Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Dolegliwości po stabilizacji ALIF

Dolegliwości po stabilizacji ALIF 4 lata 4 miesiąc temu #5161

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 73
  • Oklaski: 14
Dziekuje uzytkowniku421 mnie pod wzgledem napiecia miesnia gruszkowatego to lekarz chyba przepadał w sensie uciskał na posladek i udo tylne nic mnie nie bolało Natomiast kiedy nacisnal pod kolanem i uciskal jednoczesnie kolano i w sumie to po drugiej stronie kolana to mnie noga jeszcze bardziej zaczela dretwiec podejzewa ze to cos z miesniem glogowym czy cos takiego idez tym wlasnie do ortopedy bo mi dal skierowanie Ja jak sobie przejade reka po zewnetrznej stronie łydki to mi przechodzi prad do pierwszego palca dziwne nie przyjemnie uczucie no i tez tam czucia nie mam .....To tyle jezeli chodzi o noge , wiec nie wiem czy kojarzyc to i łaczyc z bolem stawowo krzyzowym? Po przebudzeniu mnie boli i mam wrazenie jak bym sie przewrocila z tylkiem na lodzie mija dopiero jak chodze ale jak usiade i mam wstac to na wpół zgięta nie miałam tego przed tą trzecią operką dlatego jestem zaniepokojona Nawet jak leze i mam takie cwiczenie ze na przemian kołysze w bok miednicą to boli wtedy tak jak by miednica była niestabilna ale to tylko takie moje podejrzenia nie znam sie ......
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Dolegliwości po stabilizacji ALIF 4 lata 4 miesiąc temu #5165

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 971
  • Oklaski: 31
elektra napisał:
Po przebudzeniu mnie boli i mam wrazenie jak bym sie przewrocila z tylkiem na lodzie mija dopiero jak chodze ale jak usiade i mam wstac to na wpół zgięta nie miałam tego przed tą trzecią operką dlatego jestem zaniepokojona Nawet jak leze i mam takie cwiczenie ze na przemian kołysze w bok miednicą to boli wtedy tak jak by miednica była niestabilna ale to tylko takie moje podejrzenia nie znam sie ......

Classic symptoms also include difficulty turning over in bed, struggling to put on shoes and socks and pain getting your legs in and out of the car. The patient will experience stiffness in the lower back when getting up after sitting for long periods and when getting up from bed in the morning. There is likely to be aching to one side of your lower back when driving long distances. There may be tenderness on palpating the ligaments which surround the joint.
Źródło: www.sportsinjuryclinic.net/sport-injurie...acroiliac-joint-pain

Wolne tłumaczenie:
"Klasyczne objawy (problemów ze stawami k-b) zawierają także trudności z przekręcaniem się w łóżku, zmagania z ubieraniem butów i skarpetek, i ból nasilający się kiedy wyjmujesz nogi z samochodu. Pacjent będzie odczuwał sztywność w dolnym odcinku kręgosłupa kiedy wstanie po siedzeniu przez dłuższy czas, oraz podczas wstawania z łóżka rano. Jest także prawdopodobne, że ból będzie występował po jednej stronie odcinka lędźwiowego kiedy przemierzasz samochodem większy dystans. Może występować przeczulica przy dotyku więzadeł które otaczają staw krzyżowo-biodrowy"

Dziekuje uzytkowniku421 mnie pod wzgledem napiecia miesnia gruszkowatego to lekarz chyba przepadał w sensie uciskał na posladek i udo tylne nic mnie nie bolało Natomiast kiedy nacisnal pod kolanem i uciskal jednoczesnie kolano i w sumie to po drugiej stronie kolana to mnie noga jeszcze bardziej zaczela dretwiec podejzewa ze to cos z miesniem glogowym czy cos takiego idez tym wlasnie do ortopedy bo mi dal skierowanie Ja jak sobie przejade reka po zewnetrznej stronie łydki to mi przechodzi prad do pierwszego palca dziwne nie przyjemnie uczucie no i tez tam czucia nie mam .....To tyle jezeli chodzi o noge , wiec nie wiem czy kojarzyc to i łaczyc z bolem stawowo krzyzowym?

Niekoniecznie, ale pozostałe objawy dosyć pasują. Jakkolwiek bóle bioder, kości krzyżowej, stawów krzyżowo-biodrowych i kręgosłupa lędźwiowego nieraz się nakładają na sąsiednie części ciała, tzn. od bólu stawu k-b może boleć biodro czy kość krzyżowa, od bólu kręgosłupa lędźwiowego może boleć staw krzyżowo-biodrowy, itp. Wydaje mi się, że lekarz powinien wykluczyć po kolei potencjalne źródła bólu (np. testami funkcjonalnymi i blokadami diagnostycznymi) żeby ostatecznie określić to właściwe źródło (o ile jest jedno), i podjąć odpowiednie leczenie lub zalecić leki lub ćwiczenia na zniwelowanie tego bólu.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 4 lata 4 miesiąc temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: elektra

Dolegliwości po stabilizacji ALIF 4 lata 4 miesiąc temu #5168

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 73
  • Oklaski: 14
Dziekuje jeszcze raz za wyczerpującą odpowiedz jak bede po wizycie to sie odezwe :)
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Dolegliwości po stabilizacji ALIF 4 lata 3 miesiąc temu #5205

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 971
  • Oklaski: 31
Przeniosłem część wątku do innego tematu, bo odbiegliśmy całkiem od tamtego wątku, czyli discektomii.

Wracając do tego tematu - czytałem kiedyś na forum anglojęzycznym wypowiedź pacjenta, który mówił, że lekarz mu powiedział, że stabilizacja odcinka lędźwiowego to często zamiana bólu kręgosłupa na ból pośladków/bioder. W moim przypadku chyba częściowo tak niestety jest.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.098 s.
Zasilane przez Forum Kunena