Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 4 lata 7 miesiąc temu #5448

• robert1987
  • robert1987 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 11
U mnie jest jeszcze lepiej w 20-tyś mieście nie ma nawet jednego aparatu do MRI zawsze muszę jechać 25km do innego miasta, gdzie jak się dobrze trafi w termin to za 3-4 miesiące można zrobić badanie MRI lub 100km do W-wy gdzie terminy też nie powalają. Badanie EMG tylko płatne z NFZ trzeba do W-wy jeździć. Przy okazji takie pytanie, ktoś miał robione EMG przed operacją lub po nerwu/nerwów uciśniętych w moim przypadku S1. Z mojego doświadczenia napiszę tylko, że na takie badanie nikt mnie nigdy nie wysyłał. Nie wiem czy to dobrze czy źle bo nie jestem lekarzem. Wiem jedno, że badanie MRI powinno się wykonywać na dobrej jakości aparacie a nie na takim w jakich u nas w Polsce jest pełno używanych sprowadzanych z zagranicy, których jakość wykonanych zdjęć pozostawia wiele do życzenia. Rok temu robiłem w W-wie MRI odcinka szyjnego na nowoczesnym aparacie Hitachi gdzie zdjęcia były na prawdę w wysokiej rozdzielczości, bardzo wyraźne bez podawania kontrastu przy którym placówki wymagają dodatkowej opłaty w przypadku badanie płatnego.

kowalski musisz zmusić lekarza najlepiej prowadzącego o wypełnienie wniosku do sanatorium. Ja czekałem coś koło 5 miesięcy. O sanatoriach są różne opinie, mi osobiście dało odprężenie psychiczne gdzie codziennie wstajesz nie masz prawie żadnych obowiązków jedynie chodzić na ćwiczenia i zabiegi, basen itp. Po za tym można wypić piwko z towarzyszami i dużo spacerować/zwiedzać.
2007 - uraz kręgosłupa, 2012 - Microdiscectomia L5-S1, C/Th/L-S rehabilitacja
Ostatnio zmieniany: 4 lata 7 miesiąc temu przez robert1987.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: kowalski89

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 4 lata 7 miesiąc temu #5449

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 348
  • Oklaski: 59
@kowalski ja na jeden turnus zostałam skierowana bezpośrednio przez lekarza prowadzącego w klinice, gdzie miałam operację. Lekarz sam ustalił mi termin. Nie wiem na jakiej zasadzie się to odbywa, ale jest bardzo szybko (nie raz można nawet z dnia na dzień dostać rehab.).
Jeśli chodzi o NFZ to musisz prosić sam o wypełnienie skierowania: www.nfz-krakow.pl/UserFiles/Wzor%20skier...e%20uzdrowiskowa.pdf - u lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty.
Do tego wniosku dołącza się wszelkie dokumenty medyczne tj. wypisy, badania itp. i składa w oddziale NFZ, do którego się należy. Potem około 5-6 tyg czekania na odpowiedź.
Szybciej dostaje się po leczeniu szpitalnym, a że akurat w tamtym roku non stop byłam w szpitalu, to na rehabilitację od złożenia wniosku w sumie 3 miesiące czekam :)
Teraz złożyłam wniosek na dofinansowanie pobytu 2tyodniowego z PFRON. Składa się je w PCPR w miejscowości, gdzie się mieszka. Dofinansowanie wynosi max 60% sumy pobytu. Termin ustala się samemu, a z listy ośrodków, które mają podpisane umowy wybiera się ten, w którym chce się znaleźć. Po otrzymaniu zgody na turnus, bukuje się miejsce. Co dalej jeszcze nie wiem, bo pierwszy raz się staram.
Jeśli chodzi o ZUS to nie wiem na jakiej zasadzie się to wszystko odbywa, bo nie pracuję.
Badanie EMG wydaje mi się, że dla lekarzy "od kręgosłupów" nie są, aż tak wiarygodne jak np. MRI
i dlatego nie kierują na nie, nawet jak są objawy neurologiczne. Terminy o dziwo też są okropnie długie na NFZ i dlatego idę prywatnie. Co mi to da? Nie wiem, ale chcę się przekonać, bo zdrowie jest najważniejsze...
W Rzeszowie 2 miesiące od telefonu do badania rezonansem mam czekać. Jest to na prawdę szybko i byłam pozytywnie zaskoczona. Sprzęt też nie mają najgorszy, 2,7Tesli Excelart Vantage marki TOSHIBA.
Pozdrawiam :)
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
The following user(s) said Thank You: kowalski89

