Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 3 tygodni 3 dni temu #15692

• Natalia
  • Natalia Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 0
od soboty jest lepiej - ale w dzień; po godzinie 19 zaczyna mnie ciągnąć ten nerw kulszowy; na noc biorę lek przeciwbólowy , ale ból mnie wybudza i muszę wziąć drugi; zakładając że jest to podrażniony podczas operacji nerw - dlaczego bardziej boli wieczorem i w nocy?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 3 tygodni 3 dni temu #15693

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1001
  • Oklaski: 33
Szczerze - nie wiem dlaczego tak jest, ale tak bywa w różnych chorobach że w nocy jest gorzej. Niektórzy podają że np. wynika to ze zmęczeniu po dniu i braku bodźców rozpraszających uwagę za dnia - www.focus.pl/artykul/dlaczego-bol-nasila-sie-wieczorem , ale jeśli stosujesz się do zaleceń lekarza to chyba się nie męczysz w dzień.. Drugi powód to może być rozluźnienie mięśni w nocy i brak ochrony gorsetu mięśniowego przed bólem (tutaj ktoś pisze że jak dodatkowo rozluźni się alkoholem to jest jeszcze gorzej - portal.abczdrowie.pl/pytania/bole-plecow...-nasilaja-sie-w-nocy), ale jeśli leżysz czy śpisz również w dzień to też nie pasuje. Mnie pomagały różne pozycje ułożenia, np. leżenie na boku, poduszka między kolana, druga pod bok. Z ciekawostek - ja mam np. tak że jak mam gorączkę to na wieczór jest zawsze wyższa, np. przy infekcji pooperacyjnej w dzień miałem 37.5, na wieczór w każdy dzień skakało na ponad 39 - też nie wiem dlaczego tak jest. Przy innych operacjach też jest opisywane zwiększenie bólu w nocy - np. www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1428603 . Widzę że są nawet jakieś fachowe dość nowe opracowania nt. intensyfikacji bólu w ciągu doby, gdzie również piszą że pacjenci z dolegliwościami najwięcej morfiny brali sobie w nocy - gavinpublishers.com/admin/assets/articles_pdf/1496737346.pdf
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 3 tygodni 3 dni temu przez użytkownik421.

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 2 tygodni 3 dni temu #15725

• Natalia
  • Natalia Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
mija 3 tydzień po operacji (dokładnie-minie w piątek), nastąpiła poprawa, ostatnie noce na jednym apapie udawało się przespać, dzisiaj znowu pogorszenie - fakt że wczoraj w dzień czułam się na tyle dobrze , że trochę więcej działałam w domu i chodziłam na zasadzie aktywność-łóżko, aktywnośc-łóżko bez rotowania i schylania się; a dzisiaj nagle w ciągu dnia pogorszenie i boli mnie w spoczynku - czy mogłam to jakos nadwerężyć i to z tego powodu?

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 2 tygodni 3 dni temu #15727

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Paracetamol według opracowań nie działa na bóle kręgosłupa lepiej niż placebo, i podawanie go na bóle kręgosłupa jest bezsensowne, więc jeśli na nim nie jest źle to chyba ogólnie nie jest źle..
U mnie takie chwilowe zaostrzenia też były ale coraz krótsze i coraz mniej intensywne. Sporo osób po operacji dostaje zalecenie chodzenia w wysokim pasie lędźwiowym - on może nie tyle nawet pomaga sam z siebie (chociaż w niektórych przypadkach bardzo), co powstrzymuje przed wykonywaniem ruchów które szkodzą odcinkowi lędźwiowemu, i wymusza wyrobienie sobie prawidłowych nawyków.
Wielu lekarzy robi miesiąc po operacji pierwszą kontrolę, w trakcie której badają i oceniają w jaką stronę idzie leczenie - to chyba dobry standard, moim zdaniem tak powinno być.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 3 dni temu przez użytkownik421.

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 2 tygodni 3 dni temu #15729

• Natalia
  • Natalia Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
dziękuję za odpowiedź :) paracetamol podaje się na bóle pooperacyjne, więc może u mnie to są bóle pooperacyjne (w sensie gojenie się tkanek), tylko takie z promieniowaniem na pośladek i nogę, i dlatego paracetamol działa?

6 dni po discektomii endoskopowej boli bardziej 2 tygodni 3 dni temu #15730

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Moim zdaniem całkiem możliwe że na takie rzeczy może działać, podobnie jak na lekkie stany zapalne, ból głowy czy przeziębienie. Ja teraz jestem prawie już po grypie to też go biorę na podwyższoną temperaturę, ale np. na dolegliwości bólowe które cały czas mam w szyi on kompletnie nie działa - moim zdaniem dobrze że medycyna się zorientowała że przepisywanie go jako leku na bóle kręgosłupa było jakimś błędem w druku ;) Przy moich dolegliwościach bólowych np. maść przeciwbólowa z diklofenakiem działa nieźle, a paracetamol wcale, równie dobrze można by łyżkę mąki zjeść co paracetamol.

EDIT:
cyt. "Jak wykazały największe z dotychczas przeprowadzonych badań, oficjalnie zalecany w przypadku bólów kręgosłupa paracetamol nie zmniejsza bólu ani nie ogranicza czasu jego trwania skuteczniej niż placebo. Jego stosowanie jako głównego leku nie wydaje się mieć większego sensu. Prawdopodobnie mechanizm bólów kręgosłupa lędźwiowego różni się od bólów zębów, głowy czy bólów pooperacyjnych, w przypadku których skuteczność działania paracetamolu została dowiedziona klinicznie.." , źródło: www.medonet.pl/zdrowie/wiadomosci,parace...artykul,1703093.html

Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 3 dni temu przez użytkownik421.
Czas generowania strony: 0.135 s.
Zasilane przez Forum Kunena