Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 2x M6 lędźwiowy + 2x M6 szyjny

2x M6 lędźwiowy + 2x M6 szyjny 3 lata 2 tygodni temu #12053

• magda_lena
  • magda_lena Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 1
zap3 napisał:
Spoko:)

Co do Twego pytania o szyjny to protezy działają bardzo dobrze
Zero bólu, pełna mobilność, żadnych ograniczeń.
Jedynie raz na jakiś czas pojawia sie na krotki okres, tak do godziny, rodzaj swędzenia, łaskotania w tricepsie,ale to pikus.

To bardzo dobrze.☺☺☺
Co sprawiło , że zdecydowałeś się na operacje - tak poważne- jeśli Twój ból nie był aż tak silny żeby brać leki. Rehabilitacja 3m to dość krótki czas. Usunięcie dysku to odważna decyzja - Wiadomo, że nie odrośnie. Medycyna idzie do przodu. Jeśli dziś nie ma możliwości regeneracji to może jutro będzie?
magda
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

2x M6 lędźwiowy + 2x M6 szyjny 3 lata 2 tygodni temu #12054

• zap3
  • zap3 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 58
  • Oklaski: 12
magda_lena napisał:
zap3 napisał:
Spoko:)

To bardzo dobrze.☺☺☺
Co sprawiło , że zdecydowałeś się na operacje - tak poważne- jeśli Twój ból nie był aż tak silny żeby brać leki. Rehabilitacja 3m to dość krótki czas. Usunięcie dysku to odważna decyzja - Wiadomo, że nie odrośnie. Medycyna idzie do przodu. Jeśli dziś nie ma możliwości regeneracji to może jutro będzie?

Magdo
to ze nie bralem lekow nie znaczy ze bol nie byl silny :dry:
byl szerg powodow ktore spowodowaly ze podjalem decyzje o usunieciu dyskow i wszczepieniu ruchomych
1.NLPZ nie dzialaly na szyjny,
2.generalnie nie lubie sie szprycowac przeciwbolowymi bo tylko maskują a nie rozwiazuja problem
3.na c45 byl delikatny ucisk na rdzen,
4.na c67 wzasadzie dyslu nie bylo
5. trzy miesiace mocnej rechabilitacji plus od pojawienia sie bolu do operacji ponad 8 miesiecy wiec jesli sie przez tyle nie przeszlo plus uciskk na rdzen wiec nie chcialem czekac- na co?
6. szesciu neuro powiedzialo ze trzeba robic
7. w przypadku ruchomych implantow dlugie czekanie moze spowodowac ze przekroczysz punkt w ktorym juz ich nie bedzie mozna zainstalowac- degeneracja stawow, osteofity albo autofuzja
8. znalazlem neuro (Clavel) ktory ma bardo dobry success rate plus zrobil ich bardzo duzo - ledzwiowych operacji z M6 zrobil ponad 550, szyjnych 1200 gdzie 70% to byly dwa a nawet trzy poziomy
9 w przypadku szyjnych ruchomych nawet jakby poszlo cos zle to rewizja nie jest az tak trudna

co do tego ze dysk nie odrosnie to prawda- dlatego zdecydowalem sie na ruchomy implanty ktorego zadaniem jest imitowanie naturalnego dysku
czekanie na komorki macierzyste - patrzac ze dopiero dwie firm w 2015 roku konczyly 2 faze testow klinicznych w najlepszym razie dawalo szanse jesli rezultaty beda obiecujace minimum 5 lat czekania - branie tego ryzyka ze moze im sie nie udac znalezc skutecznej metody z komorkami, plus dojdzie do dalszej degeneracji mego kregoslupa plus zycie w bolu wybralem ruchomy

bylem swiadomy ryzyk (oprocz tych wszystkich wypisanych i zawsze wspominanych przy operacji kregoslupa) dodatkowo:
-ze reuchomy moze zarastac- czytalem na ten temat wiele badan - jaki procent zarasta i bylem sklonny wziac to ryzyko - ostatecznie w przypadku zarosniecia skonczylbym ze sztywnym implantem
- nawet najlepszy neuro moze miec gorszy dzien
-za 20 lat wyjada jakies wady dysku M6
- to ze implant sie przesunie,

ponad pol roku spedzilem czytajac zagraniczne fora, badania, czytajac "outcomy" osob ktore sie zdecydowaly na ruchomy czy byly operowane przez Clavela.

