Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 1 tydzień 2 dni temu #15808

• Natalia
  • Natalia Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 0
mam obok domu szpital gdzie mają dobrą neurochirurgię i SOR , czy jeśli nie wyrobię z bólu (ból przebija się przez środki przeciwbólowe) to oni mają obowiązek mnie przyjąć na oddział neurochirurgii w trybie pilnym czy dadzą przeciwbólowe w kroplówce i wyślą do domu?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 1 tydzień 1 dzień temu #15809

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1001
  • Oklaski: 33
Ja nie znam odpowiedzi na to pytanie. U nas szpital notorycznie odmawiał udzielania pomocy lekarskiej po operacji, nawet zdjęcia szwów, a jak pojechałem z jakimś problemem do Stoceru w Warszawie albo do Radomia to tam zupełnie inne podejście.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 1 dzień temu przez użytkownik421.

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 1 tydzień 1 dzień temu #15810

• Natalia
  • Natalia Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
byłam u dr Winklera, zreoperuje mnie w ramach gwarancji; przepuklina jest większa niż przed operacją, więc ma mnie prawo tak napieprzać; oczywiście nie daje mi żadnej gwarancji , że nie będzie powtórki z rozrywki; na moje pytanie czy ten dysk jak wylał ponownie nie jest już tak nawodniony przez co może jest mniejsze ryzyko że wyleje się ponownie powiedział ze to nie ma znaczenia; powiedziałam tez że uważam , ze to się mogło stać jak mnie przekładali ze stołu operacyjnego z brzucha na plecy (z koszmarnym bólem obudziłam się zaraz po narkozie) i że jestem gotowa żeby nie zmieniali mi pozycji , do domu tez dojade jakoś na brzuchu i potem na tym brzuchu gotowa jestem leżeć - ale stwierdził że to nie ma wpływu; a mnie się wydaje że ma, już ktoś kiedyś pisał na tym forum, że te jednodniowe zabiegi to ryzyko rewypuklin
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 1 tydzień 1 dzień temu #15811

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1001
  • Oklaski: 33
Tzn. znów będzie discektomia..? Zazwyczaj druga operacja to już nie jest discektomia :huh:
Chociaż - widzę różne opracowania z ostatnich lat podają że przy prawidłowej kwalifikacji małoinwazyjna reoperacja rewypuklin przynosi efekty - thejns.org/downloadpdf/journals/j-neuros...26/1/article-p39.pdf , www.scielo.br/scielo.php?script=sci_artt...07-59322015000200120 , www.sciencedirect.com/science/article/pii/S174391911600042X , itd. Może coś się pozmieniało.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 1 dzień temu przez użytkownik421.

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 1 tydzień 1 dzień temu #15812

• Natalia
  • Natalia Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
zapytałam o implant i stabilizację, odpowiedził że 40 % po takiej operacji dalej boli

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 1 tydzień 1 dzień temu #15813

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 4
Jak ja miałem podejście do implantu cage, to neurochirurg zapewniał mnie, że 90% wraca do pełnej sprawności i zapomina o problemie. Tylko, że potem dowiedziałem się, że za jakiś czas 25% z tych 90% wraca z poziomem wyżej na zabieg, bo dysk wyżej przejmuje obciążenia dysku niżej, a nie został do tego stworzony. Jak lekarz widzi jeszcze sens ponownego operowania tego samego to dobrze.
Czas generowania strony: 0.145 s.
Zasilane przez Forum Kunena