Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: badanie EMG

badanie EMG 3 tygodni 7 godzin temu #15273

• maska_pl
  • maska_pl Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 1
Mam pytanie do osób, które miały takie badanie. Czy jeżeli wiem, że w czasie wypadku (pęknięty L2 i L4, grudzień 2017) musiał być uszkodzony nerw udowy lewej nogi na poziomie L4, a objawia się słabszym mięśniem czworogłowym uda, to czy jestem w stanie uzyskać jakieś dalsze, konkretniejsze informacje z badania EMG? Bo jeżeli jedyne co mogę się dowiedzieć to, że mam osłabione przewodnictwo nerwu udowego to nie ma sensu.
Pytam, bo nie jestem pod opieką neurologa (za dobrze się trzymam), a o badanie dopomina się fizjoterapeuta, z którym współpracuję. Z drugiej strony po tym co sama doczytałam się o nerwach, sposobach uszkodzenia i regeneracji zastanawiam się, że chyba ten fizjoterapeuta niewiele wie o uszkodzeniu nerwów skoro nie wystarczą mu objawy kliniczne???
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

badanie EMG 2 tygodni 4 dni temu #15284

• maska_pl
  • maska_pl Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Widzę, że nie ma za dużo znawców badania EMG. Na szczęście dogrzebałam się do wyników EMG, które umieścił kiedyś na forum użytkownik421 i aiga25 i dzięki temu sama odpowiedziałam sobie na moje pytanie. Dzięki :)

Chciałam umieścić odnośnik to tych postów, żeby następne osoby nie musiały aż tak kopać, ale niestety nie wiem jak :(
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

badanie EMG 2 tygodni 4 dni temu #15285

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 971
  • Oklaski: 31
Można otworzyć w drugim oknie przeglądarki daną stronę danego wątku, skopiować adres URL i wkleić do innej wiadomości :)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

badanie EMG 2 tygodni 15 godzin temu #15305

• maska_pl
  • maska_pl Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Ok, poniżej linki do wyników badań EMG, które zamieścili użytkownik421 i aiga25, od razu widać, że trzeba zwrócić uwagę gdzie się je robi:

forum.drkregoslup.pl/forum/odcinek-ledzw...5%82ki?start=12#5606

forum.drkregoslup.pl/forum/Po-operacji/4...ni-po?start=102#5493, a konkretnie

Badanie EMG wyniki:
ulub.pl/0orZQMa3BX/scan0000
ulub.pl/yIt7NIN4rT/scan0001
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

badanie EMG 1 tydzień 5 dni temu #15312

• maska_pl
  • maska_pl Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
To jeszcze dorzucę link do stronki, niestety po angielsku, dzięki której dowiedziałam się w jaki sposób może być uszkodzony nerw, jak się regeneruje w zależności od uszkodzenia, co w tym czasie dzieje się z mięśniami, które kręgi mogą mieć coś wspólnego z zaburzeniami chodu i sporo innych użytecznych informacji:

neckandback.com/conditions/how-muscles-r...e-injuries-thoracic/

badanie EMG 1 tydzień 3 dni temu #15313

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 971
  • Oklaski: 31
A czy orientujesz się może czy da się w jakiś sposób zapytać przed badaniem EMG jaka jest jakość badania w danym miejscu gdzie chce się je robić? Jak pewnie zauważyłaś na moich wynikach, u mnie to badanie to była jakaś parodia tego badania które miałaś Ty i Aiga25. W przypadku np. MRI da się zapytać o jakość badania, tj. o moc urządzenia, która przekłada się na jakość - w tym przypadku rozdzielczość. A czy w badaniu EMG da się dowiedzieć jakoś jak ono będzie zrobione? Ten ktoś kto mi robił mówił że "EMG to jest takie badanie bezsensowne co i tak nic nie pokazuje" - jak rozumiem po Waszych opisach on po prostu nie potrafi tego badania przeprowadzić albo nie ma sprzętu, mimo że bierze za to badanie pieniądze, ale to dopiero widać po wynikach badania.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.100 s.
Zasilane przez Forum Kunena