Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rok po operacji krążka na poziomie L5/S1

Rok po operacji krążka na poziomie L5/S1 1 rok 2 miesiąc temu #14016

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1002
  • Oklaski: 35
A jak wyglądał obraz bólu na przestrzeni czasu po operacji? Jak wyglądały zmiany? Gdzie dokładnie teraz dokucza, która część nogi, z której strony?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rok po operacji krążka na poziomie L5/S1 1 rok 2 miesiąc temu #14017

• InAGaddaDaVida
  • InAGaddaDaVida Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 0
Sabi napisał:
Dzięki Panowie za odpowiedź, czyli mam rozumieć, że zrobione badanie nie jest miarodajne?
Mam dziwne te bóle, pojawiaja sie jak klękam, robię przysiad albo na stojąco delikatnie wychylam sie do przodu ( zmywanie) ból jest podobny do tego sprzed operacji, dotyczy całej nogi... boję się wykonywać ćwiczenia...

Ja bym się udał z tym do dobrego fizjoterapeuty. Do tego czasu bym nie ćwiczył, poza bezpiecznymi ćwiczeniami rozciągającymi.
2016.12.07 Mikrodiscektomia L4/L5 + IntraSpine

Rok po operacji krążka na poziomie L5/S1 1 rok 2 miesiąc temu #14022

• Sabi
  • Sabi Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Po operacji zero bólu jedynie wiadomo okolice rany i podczas prób zmieniania pozycji na leżąco, zimą pojawil się ból dokuczliwy w biodrze i w gornej częsci uda, moj reh wykluczył kręgosłup i stwierdzil ze jakis przykurcz w biodrze, neurolog stwierdzil to samo a nawet zbagatelizowal i powiedzial ze tak juz bedzie...a teraz gdzies od 2 miesięcy te dziwne bole pojawiajace sie nagle i nagle ustepujace, obejmują czasem posladek, udo, goleń, stopę inaczej jak przed operCja gdzie mialam bol "po lampasie".....

Rok po operacji krążka na poziomie L5/S1 1 rok 2 miesiąc temu #14023

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1002
  • Oklaski: 35
Moim prywatnym nie-medycznym zdaniem, to może skoro na MRI wyszło coś nie tak przy korzeniu S2, a jest problem ze znalezieniem innych przyczyn bólu, to warto byłoby zapytać lekarza czy to nie może być przyczyną.. Takie mniej-więcej unerwienie przez dermatomy czuciowe jest np. tutaj - medical-dictionary.thefreedictionary.com...d&name=dermatome.jpg Natomiast jakie mięśnie unerwia korzeń S2 to trzeba byłoby poszukać. Jeśli ból jest stanowczo inny jak przed operacją to pewnie i przyczyna inna. Z mojego doświadczenia - sam fakt zrobienia badania odcinka S poza lędźwiowym dość dobrze świadczy o pracowni która robiła rezonans - zazwyczaj ograniczają się w drugą stronę - robią za mało zamiast więcej niż jest na skierowaniu.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 rok 2 miesiąc temu przez użytkownik421.

Rok po operacji krążka na poziomie L5/S1 1 rok 2 miesiąc temu #14024

• Sabi
  • Sabi Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Dzięki za sugestie, mnie jeszcze zastanawiają te torbiele moze to ich sprawka? Neurochrurg operator mowił mi że mogą sprawiac problemy ale operacyjne nie są

Rok po operacji krążka na poziomie L5/S1 1 rok 2 miesiąc temu #14025

• Sabi
  • Sabi Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
No tak... torbiel na poziomie S2... tyle że torbiele o takim rozmiarze miałam również i przed operacją
Czas generowania strony: 0.102 s.
Zasilane przez Forum Kunena