Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zmiany bliznowate / zrosty pooperacyjne

Zmiany bliznowate / zrosty pooperacyjne 6 miesiąc 3 tygodni temu #15078

• Aischa24
  • Aischa24 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Witam, jestem po dwóch operacjach kręgosłupa . W piątek miałam wykonany rezonans . Czy mogę prosić o interpretację opisu badania? Wizytę mam dopiero pod koniec kwietnia a dolegliwości bólowe cały czas.
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 6 miesiąc 3 tygodni temu przez Aischa24.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zmiany bliznowate / zrosty pooperacyjne 6 miesiąc 3 tygodni temu #15081

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 49
  • Oklaski: 6
Historia troche podobna do mojej, wygląda na to, że dolegliwości pochodzą od zmian pooperacyjnych, jako, że temat jeszcze świeży to mozna liczyc na to że obrzęk ustąpi natomiast blizny to juz chyba nie bardzo. SKB też moze dawac popalić- zazwyczaj boli jak jest stan zapalny więc można próbować dzialać przeciwzapalnie. lekarz z pewnością zaleci rehabilitacje i tabletki.

Zmiany bliznowate / zrosty pooperacyjne 6 miesiąc 3 tygodni temu #15082

• Aischa24
  • Aischa24 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Wizytę mam dopiero pod koniec kwietnia więc jeszcze sporo czasu. Rehabilitacji się boję,bo po ostatniej tak się zaostrzyły objawy,że wylądowałam w szpitalu. Boję się ,że skończy się to znowu operacja,ponieważ lekarz stwierdził,że prawdopodobnie muszę mieć implant , jakaś stabilizację. Jak to jest u Ciebie? Tylko leki i rehabilitacja jak narazie?

Zmiany bliznowate / zrosty pooperacyjne 6 miesiąc 3 tygodni temu #15085

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 1
Jeśli to zmiana bliznowata daję dolegliwośći bólowe ....to szczerze mówiąc niewiele da się zrobić .Lekarz może zaproponować ponowne otwarcie kręgosłupa i wycięcie zmiany bliznowatej ,ale nie ma pewności że nie nastąpi nawrót po pewnym czasie.Ja jestem po 3 operacji .Miałem na dwóch poziomach implantację tlif wraz ze stabilizacją transpedikularną ( 6 śrub) W ocenie radiologa mam perfekcyjnie usadowione śruby ,jedna z nim tylko o 1 mm wystaję po za obręb trzonu kręgowego .Niestety przy drugiej operacji powstała blizna okołokorzeniowa wciągająca korzeń w lewym zachyłku.....miałem ją usuwaną .Niestety pomimo prawidłowo przeprowadzonej operacji -blizna nawróciła .Teraz to ona daję mocne dolegliwości bólowe ....czekam na wizytę u neurochirurga (dopiero w czerwcu) i zobaczę co może mi zaproponować .Mówił mi że jeśli w badaniu wyjdzie blizna okołokorzeniowa to wstrzykują wtedy jakiś środek chemiczny ,który oddziałuje na bliznę.Nie wiem ale "grzebałem" w internecie i nie mogę nic na ten temat znalezć :unsure:

Zmiany bliznowate / zrosty pooperacyjne 6 miesiąc 3 tygodni temu #15086

• Aischa24
  • Aischa24 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Ja właśnie mam w tym opisie ,że blizna pociąga prawy korzeń nerwowy i byłam ciekawa co to oznacza i jak z tym walczyć. Zobaczymy co zaproponuje neurochirurg na wizycie , mam też umowiona już wizytę do ortopedy . Martwią mnie też te zmiany przeciążająco - zniekształcające stawu krzyżowo-biodrowego. Czy jest to spowodowane kręgosłupem? Że przez zła jego konstrukcje obciąża się inny staw?

Zmiany bliznowate / zrosty pooperacyjne 6 miesiąc 3 tygodni temu #15087

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 1
Też miałem zespól bólowy stawu krzyżowo biodrowego -miałem blokady sterydowe w obydwa stawy.Często w dyskopati lędzwiowej występuję zespół bólowy tychże stawów .Często też u kobiet ciężarnych występuje ten problem w czasie okołoporodowym a nawet parę miesięcy po porodzie.Jak będziesz miała konsultacje lekarską to daj mi znać jak możesz co zaproponował Tobie lekarz -bo też jestem ciekawy opini lekarzy (każdy ma swoje podejście do zagadnienia zmian pooperacyjnych)
Czas generowania strony: 0.116 s.
Zasilane przez Forum Kunena