Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wyniki Mr

Wyniki Mr 2 miesiąc 3 tygodni temu #15583

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 73
  • Oklaski: 14
Tez jestem tego zdania ze opis jest na odwal sie .Mam wyniki tk z 2015 r. Opis:
Stan po operacyjnej stabilizacji miedzytrzonowej na poziomie l4 l5 ze srubami metalowymi i stabilizacji miedzytrzonowej na poziomie l5 S1 rowniez przy przednich zarysach stan po zlozeniu srub w obrebie łuków trzonow l4 l5 liczne artefakty- obraz w normie bez cech konfliktu ze strukturami nerwowymi.
Kanał kregowy na wysokisci l4 l5 i S1 w wym.strzalkowym 15 mm na poziomie l4 l5 widoczny czesciowy zrost kostny pomiedzy trzonami
Obniżony krążek m-k na poziomie L5 S1 cechy jego zwyrodnienia bez cech przepukliny nawrotowej Drobne osteofity na tylno bocznych krawędziach trzonow. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach mk najwieksze na L5 S1.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wyniki Mr 2 miesiąc 3 tygodni temu #15584

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1002
  • Oklaski: 35
No ten opis już jest sensowniejszy chociaż też skąpy bardzo.
Ja przez taki byle jaki opis nie zawierający konkretów nie dostałem odszkodowania za uraz kręgosłupa, więc wiem jak bezużyteczny jest taki opis zarówno prawnie jak i do leczenia u innych lekarzy. Nie powinni w ogóle tak marnych opisów dawać, bo nimi bardzo szkodzą pacjentom :angry: Nawet chyba sami nie wiedzą jak bardzo. A to jest później nie do odkręcenia w Polsce.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 3 tygodni temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: elektra

Wyniki Mr 2 miesiąc 3 tygodni temu #15585

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 73
  • Oklaski: 14
A co o tym opisie myslisz? Te artefakty to przez implanty obraz jest taki?

Wyniki Mr 2 miesiąc 3 tygodni temu #15587

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1002
  • Oklaski: 35
Biorąc pod uwagę jakość opisów to nie można być niczego po nich pewnym. Wynikałoby, że siada kolejny dysk - L3/L4, ale jeśli radiolodzy tak opisują zdjęcia, to to jest zgadywanka. Jeśli kolejny dysk siada w porównaniu do poprzedniego badania, to chyba to powinno być w opisie - natomiast po opisie ani nie wiadomo jak duże jest odkształcenie (brak wymiarów), ani czy było wcześniej tylko w tym wcześniejszym opisie radiolog go nie opisał. Kompletne śmieci. Powinni dawać radiologom na uczelniach w ramach testów te ich opisy i poprosić o odtworzenie na ich podstawie przebiegu choroby pacjenta i stopnia zaawansowania, może by do niektórych trafiło co produkują..
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: elektra
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.089 s.
Zasilane przez Forum Kunena