Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 7 miesiąc temu #5108

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 350
  • Oklaski: 59
Dzięki za odpowiedzi.
Użytkownik421 przekwalifikowanie rehab na leczenie? Czyli co na przykład?
Bardzo dobrze, że w każdej chwili można zgłaszać dolegliwości, bo póki co nie wyobrażam sobie jakiś większych ćwiczeń niż oddechowe, lekkie rozciągające i wzmacniające. Piszę, bo na prawdę nie wiem już, co mam ze sobą z robić, jak leki, ćwiczenia, oszczędzanie się nie pomaga :(
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 7 miesiąc temu #5109

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1056
  • Oklaski: 37
@Aiga25 - np. na pobyt diagnostyczny, albo zastosować blokady, itp.Co Ci będę mówił -pojedziesz, to lekarze Cię zbadają i podejmą decyzję co robić.
Przy okazji - skąd taka nagła zmiana formy ? Dopiero co zastanawiałaś się nad zakupem rowerka albo orbitreka.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 7 miesiąc temu #5111

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Wiem, wiem, że pojadę to zobaczę co i jak, ale byłam ciekawa właśnie jakie są inne rodzaje pobytu oprócz op. i rehab. Sądzę, że zmiana wynika z tego, że leżąc w szpitalu i nie robiąc totalnie nic mój kręgosłup nie był wystawiony na normalne funkcjonowanie tak jak teraz. Mieszkam sama więc muszę gotować, sprzątać, zakupy zrobić... żyć po prostu, cóż to dużo mówić. Przyjaciele pomagają ile się da, ale przecież ja muszę funkcjonować samodzielnie. Dlatego wydaje mi się, że coś nie jest tak jak powinno skoro takie czynności doprowadzają mój kręgosłup do takich bóli. Sprzęt do ćwiczeń chciałam kupować, bo wydawało mi się, że jak się rozchodzę to mi to pomoże. Cały czas słyszę trzeba chodzić, ćwiczyć itp.
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 7 miesiąc temu #5115

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 114
  • Oklaski: 28
Aiga a sprawdzal ci ktos ruchomosc kregoslupa tzn jak stoisz wyprostowana i pochylasz sie do przodu jak najdalej to czy wystepuja bole w konczynie czy tez zablokowanie ruchomosci? lub gdy lezysz na plecach i podnosisz wyprostowana noge do gory wystepuje gdzies bol ? To sa takie podstawowe badania ale bardzo dobrze sprawdzaja sie w rozpoznaniu czy jest ucisk na nerw i nawet dokladna jego dokladna lokalizacje. Jesli chodzi o radzenie sobie Aiga to ja tez za ba4dzo nie moge na nikogo liczyc bo ojciec prawie nie widzi a mama tez niedawno bardzo powaznie zachorowala i to nawet ja musze im pomagac i chodzic na zakupy itp dlatego chyba wali mi sie jeszcze piersiowy :( ale trudno widocznientak juz musi byc dlatego nie poddawac sie i walczyc a jak trzeba to wymuszac badania rekami i nogami :)
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 7 miesiąc temu #5119

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Oczywiście, że miałam sprawdzaną ruchomość w listopadzie na kontroli i powiem tak, że jest jej praktycznie brak. Test Laseque'a był przed operacją sprawdzany, czyli w lipcu. Wyszedł średnio z wiadomych przyczyn. Teraz nie wiem jak to wygląda, ale podejrzewam, ze się dowiem na badaniach przed rehab. ;)

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 6 miesiąc temu #5175

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Witajcie,
3 dzień w szpitalu na rehabilitacji i drugi, w którym ćwiczę :) Podczas przyjęcia badanie lekarskie wypadło średnio, noga dużo słabsza lewa, mała ruchomośc kręgosłupa, a bóle pleców oczywiście powodowane są przez borelioze głównie (zaznaczam, że po leczeniu tego świństwa nie powinno się już brać aż tak pod uwagę, że to mam bo przecież objawy mi przestały dokuczać i im to mówiłam). W plecach strzela okropnie, noga mi dretwieje, parastezje się wzmocnily, bo od pośladka już je czuję. Chciałabym żeby to spr rezonansem, ale ciężko wyblagac takie badanie (i niestety mój lekarz prowadzący został zwolniony :( co jest straszne dla mnie, bo nie mam pojęcia kto teraz się zajmuje moim przypadkiem i z kim mogę pogadać ewentualnie). Dlatego póki, co uskuteczniam zlecone ćwiczenia. Solux, tensy, ultradźwięki, ćwiczenia ogolno wzmacniające (45 min na sali w grupie), ćwiczenia czynne, biodex, tensor, rowerek ale tylko ten z oparciem mogę, steper (zepsuł się więc pocwiczylam ledwo raz). Jest ciężko i to bardzo. Szczególnie ćwiczenia gdzie trzeba biodra podnosić do góry, na bok je ruszać (nie daje rady, bo wydaje mi się że się złamie na pół, a ból w prawym boku jest nie do wytrzymania). Kondycja. .. co to jest? ? U mnie nie istnieje.
Mam nadzieje, że te zabiegi po jakimś czasie zaczną przynosić jakieś rezultaty. Cieszę sie, bo lekarz dał mi 3 razy dziennie zaldiar (tak mi się wydaje, po rozpoznaje po tabletce oraz leki na anemię, którą mam) bez tego bym chyba nie wstała z łóżka, po takich ćwiczeniach.
Nie mogę wychodzić po za szpital na spacery, bo nie dają przepustek, więc ruch jest wskazany na ćwiczeniach; )
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 5 lata 6 miesiąc temu przez aiga25.
Czas generowania strony: 0.104 s.
Zasilane przez Forum Kunena