decyzja nie byla latwa ale przed jej podjeciem odrobilem zadanie domowe najlepiej jak moglem oraz przeanalizowalem za i przeciw
02/2015 M6 C45 i C67
06/2016 M6 L45 i L5S1
Ostatnio zmieniany: 3 lata 2 tygodni temu przez użytkownik421. Powód: drobna korekta techniczna
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, adbur

2x M6 lędźwiowy + 2x M6 szyjny 3 lata 2 tygodni temu #12055

• magda_lena
  • magda_lena Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 1
Zap3 dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Myślę, że podjąłeś najlepszą decyzję dla siebie i co równie ważne doszedłeś do niej w sposób metodyczny. Mam nadzieje, że dyski będą Ci służyły 100lat :)

PS. Dziękuję też że tak dokładnie przekazałeś swoją historię. Myślę, że wiele osób z tego skorzysta
magda

2x M6 lędźwiowy + 2x M6 szyjny 3 lata 2 tygodni temu #12056

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1058
  • Oklaski: 37
@zap3 - ach, myślałem że to już stary temat z tymi implantami i że już z nimi funkcjonujesz dłuższy czas. Gdybym wiedział że to tak krótko to bym nie wypytywał, bo wiadomo że człowiek musi dojść do siebie zanim coś konkretnego może powiedzieć poza tym że przeżył operację ;) Tak czy inaczej spacery w tak krótkim czasie od operacji na takie dystanse robią wrażenie.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

2x M6 lędźwiowy + 2x M6 szyjny 3 lata 2 tygodni temu #12059

• zap3
  • zap3 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 58
  • Oklaski: 12
magda_lena napisał:
Zap3 dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Myślę, że podjąłeś najlepszą decyzję dla siebie i co równie ważne doszedłeś do niej w sposób metodyczny. Mam nadzieje, że dyski będą Ci służyły 100lat :)

PS. Dziękuję też że tak dokładnie przekazałeś swoją historię. Myślę, że wiele osób z tego skorzysta

jesli komus pomoga moje doswiadczenia to super
sluza pomoca i wiedza
operacja kregoslupa to decyzja ktora zawazy na komforcie naszego dalszego zycia i moim zdaniem, nie wolno sie bac ale trzeba dokladnie odrobic lekcje przed podjeciem decyzji

gdybym posluchal pierwszej rady lekarza to skonczylbym z Cofleksem albo Diamem na l5s1 co z perspektywy czasu uwazam za bez sensu. Ten lekarz akurat w tym czul sie dobry
02/2015 M6 C45 i C67
06/2016 M6 L45 i L5S1

2x M6 lędźwiowy + 2x M6 szyjny 3 lata 2 tygodni temu #12061

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 56
  • Oklaski: 7
zap3- przez twoje posty zaczynam żałować, że zrobiłem sobie 2-gi raz mikrodiscektomie l5-s1 zamiast M6, czekam, aż bedziesz miał chwile i napiszesz kto ci robil lędzwiowe ( też Clavel?), czy masz narzucone jakieś ograniczenia od lekarza jak już zakończysz rehabilitacje i bedziesz się czuł dobrze (czego ci oczywiście życze)- chodzi mi głównie o sport. I ewentualnie czy masz wiedze i mógłbyś się podzielić nią ile teraz w Polsce kosztuje taki zabieg wszczepienia pojedynczego M6 w lędźwia ( z tego co było pisane to Głowacki to u nas robi) i czy jest jakaś szansa na refundacje nfz
Czas generowania strony: 0.106 s.
Zasilane przez Forum Kunena