Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Po operacji TLIF - silne bóle i drętwienie

Po operacji TLIF - silne bóle i drętwienie 10 miesiąc 3 tygodni temu #14521

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1002
  • Oklaski: 35
Panie w rejestracji nie wyglądają na osoby z wykształceniem medycznym, a przez mały fragment nie zaklejonego obwieszczeniami okienka nawet lekarz nie byłby w stanie zorientować się w stanie pacjenta. Nie rozumiem dlaczego w Polsce niektóre szpitale na pierwszy front SORów wystawiają urzędników i przepisy, a nie pomoc. Ciekawe że w serialach zawsze pokazują to inaczej - nie ma tego okienka i tej pani poobwieszanej kartkami kogo nie przyjmują i jakich świadczeń nie udzielają, tylko od wejścia na SOR ktoś się rzuca na pomoc poszkodowanemu.. Przykra ta różnica między telewizją a rzeczywistością, a w dodatku bardzo niebezpieczna. Też miałem wątpliwą przyjemność dowiedzieć się że uraz kręgosłupa jest jak się zgłosi na SOR do 24 godzin on urazu - tak że jakby ktoś sobie uszkodził kręgosłup w lesie, stracił przytomność, przeleżałby tam a po 2 dniach doczołgałby się na SOR, to według SOR to nie jest uraz, tylko powinien iść się zapisać do wielomiesięcznej kolejki do specjalisty, i najlepiej przy okazji pracować - bo przecież nie ma specjalistycznej diagnozy więc nie jest oficjalnie nawet chory. Brzmi to abstrakcyjnie ale tak to w Polsce od lat wygląda.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 10 miesiąc 3 tygodni temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: kowalski89

Po operacji TLIF - silne bóle i drętwienie 10 miesiąc 3 tygodni temu #14522

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 400
Kowalski , super wiadomości .. oby tak dalej .

Użytkownik .. nie tylko w Polsce takie szopki .. przypominam moje biodro , panewka o 90 stopni przekręcona i odmowa przyjęcia do szpitala , sugestie ze jestem symulant i mam do lekarza rodzinnego iść.
Nie tylko w Polsce takie szopki.
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.

Po operacji TLIF - silne bóle i drętwienie 10 miesiąc 3 tygodni temu #14523

• InAGaddaDaVida
  • InAGaddaDaVida Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 0
Bardzo dobrze, że z tego wyszedłeś, ale z drugiej strony to są chyba dość twarde dragi, dobrze by było nie brać takich rzeczy do końca życia.

Sposób na SOR jest jeden: odpłatność. Wtedy Ci którzy zapychają SORy bo chcą zrobić sobie badanie na cito udadzą się kulturalnie na prywatną wizytę w normalnym trybie
2016.12.07 Mikrodiscektomia L4/L5 + IntraSpine

Po operacji TLIF - silne bóle i drętwienie 10 miesiąc 3 tygodni temu #14524

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 400
Pogotowie odplatne ?
Jak by mialo to wyglada?
Złamie sobie nogę .. to wpierw do banku muszę podjechać by kasę wybrać .. a jak konto puste to do pierwszego z złamana noga czekać
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.

Po operacji TLIF - silne bóle i drętwienie 10 miesiąc 3 tygodni temu #14525

• InAGaddaDaVida
  • InAGaddaDaVida Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 0
Nie rozumiem. Płacisz oczywiście "po", bo przecież z góry nawet nie wiadomo jaki będzie koszt. Państwo ma przecież instrumenty żeby te koszty wyegzekwować (egzekwuje długi, podatki, mandaty, itp.)

Można też rozważać współfinansowanie, np. % albo stała kwota. Tak czy inaczej tylko bat finansowy podziała w praktyce. Chyba że chcemy karmić się iluzją sprzedawaną w serialach
2016.12.07 Mikrodiscektomia L4/L5 + IntraSpine

Po operacji TLIF - silne bóle i drętwienie 10 miesiąc 3 tygodni temu #14526

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 114
  • Oklaski: 28
InAGaddaDaVida napisał:
Bardzo dobrze, że z tego wyszedłeś, ale z drugiej strony to są chyba dość twarde dragi, dobrze by było nie brać takich rzeczy do końca życia

Neurolog powiedział, że zazwyczaj z czasem takie pourazowe neuropatie się uspokajają i będzie można za jakiś czas spróbować odstawić leki, ale hmm nie wiem czy jest sens, bo bardzo dobrze sie czuje na nich nawet psychicznie, bo dodatkowo uspokajają . Ta amitryptylina to dosyć stary antydepresant z tego co widzę, bardzo dobrze mi sie na nim spi, ale mozliwe ze odstawie , nie wiem wypytam lekarza czy jakies negatywne skutki mogą po nim wystąpić przy długotrwałym stosowaniu. Brał ktoś z wam może to ? ja nie odczuwam żadnych skutkow ubocznych.
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1
Ostatnio zmieniany: 10 miesiąc 3 tygodni temu przez kowalski89.
Czas generowania strony: 0.114 s.
Zasilane przez Forum Kunena