Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 4 lata 4 miesiąc temu #5321

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 347
  • Oklaski: 59
Witam,
Dziś dzień wypisu z rehabilitacji z kliniki. Niestety 22 dni zabiegów nic nie dało, dalej czuję się beznadziejnie, Ból kręgosłupa bez zmian, lewa noga dzięki kinesiotqping lekko się poprawiła (zeszło opuchnięcie trochę), ale nic po za tym. Mam zlecony rezonans i po nim od razu do kontroli. Dopiero wtedy okaże się co dalej i czym jest powodowany ból. Póki co na mam czerwiec rezonans w klinice,
ale szukam jeszcze terminu bliższego gdzieś w innym mieście.
Pozdrawiam
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 4 lata 3 miesiąc temu #5442

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 114
  • Oklaski: 28
No w koncu dostalas to skierowanie na Mri chociaz dziwie sie ze dopiero teraz bo moj neurolog bez mri nie doposcil by mnie do jakiejkolwiek rehabilitacji no ale sa lekarze i i taborety, a i udalo sie jakis szybszy termin zalatwic ? :)
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 4 lata 3 miesiąc temu #5443

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 347
  • Oklaski: 59
Tak, mam termin na 11 kwietnia :) to 2 miesiące wcześniej z czego jestem niezmiernie zadowolona.
6 marca idę na badanie EMG dodatkowo. Z obu tych badań może w końcu coś się dowiem.
Po 2 tygodniach od powrotu z rehabilitacji zauważyłam, że jestem sprawniejsza fizycznie, noga bez zmian (boli, czucie się nie poprawiło, opuchlizna powróciła, bo plastrów nie kleje na razie), a kręgosłup cóż chyba ciut lepiej, ale tylko po zażyciu ketonalu duo 150mg. i w otoczeniu domowym. Spacery dalej sprawiają ogromną trudność i dolegliwości.
Zobaczymy co dalej, bo za tydzień wyjeżdżam znowu na 3tygodniową rehabilitację z nfz :)
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Ostatnio zmieniany: 4 lata 3 miesiąc temu przez aiga25.

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 4 lata 3 miesiąc temu #5444

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 73
  • Oklaski: 14
Aiga25 ja jestem w takiej sytuacji jak Ty tez czekam na Mr aby sie dowiedziec co z moja noga i jade za 2 tygodnie do sanatorium

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 4 lata 3 miesiąc temu #5445

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 114
  • Oklaski: 28
Skad wy dostajecie te skierowania na jakies turjusy rehabilitacyjne, sanatoria itp ? Zus wam zalatwia takie szybkie terminy ? Bo ja mialem juz 2 operacje w zyciu na kregoslup ale nikt mi nigdy nie zaproponowal jakiegos sanatorium lub turnusu rehabilitacyjnego, a jedynie rehabilitacja stacjonarna kolo domu z codziennym dojezdzaniem :d
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 4 lata 3 miesiąc temu #5446

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 974
  • Oklaski: 31
Tutaj jest artykuł nt. rehabilitacji po zabiegu - ptchk.pl/czytaj/nowosci/49/-wojciech-klo...-na-ostatnim-miejscu.

Ja z kolei nie jestem u siebie w mieście w stanie dostać skierowania na rezonans. Nawet jak mi opadała stopa to musiałem jechać do innego miasta i zrobić odpłatnie. Nie mam pojęcia, skąd u nas ludzie dostają skierowania na rezonans i jak dostają terminy. Ja np. musiałbym teraz czekać kilka miesięcy na wizytę do specjalisty, żeby dostać skierowanie, a ze skierowaniem ok. 10 miesięcy na rezonans (obecnie zapisy są na listopad). Tak że już w sumie 5 razy musiałem zapłacić za rezonans, bo nie ma opcji doczekać się u nas na wizytę po skierowanie i na badanie w krócej niż 12 miesięcy. Jak widzę na forum - to w innych miastach jest zdecydowanie lepiej. Pewnie u nas jak zwykle najdłuższe terminy w Polsce. www.radiobielsko.pl/news/19730-Ponad-300...ejce-po-badanie.html . Ciekawe czy w Rumunii jest trudniej się dostać na to badanie.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 4 lata 3 miesiąc temu przez użytkownik421.
Czas generowania strony: 0.117 s.
Zasilane przez Forum Kunena