Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Badanie EMG

Badanie EMG 2 miesiąc 4 dni temu #15322

• maska_pl
  • maska_pl Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 12
  • Oklaski: 1
Ja tych badań nie robiłam, i na razie nie planuję. Link pod spodem to te same, wyciągnięte z postu badania aiga25.
Jeśli robiłbyś EMG prywatnie, to myślę, że o jakości może świadczyć cena (chociaż wiem, że nie zawsze tak jest). W CMS, w W-wie, za badanie korzeniowego uszkodzenia nerwów i mięśni max. 550zł ( a ile dokładnie dowiadujesz się dopiero w trakcie badania). I to niestety nie są ceny "warszawki", bo dowiadywałam się w Łodzi i jest podobnie :( Z tego co pamiętam twoje było wyjątkowo tanie ;)
A tak poważnie, to gdybym miała wątpliwości co do jakości badania wydrukowałabym twój wynik i aiga25 i zapytała przed badaniem którą wersję mam szansę otrzymać po.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Badanie EMG 2 miesiąc 4 dni temu #15323

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 979
  • Oklaski: 31
Moje było robione w Szpitalu Wojewódzkim (choć moim zdaniem powinien się za całokształt nazywać najwyżej Powiatowy) - odpłatnie z powodu kolejek, ale jakościowo takie jak u innych pacjentów tegoż przybytku, w tym kręgosłupowych. Wbrew pozorom jakie stwarzają wyniki i cena, nie było robione przez Pana Czesia w stodole ;)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Badanie EMG 1 tydzień 5 dni temu #15432

• launica1
  • launica1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 7
  • Oklaski: 2
Ja mialam robione EMG ręki. Na NFZ, już dobre 15 lat temu. Opis równie obszerny, jak wynik aiga25, aczkolwiek bez wskazania przyczyny zniesienia funkcji za które odpowiedzialny jest "oslabiony" nerw. Podejrzeniem była cieśń nadgarstka. Dziś jestem juz niemal pewna, że sprawcą są zmiany w szyjnym. Podsumowując, u mnie jedynie wskazano, co "nie działa" i jak bardzo. Może właśnie tego potrzebuje fizjoterapeuta, aby wiedziec na czym i w jakim stopniu nalezy sie skupic w trakcie terapii?..
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Badanie EMG 1 tydzień 5 dni temu #15434

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 979
  • Oklaski: 31
Nie można uogólniać - większość fizjoterapeutów nie ma tak dużego wykształcenia żeby zinterpretować wyniki EMG czy MRI. Możemy w większości jedynie o tym pomarzyć.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Badanie EMG 1 tydzień 4 dni temu #15436

• maska_pl
  • maska_pl Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 12
  • Oklaski: 1
Owszem, takiej wiedzy oczekiwał fizjoterapeuta. Podejrzewam, że skoro sugerował to badanie, to wiedziałby co z nim dalej zrobić. Moje wątpliwości wynikały tylko z tego, że poznawszy cenę badania zastanawiałam się na ile wiedzę tę można by uzyskać przeprowadzając badania kliniczne. Ewentualnie o ile mogłaby zwiększyć się efektywność fizjoterapii po wykonaniu badania. Państwowo mam wizytę u neurologa we wrześniu, i dopiero potem ewentualne oczekiwanie na bezpłatne badanie.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.098 s.
Zasilane przez Forum Kunena