Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 4 lata 7 miesiąc temu #5494

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 114
  • Oklaski: 28
Myślę, że chyba lepiej poczekać jeszcze za tym MRI i dopiero wtedy po pełnym obrazie sytuacji lekarz prowadzący lub jakiś rehabilitant podejmie jakieś kroki.
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 5 miesiąc 3 dni temu #15306

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 49
  • Oklaski: 6
ciekawy temat dla mnie, dobrze, że kolega go odgrzebał w inny wątku. Może koleżanka aiga25 opisze jak sprawy sie mają aktualnie?aiga25 napisał:

Wynik:
Badanie wykazało znacznego stopnia, głównie aksonalne uszkodzenie włókien ruchowych lewego nerwu strzałkowego zaopatrujących m. prostownik palców (L5, S1), z zaoszczędzeniem włókien ruchowych zaopatrujących mięsień piszczelowy przedni (L4, L5) i włókien czuciowych, najpewniej na poziomie korzeni nerwów rdzeniowych L5, S1. Wskazanie badanie neuroobrazowe kręgosłupa LS.

Z badania nie wynika, że nogi nie czuję, ale fakt jest inny, co lekarz mi wyjaśnił tym, że uszkodzone zapewne są włókna czuciowe, które wychodzą z kręgosłupa LS do rdzenia kręgowego. Dlatego impuls jest w badaniu wykazywany (który biegnie od nogi do kręgosłupa),a bodźce nie dochodzą do mózgu, bo po drodze jest uszkodzenie. Dlatego powinnam zrobić to dodatkowe badanie.
Bardzo mnie ciekawi w jaki sposób neurolog stwierdził na 100% uszkodzenie nerwu a nie np ucisk? Ja mam podobną sytuacje, 3 razy EMG robione, 4 neurologów to oglądało i żaden nie potrafil stwierdzic na pewno.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.107 s.
Zasilane przez Forum Kunena