Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 10 miesiąc temu #4294

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 350
  • Oklaski: 59
14 doba po operacji - właśnie mi ściągnięto szwy. Niby tylko dwa, ale się już trochę wrosły i trochę trzeba było użyć siły :/
Na dzień dzisiejszy ilość środków przeciwbólowych: 2x ketonal 100mg na dzień i 1x doreta 75mg+650mg na noc (czasami koło 2-3 w nocy jeszcze 1x ketonal).
Trochę się martwię bólem biodra prawego, który się nasila i zaczyna promieniować do pośladka i nogi prawej. Mam nadzieję, że zapewnienia lekarza, że to "normalne" się sprawdzą. Lewa noga bez zmian - cierpnie podczas siedzenia i spaceru (odbyłam wczoraj pierwsze wyjście bod blok - zejście i wejście na 3 piętro poszło całkiem ok). Ogólnie ból o nasileniu około 5-6 na 10.
Ze względu na upały i anemię dopiero koło 20 planuję kolejne zejście i spacerek krótki na świeżym powietrzu.
No nic - kurujemy się dalej :)
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 10 miesiąc temu #4295

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
To ilość przeciwbólowych chyba adekwatna do czasu po operacji :)
Tylko 2 szwy = miałaś rozpuszczalne? Mi dali szew nierozpuszczalny tym razem, przy wyciąganiu się spociłem, pielęgniarka też ;) Ze 20 minut zeszło dłubania i wyciągania po kawałku.
Jeszcze ze 2 tygodnie i będziesz pewnie już mieć bardziej stabilny stan :) Ja po wstawieniu śrubek miałem jeszcze zastrzyki z Milgammy przez 10 dni (miałem brać przez 20 ale dojeżdżanie na zastrzyki było mega męczące, a poprawiło się po 10, więc resztę chcąc nie chcąc odpuściłem).
Pozdrawiam!

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 10 miesiąc temu #4296

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
O masakra mieć szwy nierozpuszczalne na całej długości cięcia... tak miałam dwa nierozpuszczalne na dole i na górze rany :)
Miligammy mi nie dali, bo w tym roku miałam już serię w lutym 10 dniową po operacji w klinice i później 10 zastrzyków miligammy i 10 nivalinu w maju więc moje 4 litery mają serdecznie dość igły :P
A dlaczego nie załatwiłeś sobie pielęgniarki, która przychodziłaby do Ciebie Użytkownik i dawała w domu zastrzyki? Ja tak miałam, więc odeszła męczarnia z dojazdami ;)
Ciao ;)
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 9 miesiąc temu przez aiga25.

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 10 miesiąc temu #4308

• robert1987
  • robert1987 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 11
Aiga25 w Twoim opisie widzę, że miałaś wstawiane wczesniej 2 implanty co się stało, że zostały usunięte i przeprowadzono stabilizację obu kręgów ?
2007 - uraz kręgosłupa, 2012 - Microdiscectomia L5-S1, C/Th/L-S rehabilitacja

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 10 miesiąc temu #4312

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Witam,
Robert1987 po pierwsze nie pisałam nic o usuniętych implantach m/kręgowych, bo one zostały :) Lekarz przeprowadzając rewizję w czasie tej lipcowej operacji nie mógł "dostać" się do nich, gdyż powodowało to zbyt duże krwawienie, zresztą moje wspaniałe sztuczne dyski z zasady miały być nieruszane. :)
A stabilizację odcinka L4-S1 przeprowadzono, bo kręgosłup się zaczął się krzywić (opis moich problemów na innym wątku: drkregoslup.pl/forum/metody-leczenia/po-...prosze-o-porade-3851) to pierwsza z przyczyn, dalej cierpiałam, bóle były okropne, gdyż w lutym nie przeprowadzono odbarczania moich kanałów tak jak powinni to zrobić (w ogóle operacja lutowa to porażka), były uciski, zrobiła się torbiel no i blizny pooperacyjne powodowały dalsze uciski na korzenie nerwowe... Mam problemu od urodzenia z kręgosłupem i po 3 operacjach po prostu był za słaby w odcinku L-S.
P.S. Czytałam o Twoich przebojach i moim niemedycznym okiem uważam, że powinieneś szukać dobrego lekarza, bo jak już są uciski na korzenie nerwowe i zwężenie otworów m/kręgowych to nie ma na co czekać. Ja przez zbyt długi okres oczekiwania na operację mam straszne problemu neurologiczne z nogą. Zresztą miałeś już operację na tym odcinku L-S (o ile dobrze przeczytałam) więc jest on osłabiony mimo wszystko.
Pamiętam jak ktoś mi powiedział kiedyś, że przepukliny samą rehabilitacją się nie wyleczy, można tylko odwlec w czasie i tak konieczną operację. Cóż uważam na swoim przykładzie, że miał rację...
A co do pytanie o dobrego neurochirurga z okolic Wawy to słyszałam o prof. dr hab. n. med. Mirosławie Ząbku jedynie. Podobno wybitny specjalista. :)
Jakbyś miał pytania jeszcze to pisz :)
Pozdrawiam.

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 10 miesiąc temu #4315

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
@Aiga25 - jeśli mogę zapytać, to jakie masz implanty na L5/S1 i L4/L5 ? Jeśli to cage, to czy mają jakieś wypełnienie kostne ? (z biodra / sztuczne / z dawcy) Czy widać u Ciebie na zdjęciach już jakikolwiek zrost kręgów L4/L5/S1 w blok kostny ?
Pozdrawiam
Czas generowania strony: 0.113 s.
Zasilane przez Forum Kunena