Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 3 miesiąc 2 dni temu #15834

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1007
  • Oklaski: 35
W dodatku pisanie w płatnych ogłoszeniach że jest jedynym lekarzem operującym tą metodą, podczas gdy z moich informacji wynika że co najmniej 10 lekarzy w Polsce operuje w ten sposób o ile nie więcej, jest dość słabe. Nie wiem skąd ten ktoś czerpie swoje dane ale coś mocno się nie zgadzają z rzeczywistością. Ja o nim pierwszy raz dowiedziałem się z jakiejś reklamy - nigdy wcześniej o takim lekarzu nie słyszałem ani nie trafiłem na takie nazwisko czytając jakiekolwiek publikacje medyczne dotyczące kręgosłupów, np. przytaczane tu na Forum. Szczerze to nie mam pojęcia kto to jest. Takich prywatnych "klinik jednego dnia" od kręgosłupów jest teraz w Polsce pewnie ze 100, każda pisze że jej metoda jest najlepsza. Co za czasy.. :unsure:
W razie czego ma Pani jeszcze w Szczecinie bardzo dobrego lekarza, Profesora Leszka Sagana - www.znanylekarz.pl/leszek-sagan/neurochirurg/szczecin , szczecin.naszemiasto.pl/artykul/nowy-odd...,artgal,t,id,tm.html
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 2 dni temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 3 miesiąc 2 dni temu #15836

• Natalia
  • Natalia Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
przed operacją zostałam poinformowana, że w razie konieczności w trakcie operacji będzie zmieniony zabieg na mikrodiscektomię, ale widocznie nie było takiej potrzeby; dr po zabiegu powiedział, że to co wystawało usunął; prawdopodobnie w trakcie przekładania mnie ze stołu operacyjnego na wznak na łóżko doszło do rewypukliny - to mogą być też właściwości osobnicze; teraz będę miała drugi zabieg i przy mnie dr zastanawiał się czy zrobić to endoskopowo czy mikro, więc on nie tylko endoskopowo operuje; obok mnie leżała babka z którą mam kontakt i ona czuje się dobrze i coraz lepiej , już zakupy w Lidlu robi...ps. obok mojego miejsca zamieszkania jest szpital w którym operuje dr Jakub Moskal, z kilku źródeł w tym od lekarzu słyszałam że to świetny neurochirurg, zdaje się że krajowy konsultant też - czy o nim słyszałeś? Odnośnie dr Winklera to artykuły w poznańskiej prasie różne też się ukazywały: poznanskiprestiz.pl/2017/09/panie-doktorze-ja-chodze/ , poza tym przez fejsa nawiązałam kontakt z dwiema osobami , które operował i było ok
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 1 dzień temu przez Natalia.

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 3 miesiąc 1 dzień temu #15837

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 50
  • Oklaski: 14
Tak jak kolega pisał Ja osobiście znam 3 lekarzy którzy tą metodą operują na południu Polski.
Zdania są podzielone co do tej metody ,np. dr Łątka osobiście nie zalecał tej metody ale w szpitalu prywatnym w Kluczborku w którym operuje ta metoda jest oferowana..
Nie wiem czy zmienił zdanie ,bardzo mi przykro że zabieg się nie udał jest to przykład że zabiegi na kręgosłupie są obarczone wysokim ryzykiem niepowodzenia.
Ale co pozostaje pacjentowi z uciskiem na nerwy żyć z bólem czy zdecydować się na zabieg, jednym pomaga a drudzy lądują na poprawce lub dalszych zabiegach.
Takie przypadki nie powodzeń zdarzają się najlepszym lekarzom obserwuje rynek ,jeśli operują w prywatnym szpitalu lekarze pracujący w szpitalach państwowcy
to zazwyczaj na poprawkę trafiają do państwowego szpitala rozmawiałem z dwoma pacjentami.
Dlatego podjęcie decyzji o zabiegu jest tak trudne.

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 3 miesiąc 1 dzień temu #15838

• Natalia
  • Natalia Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
w tej chwili ból jest tak silny , że nawet na najsilniejszym plastrze transtec ból się przebija, więc nie mam wyjścia muszę iść na poprawkę; dr Winkler zaproponował, ze poprawkę zrobi w ramach gwarancji;

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 3 miesiąc 1 dzień temu #15841

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1007
  • Oklaski: 35
Natalia - no właśnie w zasadzie widać tylko artykuły bardzo mocno reklamowe z ostatnich dwóch lat, informacje że wcześniej rozstał się z jakimś oddziałem (Konin?), i chyba 1 czy 2 artykuły w Neuroskopie na tematy neurochirurgiczne nie związane z kręgosłupem, i nic więcej - ani nie widać żadnego aktywnego udziału w konferencjach, ani w publikacjach ogólnodostępnych medycznych polskich czy zagranicznych, jedynie informacje reklamowe że używa endoskopu i operuje kręgosłupy, z ostatnich 2 lat. To jest trochę kiepski trend bo za 5 lat może pojawić się kolejna podobna akcja reklamowa że np. ktoś gdzieś używa Discogelu i że to absolutna nowość. Niemniej fajnie jeśli ma faktycznie również i dobre wyniki - kilka lat temu taki znany w Polsce jedynie z reklam niby-nowości lekarz pozostawiał po sobie straszne pobojowisko w pacjentach.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 1 dzień temu przez użytkownik421.

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 3 miesiąc 1 dzień temu #15842

• Natalia
  • Natalia Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
masz na myśli Kwieka? zoperował z powodzeniem moją mamę oraz jej znajomego; dlatego zaufałam metodzie endoskopowej; dr Winkler miał w internecie pozytywne opinie jeszcze z czasów kiedy był neurochirurgiem w Koninie; gdy nie przedłużono z nim współpracy pacjenci stanęli w jego obronie; pomyślałam , że ten lekarz to po prostu praktyk...w tej chwili chce mnie zoperować w ramach gwarancji; tu znalazłam trochę więcej jego publikacji: www.wl.cm.umk.pl/knnind/pracownicy/?eid=7483181
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 1 dzień temu przez Natalia.
Czas generowania strony: 0.116 s.
Zasilane przez Forum Kunena