Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zmiany bliznowate / zrosty pooperacyjne

Zmiany bliznowate / zrosty pooperacyjne 1 rok 8 miesiąc temu #15099

• Aischa24
  • Aischa24 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
Po operacji długi czas bolało mnie biodro i trochę kręgosłup ale nie były to jakieś straszne bóle. W styczniu jak rozpoczęłam rehabilitacje ból kręgosłupa był nie do wytrzymania, z bólem nogi, wylądowałam w szpitalu i skończyło się kolejną operacja tyle,że poziom wyżej. Zmiany te wyszły na aktualnym rezonansie , na wcześniejszym była tylko wzmianka ,że zmiany bliznowate są.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zmiany bliznowate / zrosty pooperacyjne 1 rok 8 miesiąc temu #15102

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 28
  • Otrzymane podziękowania: 114
A kiedy dokładnie były te operacje ?
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1

Zmiany bliznowate / zrosty pooperacyjne 1 rok 8 miesiąc temu #15103

• Aischa24
  • Aischa24 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
31.08.17 - pierwsza discektomia klasyczna
23.02.18 - druga discektomia zrobiona endoskopowo

Zmiany bliznowate / zrosty pooperacyjne 1 rok 8 miesiąc temu #15104

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 28
  • Otrzymane podziękowania: 114
A to jest jeszcze całkiem świeżo po operacji , ogólnie rezonans kontrolny po operacji powinno się robić mniej więcej po 3 miesiącach od operacji bo tam jeszcze w środku jest wszystko świeże i obraz może być mało wiarygodny , tak mi zawsze mówili w pracowni rezonansu. Także co do ostatniej operacji na l4/l5 nie ma co na razie się jakoś specjalnie przejmować, najważniejsze , że nie ma przepukliny nawrotowej , a odczyny i obrzęki prawdopodobnie zejdą , ja bym na twoim miejscu stosował jakieś leki z grupy niesteroidowych przeciwzapalnych przez jakiś czas aby przspieszyly gojenie i zmniejszyly stan zapalny. Co do L5,S1 sprawa wygląda gorzej bo troszkę czasu minęło , pojawilo się jedno z najczęstszych powikłań pooperacyjnych dysku blizny. Mozna próbować operować jeszcze raz, lekarze mają różne sposoby, ale pamiętaj że zasada jest zawsze taka, nie operuje się wyników badań a objawy. Jeśli nie odczuwasz promieniowania bólu do nogi , ani nie ma żadnych niepokojących objawów typu drętwienie, pieczenie , mrowienie to pochopnie nie co się pchać na stój od razu bo zawsze może być jeszcze gorzej.
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1

Zmiany bliznowate / zrosty pooperacyjne 1 rok 8 miesiąc temu #15105

• Aischa24
  • Aischa24 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Tak, ja wiem że jest szybko od operacji na rezonans jednak miałam już od dawna ustalony termin ze względu na dolegliwości bólowe kręgosłupa, również nogi i były podejrzenia właśnie objawów związanych z poprzednią operacją i chyba faktycznie to ten poziom wcześniej operowany L5- S1 daję mi teraz o sobie znać. Kręgosłup boli, biodro również . Problem mam również z lewą nogą która oprócz dolegliwości bólowych drętwieje ... nie chcę brać lekarstw na własną rękę,ponieważ swego czasu brałam tego bardzo dużo i nie chcę już truć organizmu ... :(
Hmm lekarz wspominał coś o stabilizacji kręgosłupa, jakiś implant dlatego czekał na rezonans ,ponieważ są tam duże ubytki po operacji . Sama już nie wiem co dalej...

Zmiany bliznowate / zrosty pooperacyjne 1 rok 8 miesiąc temu #15106

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Jakbym ja miał wybierać na podstawie tego jaki poziom bólu miałem po małoinwazyjnych operacjach moich wielopoziomowych uszkodzeń, a jaki mam po stabilizacji to brałbym od razu stabilizację, pod warunkiem że jednocześnie oprócz samego wkręcenia śrub byłoby poczyszczone z ucisków to samo co zostało zrobione przy tych wcześniejszych operacjach. No ale różne są wyniki operacji, nie wiem od czego to zależy - część osób pisze że mają silne dolegliwości po stabilizacji, nie wiem od czego to zależy, czy im nie pousuwali ucisków tylko poskręcali, czy taki mały ból mieli przed stabilizacją że ten który jest po im dokucza, czy co.. Każdy chętny wpisuje się skrótowo do tematu "Co dała Ci operacja?" ( forum.drkregoslup.pl/forum/Po-operacji/2...ci-operacja-operacje ) - można tam poczytać trochę opinii, chociaż dość mało osób póki co się wpisało.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.
Czas generowania strony: 0.070 s.
Zasilane przez Forum Kunena