Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 5 miesiąc temu #4992

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 350
  • Oklaski: 59
Dzięki heh za google ;) ale też już wyszukiwałam odp w ten sposób... Nie jestem sama z takim objawem i wiele osób na forach zagranicznych się z tym zmaga.
Nie spotkałam się jednak z innymi przyczynami obrzęków nóg/ nogi po op. kręgosłupa LS jak:
- zakrzepica - nie mam,
- zapalenie żył - nie mam,
- dystrofię odruchową ( RSD ) - nie mam,
- ciągłe leżenie i brak ruchu - nie leżę ciągle, ćwiczę delikatnie zgodnie z zaleceniami po op., jestem aktywna w domu, chociaż faktycznie dość ograniczone mam poruszanie w dalsze trasy i być może tu tkwi część problemu (?),
- "It could be increased veinous pressure. What happens is that the large veins in your abdoman (Vena Cava) run along your spine. When you have a surgery, there is swelling at the spine area and the surrounding area. When you lay down flat on your back or even to the side right after sugery, the vena cava can get compressed a little and this can cause the veinous pressure to build up in the lower extremities." link:m www.spine-health.com/forum/pain/lower-ba...d-legs-after-surgery - zwiększone ciśnienie gdzieś (veinous - nie wiem co to?) - nie wiem czy u mnie to jest powód obrzęku, ale z tym narastającym ciśnieniem to całkiem logiczne wyjaśnienie,
- www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/zdrowie-r...i-walczyc_35005.html - inne przyczyny powstawania obrzęków w linku - do sprawdzenia mam parę rzeczy tam opisanych,
- "My NS said they swelling after a fusion surgery is normal. My legs became swollen all the way to my hips" - normalna sprawa po operacji kręgosłupa - cóż najlepsze wyjaśnienie...
Póki, co uznaję, że tak ma po prostu być :/ Poszukiwania uważam za zawieszone... na razie :)

A walkę z opuchnięciem nogi zaczęłam od odmaczania w wodzie z solą, leżeniu z podniesionymi wyżej nogami, kontynuuję ćwiczenia codzienne, postanowiłam wprowadzić więcej ruchu na ile to możliwe (np. zakupy przedświąteczne w hipermarkecie ponad 2 godz.) :)
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 5 miesiąc temu #5093

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Ojejeje i znowu od tygodnia - mniej więcej - czuję się fatalnie :( A było lepiej już po szpitalu...
Powróciło okropne kłucie po prawej stronie odcinka lędźwiowego, jest tak silne, że jak mnie strzeli to odczuwam od szyi do samego czubka palca dużego u nogi. Nie mogę znaleźć pozycji, w której nie zdarza się to okropne odczucie. Leżenie to coś strasznego, bo mogę być nieruchoma, a te "strzały" przychodzą w każdej chwili, jak zasypiam, jak próbuję się przekręcić z boku na bok, jak śpię wyrywa mnie ból ze snu. Siedzenie to samo, chodzenie dłużej jak 10 min powoduje, że ból zaczyna mi promieniować do pośladka i nogi. Nie wiem co się znowu dzieje :/
Na prawdę 6-ty miesiąc już po operacji będzie, a ja dalej normalnego życia nie mogę mieć.
Czy to jest normalne, że te objawy ciągle są ze mną? Nie powinno to już się cofnąć chociaż trochę, żebym odczuwała różnicę z miesiąca na miesiąc, że idzie ku dobremu?
Będą c na kontroli w listopadzie na rtg niby implanty siedzą na swoim miejscu i nic nie widział lekarz niepokojącego. Co może być przyczyną takich dolegliwości?
Piszę bo mam dość tego,a jadę niedługo na rehabilitację i nie wiem, co lekarz na to powie (zapewne coś w stylu "to normalne" :/)...
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 5 miesiąc temu #5094

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 114
  • Oklaski: 28
Zdecydowanie za dlugo to trwa :/ a w rtg zawsze implanty leza na swoim miejscu wedlug lekarzy tylko szkoda ze po mri dopiero zauwazaja swoje duze blendy jak implanty leza znacznie w kanale kregowym.
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1
The following user(s) said Thank You: aiga25

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 5 miesiąc temu #5095

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
@kowalski - co miałeś na myśli pisząc
jak implanty leza znacznie w kanale kregowym.

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 5 miesiąc temu #5098

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1039
  • Oklaski: 37
@Aiga25 - przed rehabem jest badanie, tam raczej dostaniesz lepszą diagnozę niż na forum. W trakcie rehabu też można iść do lekarza w każdej chwili. Dodatkowo można zgłaszać problemy bólowe przy danych ćwiczeniach rehabilitantom - to też pomaga w ustaleniu co się dzieje. A i rehab nieraz zostaje przekwalifikowany na leczenie, więc to z pewnością nie jest tak jak na innych rehabilitacjach, że jedziesz, 3 tygodnie robisz zlecone odgórnie i niezmienne ćwiczenia, i nikogo nie interesuje co się dzieje.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 5 miesiąc temu #5102

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 114
  • Oklaski: 28
Aiga ja podalem tylko moj przyklad, ale u ciebie tak byc nie musi tylko moge ci powiedziec ze rtg jako badanie kregoslupa jest zupelnie do niczego i uwidacznia jedynie zlamania, skoliozy, a ewentualnie pokaze bardzo duze przesuniecie implantu lub jakies tam zwezenia co moze swiadczyc o dyskopatii, ale to tez nie zawsze wykaze. U mnie teraz jeszcze dodatkowo sypie sie kregoslup piersiowy i nie moge wyrobic z bolu i pieczenia (nawet lekko reka podniesiona do gory sprawia starszny bol w piersiowym) a rtg bez zmian i neurolog beznwachania dal znowu skierowanie na mri tym razem piersiowego mowiac ze w ogole nie akceptuje zdjecia rentgenowskiego przy kregoslupach.
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1
Czas generowania strony: 0.092 s.
Zasilane przez Forum Kunena