Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: zwolnienie

zwolnienie 9 miesiąc 3 tygodni temu #12774

• InAGaddaDaVida
  • InAGaddaDaVida Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 12
  • Oklaski: 0
Na jak długo braliscie/dostaliscie?

Ja dostałem na razie po wyjściu ze szpitala 6 tygodni, ale raczej chciałbym przedłużyć nawet jak wszystko będzie ok. Mam pracę biurową więc teoretycznie będę zdolny, ale z drugiej strony zacznie się rehabilitacja, czyli dodatkowy wysiłek.

Zastanawiam się jakie jest podejście lekarza (prowadzącego)? Czy boją się kontroli ZUS?
Czy inni lekarze w przypadku niedogadania się z prowadzącym w ogóle będą chcieli podjąć temat?
Zawsze można symulowac, ale lepiej by było się normalnie dogadać zwłaszcza jeśli chce się żeby lekarz miał poprawny obraz tego co się dzieje i dawał trafne zalecenia.

A jak wasi pracodawcy reagowali na zwolnienie? U mnie to typowe korpo, nie powinno być problemu, kobiety chodzą na macierzyński na rok i normalnie wracają. Wiadomo, ze pewne okazje uciekną, pozycja się pogorszy, ale zdrowie ważniejsze. Wydaje mi się ze lepiej wrócić z pełnymi siłami na 8h niż kombinować, wychodzić wcześnie, nie być skoncentrowanym na pracy.
2016.12.07 Mikrodiscektomia L4/L5 + IntraSpine
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zwolnienie 9 miesiąc 3 tygodni temu #12777

• zap3
  • zap3 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 11
"slow and steady wins the race"

daj sobie czas na rehabilitacje

po operacji wyzdrowiec mozesz tylko raz,

jesli wrocisz za wczesnie zacznie bolec, wszystko potrzebuje czasu aby sie zagoic, poustawiac, niektorzy wracaja po1 miesiacu inni po 3 a jeszcze inni po 6

idz do jakiegokolwiek neurologa i powiedz jestem 6 tygodni po operacji , czuje jeszcze lekkie bole, chce sie zrehabilitowac, poprosze o zwolnienie
nie jestem gotowy aby wrocic do pracy i siedziec 8h, powinienes bez problemu dostac

kwestia pracodawcy to indywidualna sprawa, jak do tego podejdzie
02/2015 M6 C45 i C67
06/2016 M6 L45 i L5S1
Ostatnio zmieniany: 9 miesiąc 3 tygodni temu przez zap3.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

zwolnienie 9 miesiąc 3 tygodni temu #12779

• InAGaddaDaVida
  • InAGaddaDaVida Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 12
  • Oklaski: 0
Dzięki za odpowiedź. Wstępnie zakładam 2-3 miesiące. Zobaczymy jak będzie po rozpoczęciu rehabilitacji.

Akurat niedawno minął miesiąc jak moja żona wróciła ze szpitala po miesięcznym pobycie po operacji nerki z powiklaniami. Po wyjściu miała jeszcze miesiąc urlopu maciezynskiego, więc zwolnienia nie brała, ale po miesiącu chciała wziac jeszcze na miesiąc (sama rana goi się pół roku). Zadzwoniła do prowadzącego (fakt że w ostatniej chwili), ale nie chciał jej dac, powiedział że miesiąc wystarcza. Pewnie bał się ZUSu. Gdyby bylo więcej czasu to pewnie byśmy próbowali go przekonac osobiście, ale zawsze jest dylemat jak bardzo naciskać, bo dobre stosunki są też ważne na przyszłość w razie jakby się coś działo.
2016.12.07 Mikrodiscektomia L4/L5 + IntraSpine
Czas generowania strony: 0.090 s.
Zasilane przez Forum Kunena