były próby z podawaniem komórek macierzystych przy discektomii i sprawdzanie czy ilość rewypuklin się zmniejszy
W ostateczności śruby też są zabezpieczeniem po discektomii jak już nic innego nie pomaga, tylko że potrafią boleć przez rok (poprawnie zamontowane) jak już sam nerw nie boli.
Discektomia jest chyba najlepiej sprzedającym się produktem w małych prywatnych szpitalach na świecie, tylko że przy tej ilości powikłań to nie wiadomo kto ma je leczyć - chyba takie szpitale powinny albo sobie to wliczać w koszta albo wykupować ubezpieczenie, albo pacjent powinien wykupować ubezpieczenie przed tym zabiegiem o ile ktoś w ogóle takie dla pacjentów sprzedaje.
Rewypuklinę liczy się jako uszkodzenie do 2 lat od zabiegu, a taka w kilka dni po zabiegu to jest coś co normalnie w szpitalu jest reoperowane przed wypuszczeniem pacjenta do domu.

Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 1 dzień temu przez użytkownik421.

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 3 miesiąc 1 dzień temu #15849

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 50
  • Oklaski: 14
Plusy discektomii endoskopowej
1.Znieczulenie miejscowe pacjent współpracuje z lekarzem.
2.Dojście przez otwór między kręgowy małe prawdopodobieństwo uszkodzenia korzeni nerwowych,powiększenie otworu między kręgowego.
3.Rozwarstwienie mięśni i rana wielkości 8mm
4 Praktycznie nie naruszony kanał kręgowy lekarz osuwa tylko uciskający dysk.
5.Brak kontaktu z środowiskiem zewnętrznym ,wszystko wykonuje się wprowadzając roztwór soli fizjologicznej, gwarantuje brak zakażeń po operacyjny.
6 Przy prawidłowej kwalifikacji usunięcie bólu natychmiastowe bardzo szybkie wygojenie rany.
Oczywiście dojście boczne ,jeśli problemem jest tylko dysk zabieg powinien się udać.
Odrębną sprawą jest ponowne wypuklenie tego nie da się chyba przewidzieć .
Przy tradycyjnym zabiegu narkoza dużo większa rana dojście przez kanał kręgowy,ryzyko zakażenia i uszkodzenia nerwów w najlepszym wypadku podrażnienie,
do tego dochodzi ryzyko zrostów po operacyjnych.
Przy nie udanym zabiegu i tak pozostaje stabilizacja o ile wysokość dysku znacznie zmalała
Dlatego osobiście wolał bym podać się endoskopii ,myślę że ryzyko nawrotu jest podobne.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.109 s.
Zasilane przez Forum Kunena