Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 10 dni po ALIF L4-L5

10 dni po ALIF L4-L5 1 tydzień 5 dni temu #15425

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 979
  • Oklaski: 31
A no to fajnie jak anestezjolog, powinien wiedzieć co to ból :)
Ile działa buprenorfina od odstawienia to niestety już nie pamiętam, ja po prostu zmieniałem plastry co 3 dni jak bolało i tyle, pamiętam że działać zaczynała dopiero gdzieś po 24h, a po jakim czasie od odstawienia przestawała to nie pamiętam/nie odnotowałem. Pamiętam że jakoś łagodniej stopniowo przestawała działać niż morfina która po 4h po prostu nagle puszcza i cały ból momentalnie wraca.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

10 dni po ALIF L4-L5 1 tydzień 5 dni temu #15431

• launica1
  • launica1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 7
  • Oklaski: 2
Przekonałeś mnie ;) zadzwonilam do neurologa i totalnie inna gadka. Pelen zrozumienia, wizyta jutro, kazal przynieść nawet karteczkę, na ktorej rozpisywalam sobie, jak i jak leki brałam, zanim przeszłam na plastry. W ogole pełen wywiad już przez telefon. I jakby mocno zaskoczony, że nikt mi jeszcze nie zlecil rezonansu kontrolnego po wstawieniu implantu i że wizyta kontrolna dopiero w polowie sierpnia. Generalnie kompletnie odmienne odczucia do odniesionych w rozmowie z neurochirurgiem. I , kurczę, cieszę się, że idę do tego goscia. Mam do niego ogromne zaufanie. To od niego trafilam do neurochirurgow ze słupkiem i to jemu zawdzieczam szybka diagnozę glejaka w 2010 roku i pomoc w natychmiastowym rozpoczęciu terapii. Neurochirurga poki co odwolalam...
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 5 dni temu przez launica1.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

10 dni po ALIF L4-L5 1 tydzień 5 dni temu #15435

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
A po czym ta zmiana gadki? ;)
Fajnie że operator zostanie odciążony od angażowania się w bóle pooperacyjne, i że spotka się ze swoim pacjentem dopiero po okresie typowego bólu pooperacyjnego, żeby ocenić zgodnie z wykonywanym zawodem efekty operacji którą przeprowadził. Notatki anestezjologa (karta pacjenta czy coś) mogą mu w tym bardzo pomóc.
Ja w każdym razie uważam że niepokojenie naturalnym bólem pooperacyjnym Operatora jest złym rozwiązaniem, do tego stopnia że może stracić wiarę w siebie. Natomiast wizyta po czasie i poinformowanie go o stanie zdrowia jest OK, żeby wiedział jakie są rezultaty po jego działaniach, i czy jest z nich zadowolony czy nie. W międzyczasie oczywiście jeśli anestezjolog stwierdzi że jakiś ból wychodzi poza normy dochodzenia do siebie to powinien skierować do operatora.
No w każdym razie leczenie kręgosłupa w Polsce to ciężki temat, głównie dla psychiki i portfela.. ;)

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

10 dni po ALIF L4-L5 1 tydzień 4 dni temu #15439

• launica1
  • launica1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Mialam na myśli inną gadkę z neurologiem, aniżeli ta oschła i zbywająca rozmowa z neurochirurgiem. Niemniej- jestem już po neurologu. Po pierwsze- był mocno zdziwiony, że nikt nie zlecił mi rezonansu kontrolnego po operacji. Po drugie- był jeszcze bardziej zdziwiony, że ostatni rezonans miałam w czerwcu 2017, trzecią operację w czerwcu tego roku i w tym czasie nikt nie zdecydował o konieczności ponownego rezonansiu. Po trzecie- dziwił się, że zoperowano tylko L4-L5, skoro na ubiegłorocznym rezonansie rownież L5-S1 ma wyraźnie zaznaczoną przepuklinę, oznaki pękniętego pierścienia i konflikt z lewym korzeniem nerwowym. Pytałam o to w szpitalu, ale tam mi powiedziano, że zajmą się tylko L4-L5 bo niższy nie jest jeszcze w takim zlym stanie.. moglam zapytac czy to oznacza w sumie, że czekamy, aż się wystarczająco zepsuje, czy jest szansa, że dalej psuć się nie będzie..?? Zła jestem teraz sama na siebie. Mam wrażenie, jakbym dała się zwieść.. ale do rzeczy. Mam skierowanie na rezonans. W zaleceniach mocne oszczędzanie się, a z leków transtec, mydocalm i milgamma. I z wynikiem rezonansu do ponownej wizyty. A nogi rwą dziś okropnie :( zażyłam aviomarin, za godzinę drugi i jak na zbawienie czekam na założenie plastra..
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 4 dni temu przez launica1.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

10 dni po ALIF L4-L5 1 tydzień 1 dzień temu #15460

• launica1
  • launica1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Użytkownik421, czy zaobserwowałeś może u siebie jakikolwiek wpływ Milgammy na apetyt? Nie wiem, czy u mnie to zbieg okolicz okoliczności, ale tak mnie ciągnie na słodkie, że coś okropnego... nie mogę się opanować..

10 dni po ALIF L4-L5 1 tydzień 1 dzień temu #15462

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Po czymś tak miałem że lodówkę przez noc opróżniałem i rano codziennie było w niej tylko światełko, ale już nie pamiętam po czym to było.. Na pewno nie po Milgammie bo wtedy kiedy ten apetyt miałem to jej nie brałem. Możliwe że po takim paskudztwie "Metypred".

The following user(s) said Thank You: launica1
Czas generowania strony: 0.099 s.
Zasilane przez Forum Kunena