Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Dyskopatia L5 /S1 jestem 3 miesiąc po operacji dal

Dyskopatia L5 /S1 jestem 3 miesiąc po operacji dal 4 lata 3 miesiąc temu #5396

• Roberto 77
  • Roberto 77 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Witam 27 października miałem operację odcinka l5 S1,prawostronna fenestracja`L5/S1 z usunięciem wypadniętego centralno-bocznie j.m.L5/S1.Trzy miesiące po operacji bolą plecy drętwieją dwa uda,mam łupnięcia takie w plecach że jak łomotnie to nie ma siły złoży na kolana i wstać nie można jest taki mocny ból jakby kręgosłup zablokował się,po dziesięciu sekundach puszcza i mogę wstać.Na rezonansie i opisie za bardzo się nie znam, i nie wiem czy znów nie będą mnie kroić,proszę o odpowiedzi,czego mogę się spodziewać po tym rezonansie. W piątek zrobiłem rezonans, wynik jest taki:

Zwężenie przestrzeni międzykeręgowej L5/S1,z drobną osteofitozą,z cześciową obrzękowo-tłuszczową przebudową struktury kostnej trzonów;przewężenie przestrzeni L4/L5.
Dehydratacja krążka międzykręgowego L5/S1, z obniżeniem jego wysokości;częściowa dehydratacja krążka L4/L5.
Poza zmianami bliznowato-pooperacyjnymi,wydaje się że są cechy uwypuklania krążka L5/S1,bez ucisku worka oponowego.
Wypuklina krążka międzykręgowego L4/L5, z modelowaniem worka oponowego.
Pozostałekrążki o prawidłowym sygnale bez wypuklin i przepuklin.
Stożek rdzenia kręgowego bez zmian ogniskowych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dyskopatia L5 /S1 jestem 3 miesiąc po operacji dal 4 lata 3 miesiąc temu #5398

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 198
  • Oklaski: 41
Nie wiem jaką decyzję podejmie Twój lekarz ale u mnie (znam 2 takie przypadki) w Szczecinie przy nawrotach bólu robią stabilizację odcinka lędźwiowego. Sam jestem po zabiegu usunięcia sekwestru (rozlanego dysku) w części l5/s1 i pamiętam jak mnie lekarz ostrzegał abym uważał bo będzie stabilizacja.
The following user(s) said Thank You: Roberto 77

Dyskopatia L5 /S1 jestem 3 miesiąc po operacji dal 4 lata 3 miesiąc temu #5400

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 971
  • Oklaski: 31
Witaj
Opis jest skąpy (to chyba ostatnio taki trend). To co głównie zwraca uwagę to wspomnienie o zmianach bliznowato-pooperacyjnych (czasem blizny powodują takie same dolegliwości jak przepuklina, ale z samego opisu się nie da stwierdzić jak to naprawdę wygląda), pozostała część opisu nic konkretnego nie mówi. Dobrze by było, żeby lekarz pooglądał te zdjęcia (nie opis).
A czy ten ból, który jest, jest taki sam jak przed operacją, tzn. tak samo zlokalizowany, czy to inny rodzaj bólu? Coś się zmieniło wskutek operacji ? Coś się poprawiło, coś pogorszyło, zmienił się rodzaj bólu, momenty jego występowania, itd.?
Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Dyskopatia L5 /S1 jestem 3 miesiąc po operacji dal 4 lata 3 miesiąc temu #5401

• Roberto 77
  • Roberto 77 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Dzięki za zainteresowanie .Po operacji przy stawianiu na nogi od razu uciekła mi prawa noga ,jak nie moja.Ból po operacji jest większy do tego idzie bardziej w prawą noge,po przejsciu ok 400 m zaczyna uciekać prawe biodro,łupnięcia te co kładą na ziemię bez zmian tak samo jak przed operacją ,może nawet gorzej.Jeżeli położę się na plecach i wyprostuję drętwieją dwa uda boki i przód,przy staniu i chodzeniu to samo przy siedzeniu nie drętwieją.Łupnięcia łapią różnie czasem jak wstanę,stoję,wczoraj nie mogłem kluczyka do stacyjki włożyć bo ręką chciałem sięgnąć to łupało.Czasami potrafi cały dzień nie łupnąć ,a czasami łupie raz za razem.

Dyskopatia L5 /S1 jestem 3 miesiąc po operacji dal 4 lata 3 miesiąc temu #5402

• Roberto 77
  • Roberto 77 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Zapomniałem dodać że taki tępy nie za duży ból mam cały czas na L5/S1 takie też uczucie ciężkości w tym miejscu jakby ktoś parę kilo uwiesił na plecach. Do lekarza mam w połowie marca,może uda się wcześniej.

Dyskopatia L5 /S1 jestem 3 miesiąc po operacji dal 4 lata 3 miesiąc temu #5405

• dyskopatia
  • dyskopatia Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 13
  • Oklaski: 6
Roberto 77 napisał:
Poza zmianami bliznowato-pooperacyjnymi,wydaje się że są cechy uwypuklania krążka L5/S1,bez ucisku worka oponowego.
Wypuklina krążka międzykręgowego L4/L5, z modelowaniem worka oponowego.

To jest najważniejsza część tego opisu, poza operowanym segmentem L5 S1 jest wypuklina na poziomie L4 l5 z modelowaniem worka oponowego. To świadczy o tym że dolegliwości mogą pochodzić z segmentu nieoperowanego. L5 S1 musi się zagoić i całkiem możliwe że sama blizna sprawia ból i podrażnia nerw kulszowy.
Lekarz najlepiej będzie wiedział i widział jak to wygląda na obrazie MRI, więc niestety trzeba czekać na wizyte i wypytac dokładnie lekarza jak sprawa wygląda.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.102 s.
Zasilane przez Forum Kunena