Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 2 miesiąc 2 dni temu #15771

• szaruszek
  • szaruszek Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Trzymamy kciuki żeby szybko ból minął.. zna Pani kogoś jeszcze po operacji ensoskopem? Czy po operacji można siedzieć? Zastanawiam się pod kątem powrotu kilkaset kilometrów...
Proszę napisać jak tam rezonans i co Pani dr powiedział.. na pewno będzie dobrze!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 2 miesiąc 2 dni temu #15772

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1004
  • Oklaski: 35
To nie robienie MRI to jest taki standard dotyczący 99,5% przypadków, natomiast w niepokojących przypadkach nagłych MRI robi się nawet dzień po zabiegu.

Po discektomii endoskopowej jest w Polsce już pewnie kilkanaście tysięcy pacjentów od 2007-2008 kiedy ją wprowadzono. Np. w Rudnej robili w 2009 lędźwiowe a w 2010 szyjne na NFZ - www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Rudn...oslupa,100170,8.html , w innych szpitalach również, np. w Opolu - drkregoslup.pl/Leczenie-chirurgiczne/Dis...a-ledzwiowa,35,215,2 , Piekarach Śląskich, Zakopanem i innych.

EDIT: Warszawa podaje w publikacjach że robili zabiegi endoskopowe kręgosłupa w latach 2003-2005 - www.jotsrr.org/articles/endoscopic-percu...umbar-discectomy.pdf
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 2 dni temu przez użytkownik421.

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 2 miesiąc 2 dni temu #15773

• Natalia
  • Natalia Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
czy ten rezonans powinien być z kontrastem? pytam bo nie pamiętam co powiedział lekarz...z tym że jak się umawiałam na rezonans zasugerowano mi (rozmawiałam z tymi technikami nadzorują badanie) żebym to zrobiła jak będzie radiolog i że to on zadecyduje o podaniu kontrastu - dlatego umówiłam się na środę bo wtedy ten radiolog ma być;

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 2 miesiąc 2 dni temu #15774

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Zazwyczaj pooperacyjne są robione z kontrastem, chociaż w praktyce bywa tak że technik robi najpierw bez kontrastu i ocenia czy trzeba podać kontrast czy nie. Z tym ocenianiem przez niego to różnie bywa, mnie się zdarzyło że lekarz zlecił z kontrastem, technik zrobił bez, i lekarz nie był zbyt zadowolony.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 2 miesiąc 11 godzin temu #15788

• Natalia
  • Natalia Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
dzisiaj rezonans miałam; niestety, operacja się nie udała; w miejscu chorego dysku zamiast protruzji jest w tej chwili ekstruzja czyli jądro miażdżyste się wylało; czuję się dużo gorzej niż przed operacją
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 11 godzin temu przez Natalia.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 2 miesiąc 3 godzin temu #15792

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
No i co Pani zrobi teraz w przypadku takiego komercyjnego leczenia?
Rozumiem że placówka oddaje pieniądze za nieprawidłowe leczenie, a do tego z ubezpieczenia pokrywa Pani dalsze leczenie w kwocie jakiej będzie wymagało doprowadzenie Pani chociaż do stanu sprzed operacji? Chyba że placówka w ramach gwarancji zobowiązuje się do nieodpłatnego naprawienia wyrządzonych Pani szkód?
Ciekaw jestem co dalej: według standardów przyjętych w lecznictwie na NFZ kolejna jest discektomia + stabilizacja, czyli uwolnienie nerwów i odtworzenie wysokości trzonu za pomocą np. śrub. Innym wariantem jest wstawienie dysku ruchomego, jeśli u Pani warunki anatomiczne na to pozwalają. Jeśli decydowała się Pani na discektomię która miała zachować ruchomość segmentu, a wskutek błędu lekarskiego nastąpiło pogorszenie, to naturalnym wydaje się pokrycie z ubezpieczenia OC lekarza który nie podołał zadaniu wstawienie implantu ruchomego.
Czy przy takim prywatnym leczeniu w Polsce dostaje się film z przebiegu operacji? Czy proponowano Pani za dopłatą zastosowanie np. implantu Barricaid ale się Pani sprzeciwiła?

Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 3 godzin temu przez użytkownik421.
Czas generowania strony: 0.115 s.
Zasilane przez Forum Kunena