Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 2x M6 lędźwiowy + 2x M6 szyjny

2x M6 lędźwiowy + 2x M6 szyjny 1 dzień 22 godzin temu #14127

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 12
  • Oklaski: 3
Witam.
Ja mam takie pytania:
1. Przy dostępie przednim i wstawieniu M6 nie występuje ryzyko uszkodzenia nerwów odpowiedzialnych za chodzenie? Pod tym względem operacja ta jest bezpieczna?
2.Czyli po takiej operacji szybko sie dochodzi do siebie bo układ nerwowy w sumie jest nietykany jak to bywa przy operacji od tyłu?
2. Pisałeś, że występuje ryzyko uszkodzenia nerwów odpowiedzialnych za wzwód?
Ale w razie czego to nie ma się wzwodu? staje ale nie można mieć już dzieci? nie staje i nie ma się już ochoty? Nie rozumię tego a wspominałeś o tym kiedyś.
3.Jaki miałeś plan "b" w przypadku nie powodzenia. Stała stabilizacja?
4.Co w przypadku gdy taki M6 zostanie odrzucony i trzeba je usunąć? Jak w pkt.3 stabilizacja?
5. Jakie ryzyko występuje przy tego typu operacji? Ktoś pisał,że występuje ryzyko zrośnięcia/usztywnienia dysku. Ale mi chodzi bardziej o ryzyko dla zdrowia pacjenta.
6.Czy aby założyć taki dysk M6 słupek musi być nie ruszany? Tzn. Microdisectomia czy wcześniejsze dystraktory gdyby były założone na danym odcinku ( co jest dyskusyjne na L5S1 na L4L5 już są niby ok ) wykluczają z możliwości założenia takiego dysku.
Wiadomo nie mogą być poprzecinane wiązadła bo w sumie to potem niema na czym się to wszystko trzymać.
7. Czy producent daję jakaś gwarancje na te dyski?
Jak oglądam budowę L5S1 to nie mowę uwierzyć jak ten dysk to wytrzymuje na tym odcinku.
8. Jaki jest plan jak powiedzmy dysk nie wytrzyma Wyciągają go i wkładają nowy?
Piszę w punktach by zmieścić jak najwiecej informacji w jak najmniejszej ilości tekstu. To nie forum poetów i mam nadzieje, że nie masz nic przeciwko takiej formie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

2x M6 lędźwiowy + 2x M6 szyjny 1 dzień 11 godzin temu #14131

• zap3
  • zap3 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 11
1. Przy dostępie przednim i wstawieniu M6 nie występuje ryzyko uszkodzenia nerwów odpowiedzialnych za chodzenie? Pod tym względem operacja ta jest bezpieczna?

nic mi o tym nie wiadomo, oczywiście nie bierzemy pod uwagę że neuro totalnie zwali robote

2.Czyli po takiej operacji szybko sie dochodzi do siebie bo układ nerwowy w sumie jest nietykany jak to bywa przy operacji od tyłu?

wszystkie badania wskazuja ze szybciej po ruchomym, dotyczy to zarowno porownania do usztywnienia od przodu i tym bardziej TLIFu, oczywisccie wszystko zalezy od stanu w jakim byl pacjent np jak mocno opadniety był dysk, czy bylo duzo manipulacji na nerwach zeby je odbarczyc czy usunac osteofity

2. Pisałeś, że występuje ryzyko uszkodzenia nerwów odpowiedzialnych za wzwód?
Ale w razie czego to nie ma się wzwodu? staje ale nie można mieć już dzieci? nie staje i nie ma się już ochoty? Nie rozumię tego a wspominałeś o tym kiedyś.

raczej chodziło o ejakulacje - czyli o wytrysk - ryzyko jest bardzo male ale istnieje - przy l5s1 operuje sie blisko nerwu za to odpowiedzialnego, slyszalem o casach ze lekko nerw zostal podrazniony ale po miesiacu wracalo do normy wszystko, Clavel mowil ze nigdy nie mial takiego problemu i zebym sie nie martwil

3.Jaki miałeś plan "b" w przypadku nie powodzenia. Stała stabilizacja?

