Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 6 lata 4 dni temu #4324

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 350
  • Oklaski: 59
Użytkownik pisałam na innym wątku jakie mam te implanty, a są to implanty Lfc "czop ze zrostem" tytan. W sumie to wiem tyle, że jest tam zrost kostny więc podejrzewam, że od dawcy, bo mi nic nie pobierano z biodra. Będąc w kwietniu i w maju w klinice i mając rtg i MRI przed reoperacją lekarz nie był chyba zbyt pewny tego, czy wszystko się tam ładnie zrasta, bo już wtedy mówił, że będzie trzeba sprawdzić jak one się mają. Jednak z opisu z MRI wynikało, że ładnie sobie siedzą na swoim miejscu. Po tej ostatniej op. w lipcu widziałam zdjęcie rtg (ok patrzyłam głownie na nowe śrubki;)) i nie widziałam jeszcze bloku kostnego, ale oni mi tam dość mocno naruszyli wszystko, więc moje nielekarskie oko mogło po prostu tego nie zauważyć... Z tego co lekarz mówił to wiem jedno, że implanty m/kręgowe siedzą mocno i nic się nie ruszyły, nie naciskają i nie kolidują z korzeniami nerwowymi, rdzeniem, ale nie mogli się dostać do nich, by posprawdzać, co się dzieje ze zrostem. Jak będę w listopadzie na kontroli to zapytam o to, bo w sumie teraz zapomniałam... Mam jednak nadzieję, że wszystko tam będzie ok i się wytworzy blok kostny, bo nie bardzo wiem, co się dzieje i co robią jeśli tego nie będzie... :/ Nie chciałabym się dowiedzieć z własnej "autopsji"...
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 6 lata 1 dzień temu #4337

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
3 tygodnie + 1 dzień po operacji - coś się dzieje :/ od wczoraj dziwne zawroty/ "mącenie" się w głowie, dzisiaj do tego doszło ogólne osłabienie, senność i temperatura 37,4, ból w biodrze zamiast maleć to wzrasta... może to zwykłe przeziębienie?? Tylko nie mam innych objawów. Trochę się stresuję, że ma to związek z bólem biodra i lędźwi... obserwuję dalej, co się będzie działo. :unsure:
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 6 lata 1 dzień temu #4338

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
To Cię może zainteresować:
drkregoslup.pl/forum/metody-leczenia/lec...ostyce-infekcji-1746
Mi przy infekcji wyszło CRP coś około 74.
Krew pobierana jest z żyły, wyniki chyba jakoś na drugi dzień (ja robiłem bezpośrednio w laboratorium, odpłatnie, bo nie miałem siły siedzieć w przychodni i czekać, miałem ponad 39 stopni w nocy i ponad 37 w dzień).
Brałaś antybiotyki po operacji? Bierzesz jeszcze?
The following user(s) said Thank You: aiga25

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 6 lata 21 godzin temu #4346

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Witam,
W nocy temp. wzrosła do 38, obecnie mam 37,2. Użytkownik ja antybiotyki dostałam tylko zaraz po operacji w szpitalu i to przez pierwsze może 2-3 dni... tyle. We środę idę do lekarza po leki i właśnie po skierowanie na badania krwi (głównie chodziło o anemię, bo kazali mi to kontrolować miesiąc po op.) to zleci mi komplet badań (łącznie z CRP). Zobaczymy co wyjdzie i jak będzie z tą temperaturą i osłabieniem... Rana ładnie zagojona, nic się z niej nie leje - zaczynam smarować ją contratubexem :)
Pozdrawiam

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 11 miesiąc temu #4356

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Nowy objaw - tkliwość przy dotykaniu i przyciskaniu pleców w okolicy L5-L4, po prawej stronie, nie na samym środku, a lekko z boku... temperatura się utrzymuje na poziomie 37,3 w dzień, w nocy trochę więcej.
Dziś po dłuższym spacerze (przy chodzeniu najgorzej lewa noga się zachowuje, bo cierpnie) ból znaczny, biodro przy kładzeniu się i pionizacji kluje nieziemsko i coś tam przeskakuje.
Niby jeszcze miesiąca nie ma od operacji, ale spodziewałam się większych i lepszych rezultatów (lepiej czułam się zaraz po op. - chyba przez morfinę ;))... chyba, że znowu coś się tam podziało :( zobaczymy, bo daję 2 tyg czasu max i jeżeli nie przejdzie to niestety czeka mnie telefon do kliniki zapewne :/

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 lata 11 miesiąc temu #4366

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Witam,
Wgłębiłam się trochę w temat "pozostawionej ruchomości" mojego kręgosłupa i zadanemu pytaniu od Użytkownik:Użytkownik napisał:
Co do pytań, to chciałbym zapytać, jak dokładnie wygląda stabilizacja odcinka krzyżowo-lędźwiowego ze spondylodezą tylną w połączeniu z zachowaniem jakiejś ruchomości dzięki prętom węglowym. To znaczy, że gdzie jest ta spondylodeza, a gdzie ruchomość?
Znalazłam opis implantów (ogólny), na jakiej zasadzie to działa, które mam wszczepione oraz firmę, która je produkuję (na ich stronie można znaleźć trochę inf na ten temat - coLigne). To tak dla ciekawych, o co chodzi z implantami węglowymi :)
www.massmedica.com/pl/content/elastyczne...o-kregoslupa-22.html
www.coligne.com/international/company.html
www.coligne.com/international/download/c...stapek_hope_2013.pdf
www.coligne.com/international/download/c...stapek_hope_2012.pdf

Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.114 s.
Zasilane przez Forum Kunena