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 4 lata 7 miesiąc temu #5450

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 114
  • Oklaski: 28
Ok dziekuje wam za odpowiedzi, a teraz jak sprawdzilem kartke od neurochirurga z wyznaczona data na operacje ktora bede mial w maju to jest tam napisane tylne lewostronne przemieszczenie implantu i ze zostalem skierowany do operacji i rehabilitacji to moze po tej operacji majowej zostane zapisany na jakis turnus rehabilitacyjny juz od lekarza prowadzacego tak jak pisalas aiga
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 4 lata 7 miesiąc temu #5451

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1001
  • Oklaski: 33
Na rehabilitację w ramach tzw. prewencji rentowej ZUS jest się albo wysyłanym przymusowo, albo można się samemu zgłosić. W radiu nieraz słyszałem ich reklamy (!) gdzie zapraszali wszystkich którzy chcą jechać na rehabilitację żeby się zgłaszali. Terminy są krótkie. Ale na specjalistyczną rehabilitację bym nie liczył (chyba, że akurat uda się dostać do ośrodka który się danym rodzajem schorzeń zajmuje), jest to raczej masówka, i nieważne z czym się przyjechało - ma się takie same ćwiczenia jak inni (nieważne czy ręka, czy kręgosłup, czy po operacji czy nie, czy problemy z oddychaniem - zestaw zabiegów prawie taki sam i raczej zbiorowy).
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 4 lata 7 miesiąc temu #5452

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 73
  • Oklaski: 14
Kochani wiec jak to jest z tym załatwianiem Emg Mr i turnusow ....
Otóz - ja na przyklad jak dostaje skierowanie na Mr to zawsze oprocz mojej miejscowosci wydzwaniam po innych miastach w moim wojew. jezeli chodzi o emg to akurat nie udalo mi sie na nfz nigdzie w miare szybko dlatego zrobilam prywatnie
Co do turnusow na sanatorium sa takie opcje : Ja nie jestem nigdzie zatrudniona obecnie przebywam na swiadczeniu rehabilitacyjnym wzielam z Zus wniosek na sanatorium dalam mojemu neurochirurgowi zeby wypisal zanioslam i po miesiacu juz jade za 2 tygodniu-czemu tak szybko? poniewaz do konca kwietnia jestem na swiadczeniu Mozna sie starac tez o sanatorium zaraz po szpitalnym tkz ale to wtedy papiery ze szpitala ze sie jest po operacji i lekarz prowadzacy to wypisuje moze nawet rodzinny i tez sie nie czeka wtedy dlugoi...Z NFZ mozna ale tylko oni dofinansuja z zus sie ma za free i nie wiem ale z nfz sie dluzej czeka
Aiga25 badanie emg mysle ze warto sobie zrobic bo czasami tez mowi nam badanie takie wiecej niz Mr -np czucie powierzchowne czy sie je np ma czy nie Pozdrawiam

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 4 lata 7 miesiąc temu #5453

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 348
  • Oklaski: 59
Z NFZ poszpitalne jest szybko i całkowicie za darmo. Zauważyłam, że osoby po operacjach i z wieloma chorobami otrzymują turnusy i tak szybciej niż reszta, bo nie czeka się po dwa lata, a np. rok :P heh
Zawsze to jakieś pocieszenie
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Czas generowania strony: 0.210 s.
Zasilane przez Forum Kunena