Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Po operacji TLIF - silne bóle i drętwienie

Po operacji TLIF - silne bóle i drętwienie 4 lata 1 miesiąc temu #4392

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 113
  • Oklaski: 28
Witam
Jestem już ponad miesiąc po operacji TLIF L5/S1. Ze względu na spondylozę. Jest to już moja druga operacja na tym odcinku, ponieważ 2 lata temu miałem tam prawostronna discektomię, a teraz ten implant. Ale źle się czuję i boli mnie strasznie kręgosłup, głównie z lewej strony, i promieniuje mi strasznie po całej lewej nodze od pośladka aż do łydki, drętwieje mi połowa tej, stopy i pieką te nogi. Głównie lewa. Ciągle na silnych lekach przeciwbólowych: Tramal, Ketonal, Mydocalm. Ale bolało mnie tak mocno już od razu po operacji i mówiłem to lekarzowi, to zrobił mi RTG i i powiedział, że klamra siedzi na swoim miejscu i mam iść do domu, bo to jest wszystko świeże dlatego boli. Wypisał mnie do domu ale teraz to już raczej nie jest takie świeże i nie wiem co mam robić. Tak może się dziać, czy to w końcu minie ?
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1
Ostatnio zmieniany: 4 lata 1 miesiąc temu przez użytkownik421. Powód: Brak znaków intepunkcyjnych i polskich liter.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

po operacji tlif silne bole idreetwien 4 lata 1 miesiąc temu #4400

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 346
  • Oklaski: 59
Cześć,
Ja powiedzmy, że przeżywałam podobne historie po wszczepieniu implantów na tym odcinku.
Po operacji również miałam takie objawy jak Ty @kowalski i okazało się, że to zwężenie kanałów/ otworów m/kręgowych (zwyrodnienie) było głównym powodem dolegliwości oraz blizny pooperacyjne
i torbiel, które naciskały na korzenie nerwowe powodując ogromny ból (moja historia tu: drkregoslup.pl/forum/metody-leczenia/po-...rewizja-9dni-po-4064). Niestety skończyło się to kolejną op. Myślę, że samo rtg to za mało by stwierdzić dalsze uciski i w tym wypadku pasowałoby zrobić MRI
(to tylko moja niemedyczna opinia), bo dzięki temu badaniu widać dokładnie, co dzieje się w kręgosłupie.
Może warto skonsultować to jeszcze z neurochirurgiem lub ortopedą lub neurologiem i zapytać
o dodatkową diagnostykę.
Czy masz jeszcze jakieś inne objawy neurologiczne oprócz parastezji np. zmiany w czuciu powierzchniowym na skórze w tej nodze, problemy fizjologiczne itp.?

Pozdrawiam
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.

po operacji tlif silne bole idreetwien 4 lata 1 miesiąc temu #4407

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Mam inne czucie w lydce na tej lewej nodze i do tego doszly pieczenia stopy i lydki :( ale zdretwiala stopa jakby sie troche zmniejszyla i teraz mimdretwi najbardziej jak ubieram buty to jest okropne uczucie
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1

po operacji tlif silne bole idreetwien 4 lata 1 miesiąc temu #4409

• Użytkownik
  • Użytkownik Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
W szpitalu po operacji prawie każdy zgłasza mocne dolegliwości bólowe, dodatkowo jest się w szoku pooperacyjnym więc i panika się może wkraść - dlatego w szpitalu w kilka dni po operacji dolegliwości bólowe przeważnie traktowane są jako normalne. U mnie do miesiąca bywały bardzo dziwne, tak że nie wiedziałem na ile się operacja udała. Do trzech miesięcy potrafiło na prawdę ostro rwać (szczególnie po wstawieniu cage). Jeśli coś nie przechodziło mi po 3 miesiącach, to nie przechodziło też i po kolejnych 6 miesiącach.
Przeważnie ma się wyznaczony termin wizyty kontrolnej po jakimś czasie od operacji (miesiąc do kilku miesięcy) - nie masz takiego terminu ? No i przeważnie jest możliwość wcześniejszego zgłoszenia się do lekarza, który operację robił, jeśli są jakieś niepokojące, utrzymujące się objawy.
Buty przez kilka miesięcy po operacji nosiłem tylko wsuwane, bez sznurowadeł, bo przy wiązaniu butów ból był najgorszy.

po operacji tlif silne bole idreetwien 4 lata 1 miesiąc temu #4457

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Jutro mam wizyte u neurologa to zobaczymy co powie , a do neurochirurga operujacego mnie mam termin na koniec pazdziernika. Niepokoi mnie to uczucie pieczenia w nodze i bol taki dziwny miesnia calej lydki az takie jakby prady przechodza w niej no i posladek rwie najbardziej w trakcie lezenia. Na wypisie mam napisane ze gorset mam nosic przez 6 tygodni i wlasnie 2 dni temu minal ten termin ale czy mimo tych boli mam juz go przesta nosic? Na wypisie mam napisane tylko takie cos leczenie operacyjne tlif l5s1 sin1 devex co to znaczy?

po operacji tlif silne bole idreetwien 4 lata 1 miesiąc temu #4459

• Użytkownik
  • Użytkownik Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
sin1 - nie wiem
Devex - prawdopodobnie chodzi o cage z firmy DePuy - www.depuy.com/healthcare-professionals/p...details/devex-system
ale czy mimo tych boli mam juz go przesta nosic?
a pomaga jak go nosisz?
Czas generowania strony: 0.118 s.
Zasilane przez Forum Kunena