Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Rehabilitacja po zabiegu mikrodiscektomii

rehabilitacja 4 lata 4 miesiąc temu #5125

• dyskopatia
  • dyskopatia Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 13
  • Oklaski: 6
Witam,
Czy może ktoś polecić jakieś ćwiczenia bądź może jest jakiś artykuł w internecie , dotyczący rehabilitacji bo zabiegu mikrodyscektomii ?
Co najlepiej robić , jakie partie mięśniowe wzmacniac i w jaakki sposób ?
pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

rehabilitacja 4 lata 4 miesiąc temu #5126

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 347
  • Oklaski: 59
Cześć,
Temat rehabilitacji i ćwiczeń był poruszany w wątku np.
drkregoslup.pl/forum/metody-leczenia/reh...atii-ledzwiowej-4128
Znajdziesz w linkach ćwiczenia jakie są wskazane po tego rodzaju operacji przez jeden ze szpitali,
w których są wykonywane.
Pozdrawiam :)
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.

rehabilitacja 4 lata 4 miesiąc temu #5127

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 971
  • Oklaski: 31
Przede wszystkim odpocząć i się porządnie zagoić. Moim zdaniem wzmacnianie mięśni pleców to nadużywany wymysł rehabilitantów i dość często błędne koło, jeśli jest stosowany zamiast leczenia przyczyny bólu.
Po operacjach kręgosłupa rehabilituje się przeważnie to, co zostało osłabione wskutek ucisku nerwu - często są to kończyny, oraz to co jest "zastane". "Ćwiczenia na wzmacnianie mięśni pleców" są moim zdaniem w większości przypadków bezsensowne, szczególnie u ludzi młodych którzy nie są otyli i nie prowadzą siedzącego trybu życia. Ja np. przed urazem miałem bardzo dobrą kondycję, bardzo dużo się ruszałem, chętnie łapałem się każdej pracy fizycznej, nawet nie musząc, chodziłem po górach, pływałem, itd itp., powiedział bym, że miałem ponad przeciętną kondycję. Jak po urazie usłyszałem od kogoś że powinienem wzmacniać mięśnie pleców żeby pozbyć się bólu to mi ręce opadły.

Moim prywatnym zdaniem: jeśli masz stwierdzone zbyt słabe mięśnie kręgosłupa z jakiegoś powodu, to być może powinnaś je wzmocnić, ale nie z powodu operacji, i nie w okresie gojenia się po operacji.

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 4 lata 4 miesiąc temu przez użytkownik421.

rehabilitacja 4 lata 4 miesiąc temu #5146

• dyskopatia
  • dyskopatia Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Osobiście uważam ze wzmacnianie mięśni posturalnych nigdy nie powinno być odbierane jako wymysł rehabilitantów. Między innymi slabe mięśnie np brzucha mogą być poniekąd przyczyną dyskopatii i stopniowe wzmacnianie tych mięśni są raczej profilaktyką. :)
Zauważyłam , że delikatny streching mięśni kulszowo-goleniowych i pośladkowych zmniejsza tzw, kąt Lasseqa , czyli prościej mówiąc podowuje, ze po paru seriach o wiele wyżej podnoszę prostą nogę w kolanie w pozycji leżenia na plecach.

rehabilitacja 4 lata 4 miesiąc temu #5148

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 971
  • Oklaski: 31
dyskopatia napisał:
Osobiście uważam ze wzmacnianie mięśni posturalnych nigdy nie powinno być odbierane jako wymysł rehabilitantów.

Ja osobiście uważam, że w przypadkach kiedy jest proponowane zamiast leczenia czegoś co wymaga leczenia operacyjnego - powinno. A takie przypadki są. Sama też, studiując z tego co pamiętam coś związanego z rehabilitacją, poszłaś na operację, a nie zajęłaś się wzmacnianiem mięśni zamiast zabiegu. Dlaczego ?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

rehabilitacja 4 lata 4 miesiąc temu #5153

• dyskopatia
  • dyskopatia Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Łatwa decyzja to nie była ale po wielokrotnych konsultacjach ze specjalistami w dziedzinie rehabilitacji kręgosłupa doszłam do wniosku , że skoro fizjoterapeuta proponuje zabieg to chyba musi sprawa wyglądać poważnie.
W większości przypadków neurochirurdzy najchętniej lecza skalpelem a fizjoterapeuci ruchem , wiec uzyskując kilkikrotnie słowa " operacji raczej nie unikniesz " musiałam zaryzykować. :)
The following user(s) said Thank You: użytkownik421
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.098 s.
Zasilane przez Forum Kunena