[b]wszystko zalezy od tego co by poszlo nie tak...
- zle pozycjonowanie (nie zakladalem tego przy doswiadczeniu clavela tak samo jakby zapomnial usunac osteofity ktore uciskaly nerwy)
- czy dysk by sie przesunal z jakiegos powodu
- moj glupi ruch albo aktywnosc, wypadek samochodowy
- albo za miekkie kosci (osteporoza)
- przy moim bledzie, pewnie usuniecie w szyi dysku i ponowne wstawienie ruchomego, przy ledzwiach zalezy co by doktor powiedzial,
- przy osteoporozie np jak dysk zaczalby wtapiac sie w trzon - mozliwe jest nawet wstrzykniecie cementu w kosci i ustawienie ruchomego w dobrej pozycji - na youtube mozna znalezc taki case - gosc mial po 2 tygodniach reoperacje bo dysk zaczal siadac i wstrzykneli mu cement... tzw operacja nazywa sie " ballon kyphoplasty" operacje robil doktor rishke
generalnie wszytsko zalezy od tego co by poszlo nie tak,
trzeba pamietac ze przed operacja wykupuje sie u Clavela ubezpieczenie na rok na reoperacje - ktorej nikomu nie zycze

/b]

4.Co w przypadku gdy taki M6 zostanie odrzucony i trzeba je usunąć? Jak w pkt.3 stabilizacja?

przy szyi - mozna i spotkalem sie ze Clavel wstawial czesto M6, choc tez czasami sztywny

5. Jakie ryzyko występuje przy tego typu operacji? Ktoś pisał,że występuje ryzyko zrośnięcia/usztywnienia dysku. Ale mi chodzi bardziej o ryzyko dla zdrowia pacjenta.

pomijam ryyzka - jak narkoza i ryzyko ze sie nie wybudzisz
- nerw za ejakulacje,
- przerwanie innego nerwu przez blad w sztuce
- infekcje
- alergie na konkretny metal
- nie usuniecie osteofitu, czy zrosli kostnych uciskajacych nerw

co do ryzyka zrosniecia to tzw HO wystepuje czesciej przy szyjnym - wtedy w zaleznosci od zrostu - czy jest ucisk czy nie sie reoperuje alnbo zostawia

6.Czy aby założyć taki dysk M6 słupek musi być nie ruszany? Tzn. Microdisectomia czy wcześniejsze dystraktory gdyby były założone na danym odcinku ( co jest dyskusyjne na L5S1 na L4L5 już są niby ok ) wykluczają z możliwości założenia takiego dysku.
Wiadomo nie mogą być poprzecinane wiązadła bo w sumie to potem niema na czym się to wszystko trzymać.

po microdisectomii spotkalem wiele przypadkow ze mieli zakladane ruchome
- czesto byl komentarz ze niepotrezbnie ja robili - z drugej strony jest wiele osob co po microdisectomii zyje i zapomina o kregoslupie

7. Czy producent daję jakaś gwarancje na te dyski?
Jak oglądam budowę L5S1 to nie mowę uwierzyć jak ten dysk to wytrzymuje na tym odcinku.

daje badania wytrzymalosci przez przeprowadzone testy, byl chyba jedne case z M^ ze cos poszlo nie tak
pytanie czy jak cos poszlo nie tak to jest to wina:
- samego dysku ruchomego
- zlego pozycjonowania
- zlego doboru pacjenta
itd
wytrzymuje bo kiedys byly obawy ze sily scierajace sa z amocne na dysk na tym poziomie - stad M^ zostala 2 latat temu udoskonalona - wiekszy rozmiar talerzy i wieksze katy lordozy - pod tym wzgledem najlepszy jest Active L ktory na l5s1 ma specjalny dysk o specyficznym ksztalcie

8. Jaki jest plan jak powiedzmy dysk nie wytrzyma Wyciągają go i wkładają nowy?

generalnie nie bylo przypadkow ze sam dysk nie wytrzymal
testy pokazuja ze ma nas przezyc

Piszę w punktach by zmieścić jak najwiecej informacji w jak najmniejszej ilości tekstu. To nie forum poetów i mam nadzieje, że nie masz nic przeciwko takiej formie.
02/2015 M6 C45 i C67
06/2016 M6 L45 i L5S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, melodia, Anton
Czas generowania strony: 0.096 s.
Zasilane przez Forum Kunena