Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 2x M6 lędźwiowy + 2x M6 szyjny

2x M6 lędźwiowy + 2x M6 szyjny 1 rok 2 miesiąc temu #12045

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 912
  • Oklaski: 30
@zap3 - a odbiegając trochę od tematu, to jak Ty się czujesz z tymi dwoma M6 w lędźwiowym? Jak Ci się funkcjonuje w porównaniu do zdrowego kręgosłupa? Uprawiasz jakiś sport, jesteś aktywny zawodowo? Nie wiem czy to gdzieś opisywałeś - jeśli tak to chyba mi umknęło, a jeśli nie to zachęcam do napisania co nieco np. w dziale forum.drkregoslup.pl/forum/o-nas , albo w forum.drkregoslup.pl/forum/Po-operacji/2...ci-operacja-operacje . Mnie np. bardzo interesuje jak się czujesz z takimi implantami. Co prawda sam nie mam już żadnych szans takich kiedyś mieć, ale ciekawi mnie jak dobre one są dla aktywnego funkcjonowania.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 rok 1 miesiąc temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

2x M6 lędźwiowy + 2x M6 szyjny 1 rok 2 miesiąc temu #12048

• zap3
  • zap3 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 11
Magda

tak
szukajac rozwiazania na moj ledzwiowy na wizycie u niego uslyszalem ze na razie to nie jest efektywne rozwiazanie

tez czytalem tego blogera i jemu sie poprawilo
02/2015 M6 C45 i C67
06/2016 M6 L45 i L5S1
Ostatnio zmieniany: 1 rok 2 miesiąc temu przez zap3.
The following user(s) said Thank You: magda_lena

2x M6 lędźwiowy + 2x M6 szyjny 1 rok 2 miesiąc temu #12049

• zap3
  • zap3 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
użytkownik421 napisał:
@zap3 - a odbiegając trochę od tematu, to jak Ty się czujesz z tymi dwoma M6 w lędźwiowym? Jak Ci się funkcjonuje w porównaniu do zdrowego kręgosłupa? Uprawiasz jakiś sport, jesteś aktywny zawodowo? Nie wiem czy to gdzieś opisywałeś - jeśli tak to chyba mi umknęło, a jeśli nie to zachęcam do napisania co nieco np. w dziale forum.drkregoslup.pl/forum/o-nas , albo w forum.drkregoslup.pl/forum/Po-operacji/2...ci-operacja-operacje . Mnie np. bardzo interesuje jak się czujesz z takimi implantami. Co prawda sam nie mam już żadnych szans takich kiedyś mieć, ale ciekawi mnie jak dobre one są dla aktywnego funkcjonowania.

co do funkcjonowania z M6 w ledzwiowym to na razie jest bardzo dobrze ale zbyt wczesnie oceniac gdyz jestem niecale 6 tygodni po operacji
z dnia na dzien jest coraz lepiej i z kazdym dniem moge coraz wiecej (np 3 dni temu bylem pierwszy raz na basenie i bez zadnych problemow czy bolow przeplynalem 3 baseny kraulem a pozniej....poszedlem na impreze gdzie przez 6 godzin w zasadzie stalem a o czwartej nad ranem wrocilem do domu pieszo 5 km)
niemniej jestem dalej ostrozny i mysle ze do minimum 3 miesiecy nie bede sprawdzal wytrzymalosci kręgosłupa w mysl zasady ze "slow and steady wins the race'

na dzien dzisiejszy najbardziej doskwiera mi bol kolana ktory w mojej ocenie jest pochodna dwoch rzeczy:
-po pierwsze duzo chodze - srednią dziennną od 3 dnia operacji mam ponad 10 km - choc zdazaly sie dni ze robilem po 16 km
- caly czas jeszcze czuje tzw "distraction pain" - po operacji wydluzylem sie o jakies 1,5 cm- jego objawy to bol miesni nog, kolan- caly czas krazy - na poczatku (pierwsze 2 tygodnie) powodowal ze nie moglem spac - budzilem sie o 5 rano i szedlem na godzinny spacer- teraz jest juz o niebo lepiej - czasami pojawia sie bol lewej nogi - najczesciej kolano, czasami kostka, łytka lub posladek

zadnych lekow przeciwbolowych nie biore od dnia czwartego po operacji (przed operacja tez nie bralem) - jedynie kurkume, witamine b6 i b12 oraz witamine D

w wolnej chwili zrobie wiekszy update
02/2015 M6 C45 i C67
06/2016 M6 L45 i L5S1
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, melodia

2x M6 lędźwiowy + 2x M6 szyjny 1 rok 2 miesiąc temu #12050

• magda_lena
  • magda_lena Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 1
@zap3 czy ja dobrze rozumiem Twoją stopkę? Masz 4 implanty M6? Jeśli tak to czy w szyi dobrze działają? Gdzie Ci to wstawiali? Jaki był powód wszczelienia aż tylu? I w czyje ręce się oddałem ... bo rozumiem że o macierzyste pytałeś przed implantami....
dużo pytań, ale będę wdzięczna jeśli odpowiesz ☺
pozdrawiam
magda

2x M6 lędźwiowy + 2x M6 szyjny 1 rok 2 miesiąc temu #12051

• magda_lena
  • magda_lena Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 1
magda_lena napisał:
@zap3 czy ja dobrze rozumiem Twoją stopkę? Masz 4 implanty M6? Jeśli tak to czy w szyi dobrze działają? Gdzie Ci to wstawiali? Jaki był powód wszczelienia aż tylu? I w czyje ręce się oddałem ... bo rozumiem że o macierzyste pytałeś przed implantami....
dużo pytań, ale będę wdzięczna jeśli odpowiesz ☺
pozdrawiam

Przepraszam, zbyt pochopnie napisałam tego posta. Dotarłam do Twojego opisu historii z szyją. Dużo przeszedłeś...
magda

2x M6 lędźwiowy + 2x M6 szyjny 1 rok 2 miesiąc temu #12052

• zap3
  • zap3 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
Spoko:)

Co do Twego pytania o szyjny to protezy działają bardzo dobrze
Zero bólu, pełna mobilność, żadnych ograniczeń.
Jedynie raz na jakiś czas pojawia sie na krotki okres, tak do godziny, rodzaj swędzenia, łaskotania w tricepsie,ale to pikus.
02/2015 M6 C45 i C67
06/2016 M6 L45 i L5S1
Czas generowania strony: 0.118 s.
Zasilane przez Forum Kunena