Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 4 lata 7 miesiąc temu #5482

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 114
  • Oklaski: 28
Wiem robert ze czasami internista jest bardziej obeznany bo np moj jest rewelacyjny i jestem z nim prawie na ty, ale jak sam mowil chociaz jest doktorem medycyny, a nie zwyklym laikiem to jesli przyjmuje w przychodni rodzinej /internistycznej to ma bardzo male mozliwosci diagnostyczne i uprawnienia na badania - tylko podstawy typu ekg, rtg, usg i to jedynie w obrembie jamy brzusznej plus te podstawowe badania krwi. Jesli chodzi o mri to o ile wiem nie stwierdzono szkodliwego dzialania na ludzki organizm i jest badaniem bezpiecznym co innego z tomografia bo ona ma szkodliwe promieniowanie rentgenowskie lecz jesli chodzi o diagnostykke kregoslupa (przepukliny, dyskopatie) jest malo dokladna
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 4 lata 7 miesiąc temu #5483

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 348
  • Oklaski: 59
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Jestem po badaniu EMG nogi i powiem Wam, forumowicze, że załamałam się :(
Niestety potwierdziło się najgorsze, czyli uszkodzenie korzeni nerwów rdzeniowych, które nie rokuje poprawy :( Wygląda to tak, że ból nogi, puchnięcie (wynik uszkodzenia - w końcu kompetentny neurolog, który jednoznacznie mi to potwierdził) będzie mi towarzyszyło do końca życia. Mam rehabilitować się, bo występuje już zanik mięśnia, lekkie przykurcze i osłabienie dosyć znaczne tej lewej nogi (badane były obie, dla porównania). Jednak lekarz stwierdził, że z tym uszkodzeniem po prostu nie wiele się już da zrobić.
A oto wnioski z badania:
Pracownia EMG
Rozpoznanie: Niedowład peronealny stopy lewej
Zbadano: 4 nerwy
Wynik:
Badanie wykazało znacznego stopnia, głównie aksonalne uszkodzenie włókien ruchowych lewego nerwu strzałkowego zaopatrujących m. prostownik palców (L5, S1), z zaoszczędzeniem włókien ruchowych zaopatrujących mięsień piszczelowy przedni (L4, L5) i włókien czuciowych, najpewniej na poziomie korzeni nerwów rdzeniowych L5, S1. Wskazanie badanie neuroobrazowe kręgosłupa LS.

Z badania nie wynika, że nogi nie czuję, ale fakt jest inny, co lekarz mi wyjaśnił tym, że uszkodzone zapewne są włókna czuciowe, które wychodzą z kręgosłupa LS do rdzenia kręgowego. Dlatego impuls jest w badaniu wykazywany (który biegnie od nogi do kręgosłupa),a bodźce nie dochodzą do mózgu, bo po drodze jest uszkodzenie. Dlatego powinnam zrobić to dodatkowe badanie.
Nie dałam całego opisu badania, bo strasznie tego dużo i są tabelki.
Cóż, moje nadzieje na chociaż częściowe odzyskanie sprawności legło w gruzach...
Niemniej cuda się zdarzają...
Życzę Wam lepszych wieści i dużo zdrowia
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 4 lata 7 miesiąc temu #5484

• robert1987
  • robert1987 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 11
Aiga25 szczerze Ci współczuje, szkoda, że wynik badań to potwierdził choć wiadomo co tak naprawdę stało się w tej nodze. To jest właśnie najgorsze, że niby mamy rozwiniętą medycynę niestety tylko w konkretnych dziedzinach i przypadkach. Najgorsze w tym wszystkim jest bezradność, człowiek chciałby choć trochę zdrowia a okazuje się, że nie ma szans na dostanie drugiej szansy. Jedno czego Ci życzę, żebyś Ty wygrała walkę z bólem a nie on z Tobą i dużo wytrwałości.
2007 - uraz kręgosłupa, 2012 - Microdiscectomia L5-S1, C/Th/L-S rehabilitacja
The following user(s) said Thank You: aiga25

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 4 lata 7 miesiąc temu #5487

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1001
  • Oklaski: 33
@Aiga25 - jeżeli uszkodzenie nerwów nie jest całkowite, to nerwy się regenerują. Jestem pod wrażeniem opisu, który zamieściłaś - u mnie to był opis chyba jakichś dwóch fal, bez żadnych konkretnych wniosków, tylko ze stwierdzeniem, że w prawej nodze jest gorzej (kiedy niedowład był w lewej). Widać badanie badaniu nierówne.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 4 lata 7 miesiąc temu #5490

• kowalski89
  • kowalski89 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 114
  • Oklaski: 28
Kurcze szkoda Aiga ze wyszlo takie rozpoznanie, a czy to uszkodzenie jest wynikiem operacji ? Czy juz tak bylo przed ? Zobaczymy co jeszcze wyjdzie w tym MRI bo moze ten niedowlad jest spowodowany po prostu jakims uciskiem na nerw przez blizny lub dysk (nie znam sie za bardzo ale do konca trzeba miec nadzieje i liczyc na cud)
2011 - Discektomia lędzwiowa L5/S1, 2013 - TLIF L5/S1 (skopane), 2014 - Odbarczenie lewego korzenia przez implant droga foraminotomii L5/S1

Stabilizacja + foraminotomia + rewizja -9dni po 4 lata 7 miesiąc temu #5493

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 348
  • Oklaski: 59
@użytkownik421 - ja wiem doskonale, że się regenerują nerwy, do 2 lat szybko, do 6 lat jeszcze, a później już wcale. Niestety lekarz uważa, że to niemal całkowite uszkodzenie. Nie dałam wcześniej całego opisu badania,a jedynie wnioski, ale wkleję zdjęcie dla zainteresowanych jak to wygląda. Faktycznie opisane jest dobrze i językiem zrozumiałym nawet dla laika (wnioski).
@kowalski - podejrzewam, że w czasie operacji w lutym 2013 roku mi to zrobili. Jednak nie oskarżam nikogo, bo po prostu nikt mi tego w prost nie powie, a teraz jak pytałam lekarza to odpowiedział dość wymijająco. Badanie MRI faktycznie da pełen obraz i nie bez powodu lekarz we wnioskach z EMG napisał, że wskazane jest badanie neuroobrazowe kręgosłupa LS, czyli po prostu rezonans.

Powoli tą informację przetrawiłam i nie mam zamiaru się poddawać! Będę rehabilitować się. Problem jest tylko jeden: nie wiem jakie zabiegi, ćwiczenia są wskazanie w takim przypadku jak mój.
Nie wiem jeszcze co z kręgosłupem i tak wszystko w czasie nie jest zgrane, żeby zacząć porządnie działać.
Badanie EMG wyniki:
http://ulub.pl/0orZQMa3BX/scan0000
http://ulub.pl/yIt7NIN4rT/scan0001
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Ostatnio zmieniany: 4 lata 7 miesiąc temu przez aiga25.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.121 s.
Zasilane przez Forum Kunena