Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pulsacje łydki

Pulsacje łydki 2 lata 1 tydzień temu #13895

• angak
  • angak Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 1
A tą drugą microdiscektomie to miałeś właśnie ze względu na tą ulsujaca łydkę czy jeszcze miałeś inne objawy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pulsacje łydki 2 lata 1 tydzień temu #13898

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 56
  • Oklaski: 7
angak napisał:
A tą drugą microdiscektomie to miałeś właśnie ze względu na tą ulsujaca łydkę czy jeszcze miałeś inne objawy
2-gą mikrodiscektomie miałem ze wzgl. na nawrotową przepukline l5-s1 (15mm) z sekwestrem, przed 2-gą operacją łydka też pulsowała ale po operce się jeszcze pogorszylo i drętwienie nogi doszlo

Pulsacje łydki 1 miesiąc 2 tygodni temu #17820

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1058
  • Oklaski: 37
Pierwszy raz od kilku lat wrócił mi taki ostry skurcz dziś.. Wczoraj pochodziłem po mieście z aparatem, poschylałem się ustawiając aparat na chodnikach, porobiłem zdjęcia - było ok. Dzisiaj rano mnie obudził stary dobry znajomy czyli taki skurcz lewej łydki że łzy w oczach. Pierwszy odruch przez sen - złapać się za bolący mięsień i rozmasować, tyle że nawet przy lekkim dotyku ból i skurcz jeszcze większy. Skurcz puściło po kilku chwilach, ale cały dzień kuleję - nie da się napiąć tego mięśnia łydki przy chodzeniu bo boli. Powoli rozmasowuję, do tego wziąłem Sirdalud, mam nadzieję że pójdzie to w zapomnienie na co najmniej kilka następnych lat :) Już się nie będę tak schylać. Stare ciężkie czasy mi się przypomniały z bólem i kuleniem i ograniczeniem prędkości do minimalnej. Nie jestem w stanie po takim skurczu podnieść stopy do góry bo to okrutnie nasila ból - w dół spoko, ale zadrzeć do góry nie, tak jakby to nasilało ból dokładnie po tym nerwie od którego łydka się spięła. Największy ból pod kolanem od spodu, i z prawej strony mięśnia łydki. Na szczęście z godziny na godzinę to maleje, ale cały dzień w plecy. Oby tylko nie wracało jak kiedyś co chwilę. Update: po 12h od spięcia mięsień dalej mocno boli przy dotyku, mimo że rozluźniony. Po takim skurczu jest jak po silnym uderzeniu. Odpukać przez ostatnich kilka lat miałem zero drżeń w łydkach czy tych prądów czy czegokolwiek innego :) Myślałem że ze stabilizacją to się można bezpiecznie schylać i wyginać byle powoli żeby nie połamać śrub/prętów, a tu taka niespodzianka.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 2 tygodni temu przez użytkownik421.

Pulsacje łydki 1 miesiąc 2 tygodni temu #17826

• Owain
  • Owain Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 0
Myślę, że przeciążyłeś mało używany mięsień. Chyba nie miało to wiele wspólnego z kręgosłupem, ale raczej z napięciem czegoś dawno nie napinanego. No i wiem jak to jest z fotografowaniem, zwłaszcza z przykucnięcia, niby kręgosłup trzymasz prosto ale nogi pracują na maksa.

Pulsacje łydki 1 miesiąc 2 tygodni temu #17830

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 43
  • Oklaski: 7
Tylko się nie śmiej, ale kup sól magnezową ( w aptece bedą wiedzieć) i maczaj nogi w cieplej wodzie z solą. Ponoć magnez w ten sposób dużo lepiej się wchłania niż podany doustnie. Jak szukałem informacji o skurczach to taki sposób miał pomagać.

Pulsacje łydki 1 miesiąc 2 tygodni temu #17831

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1058
  • Oklaski: 37
Owain - akurat mięśnie łydek mam bardzo mocno używane cały czas, sporo chodzę, na rehabilitacji też się nie oszczędzałem, do tego rowerek stacjonarny, tak że to nie to. Zdjęcia robiłem kładąc aparat na chodniku i schylając się tak żeby zobaczyć co jest w wizjerze i ustawić, tak że poskręcanie mocne a nie z przykucnięcia. Z nogą dziś już prawie OK, boli tylko przy ucisku na mięsień.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 2 tygodni temu przez użytkownik421.
Czas generowania strony: 0.105 s.
Zasilane przez Forum Kunena