Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Dyskopatia L5 /S1 jestem 3 miesiąc po operacji dal

Dyskopatia L5 /S1 jestem 3 miesiąc po operacji dal 4 lata 3 miesiąc temu #5407

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 971
  • Oklaski: 31
Jeśli mogę wyrazić swoją prywatną, spontaniczną i całkiem niefachową opinię, to:

- "modelowanie worka oponowego" występuje w opisach ZAWSZE, jeśli jest jakakolwiek choćby minimalna centralna deformacja dysku. Worek oponowy chyba nie powoduje bólu. W opisach odcinka szyjnego i piersiowego, gdzie jest rdzeń kręgowy a nie nici ogona końskiego, modelowanie worka oponowego jest uważane za istotne jeśli równocześnie nie pozostawia rezerwy na płyn rdzeniowo-mózgowy, tj. worek oponowy przylega do rdzenia. Mogę się ogromnie mylić, ale wydaje mi się, że samo "modelowanie worka oponowego" bez ucisku na nerwy w odcinku lędźwiowym, lub bez przypuszczalnego ucisku na nerwy w odcinku lędźwiowym w zdjęciach czynnościowych, nie jest przyczyną bólu

- nie wiem na pewno, ale wydaje mi się, że blizny pooperacyjne nie powstają natychmiast, więc jeśli blizna jest przyczyną bólu, to chyba jeśli operacja była udana (zoperowana została przyczyna bólu/dysk na właściwym poziomie), przez jakiś czas po operacji powinno być dobrze, dopóki nie wytworzą się zbliznowacenia uciskające nerw. W opisywanym przypadku nie widzę, żeby Roberto 77 napisał, że było dobrze choćby przez kilka tygodni, a potem dolegliwości wróciły (choć nie mogę wykluczyć że tak nie było - opis przydało by się uzupełnić)

@Roberto 77 - czy mógłbyś zamieścić jeszcze MRI sprzed operacji ?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 4 lata 3 miesiąc temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: Roberto 77

Dyskopatia L5 /S1 jestem 3 miesiąc po operacji dal 4 lata 2 miesiąc temu #5427

• Roberto 77
  • Roberto 77 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Przed operacją:

Po operacji:

The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Dyskopatia L5 /S1 jestem 3 miesiąc po operacji dal 4 lata 2 miesiąc temu #5441

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 971
  • Oklaski: 31
Discektomia może i coś tam nerwy uwolniła (a może nie), ale nie przywróciła położenia kręgów względem siebie, przez co np. stawy pracują w innej pozycji i mogą dawać popalić. Jeśli uszkodzony dysk mocno odbiega kształtem od dysku zdrowego, to stosuje się tzw. cage, czyli klatki wstawiane zamiast części dysku, które przywracają naturalne odstępy między kręgami.
Dodatkowo - nie wiem dokładnie co widać na zdjęciu 1, tzn. gdzie jest prawa krawędź trzonu S1 - jeśli to co widać to faktyczna krawędź trzonu, a nie przysłonięta dyskiem, to może to być również retrolisteza (www.headbacktohealth.com/Retrolisthesis%20of%20L5.jpg), czyli ogólnie - niestabilność (widać by to było dokładniej na zdjęciach RTG, szczególnie czynnościowych).

Nie jestem lekarzem - powyższą wypowiedź proszę traktować hobbystycznie.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 4 lata 2 miesiąc temu przez użytkownik421.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.089 s.
Zasilane przez Forum Kunena