Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wyniki Mr

Wyniki Mr 1 miesiąc 1 tydzień temu #15576

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 73
  • Oklaski: 14
Hey jestem na etapie wyjecia śrub ze wzgledu na bol uporczywy kregoslupa ledzwiowego i o to opis wyniku
SPLYCENIE LORDOZY na poziomie L3 l4 centralne dokanalowe uwypuklenie krążka mk
Stan po operacjach ze stabilizacją transpedikuralna na poziomie l4 l5 oraz stabilizacją miedzytrzonowa l5 S1
ŚRUBA STABILIZATORA w trzonie l5 po stronie leweh położona brzeznie w zakresie trzonu
Wtórne zmiany zwyrodnieniowe pod postacia nierówności blaszek granicznych i podchrzestnej przebudowy trzonow kręgów oraz osteofitozy krawedziowej.Nie wykazano nawrotowych przepuklin.Stozek rdzenia bez zmian ogniskowych.
Martwie sie czy aby nie doskwiera mi wyzej dysk nie operowany wyzej ten l3 l4?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wyniki Mr 1 miesiąc 1 tydzień temu #15577

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 995
  • Oklaski: 32
Jak centralne dokanałowe to chyba nie.. I jak nie ma tam niestabilności. Nie podali w opisie żadnych wymiarów, wniosków, takie opisy to ja też bym mógł pisać :) Ciekawe ile za to płacą lekarzowi radiologii..
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Wyniki Mr 1 miesiąc 1 tydzień temu #15578

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Jest napisane ze z poprzednim badaniem z listopada mr 2017 r bez istotnych zmian.Zaczelam czuć stabilizację kazdy ruch skręt stwarza okropny ból. Najgorzej jest rano i na wieczór wtedy ból w skali do 10p.Wstaje z myślą żeby jak najszybciej wziac tabletkę aby sie pozbyć szybko bólu. Dłuższe stanie ok 10 min czuje mrowienie w nogach od kolana w dół Dlatego zaproponowano mi wyjecie stabilizatora.
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 1 tydzień temu przez elektra.

Wyniki Mr 1 miesiąc 1 tydzień temu #15579

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Czyli nie podałaś kompletnego opisu i zabawa polega na zgadywaniu co tam jeszcze jest? :unsure:

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Wyniki Mr 1 miesiąc 6 dni temu #15581

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Dopisane bylo ze wlasnie bez zmian z poprzednim badaniem

Wyniki Mr 1 miesiąc 6 dni temu #15582

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
I nic kompletnie więcej w tym opisie nie ma? Żadnych wymiarów, żadnego powodu badania, żadnej informacji o artefaktach (nie ma artefaktów..?), żadnej informacji czy jest jakiś konflikt z układem nerwowym czy nie ma? Nie wiem czy wiesz, ale opis jest w Polsce jedynym dokumentem - wynikiem badania mającym znaczenie prawne, np. w sądzie nie jest ważne co na obrazie, tylko co w opisie. W tym kontekście taki opisy to są śmieci nadal, niestety. Nic w nich nie ma. Chyba lepiej byłoby gdyby wydawali samą płytę z obrazami i pisali że badanie do oceny przez lekarza specjalistę, z powodu braku radiologów czy jakichś tam innych. Według tego opisu jesteś według polskiego prawa zdrowa, bo np. jeśli nie jest opisany ucisk na nerwy istniejący lub możliwy przy ruchu to uważają że go nie ma. Wygląda na to że nadal w Polsce nie ma absolutnie żadnego standardu opisywania badań obrazowych, nawet podstawowych wymagań. Dramat.

Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 6 dni temu przez użytkownik421.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.140 s.
Zasilane przez Forum Kunena