Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Stan po operacji a ekspozycja na słońce

Stan po operacji a ekspozycja na słońce 4 lata 1 tydzień temu #4185

• Użytkownik
  • Użytkownik Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Oklaski: 0
Witam

Czy wiecie może, jak jest z opalaniem się po operacji ? Czy jest jakiś określony czas, który należy odczekać ? Jak długi on jest ? Pytanie wzięło się stąd, że:
1) kiedyś wyczytałem, że nie można korzystać z solarium "świeżo" po operacjach (nie wiem ile to jest świeżo?)
2) od pielęgniarek dowiedziałem się, że słońce powoduje rozrzedzenie krwi, i rana zamiast się goić może się "rozlać"
3) od kilku lat z powodów zdrowotnych lub pogodowych nie miałem możliwości powygrzewać się trochę w promieniach słońca - zastanawiam się, czy w tym roku ma być tak samo, czy za jakiś czas można już coś tam się trochę powygrzewać. Wcześniej w pracy ok. 5 lat praktycznie bez dnia urlopu..

Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Stan po operacji a ekspozycja na słońce 1 miesiąc 17 godzin temu #13765

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 896
  • Oklaski: 30
Podbijam pytanie.. Po tych wszystkich latach małej ekspozycji na słońce teraz przy przebywaniu w słonecznym terenie po 30 minutach wyskakuje mi pełno jakichś bąbli i mnie pali, potem 2 dni aplikowania Pantenolu żeby to się jakoś załagodziło :blink:
Doczytałem w internecie że opalać nie wolno się np. ludziom po przeszczepach.
Jak Wy macie z opalaniem się (przy wylegiwaniu czy przy pracowaniu - obojętne ;) ) po operacjach kręgosłupa z implantami? Normalnie wszystko? :unsure:
Kilka lat temu, przed operacjami, mogłem być i cały dzień na słońcu - opalało mnie na brązowo i wszystko było OK. Żadnych zaczerwienień, żadnych bąbli, żadnych poparzeń, najwyżej warstwa naskórka schodziła jak za dużo godzin mnie smażyło.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 17 godzin temu przez użytkownik421.

Stan po operacji a ekspozycja na słońce 1 miesiąc 17 godzin temu #13766

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 355
  • Oklaski: 33
Ja Po operacji ostatnio juz po 3 tyg leżałam na solarium ..
Teraz siedzę co dzień w ogrodzie i sie opalam ..
Mam tez kasze na twarzy .. myśle ze nie jest to na słońce alergia tylko leki które biorę czy brałam reagują tak z słońcem.
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Stan po operacji a ekspozycja na słońce 1 miesiąc 17 godzin temu #13768

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 896
  • Oklaski: 30
A może faktycznie to polekowe.. Ja w sumie na stałe to Doretę biorę i nasenne, muszę poczytać co tam w ulotce piszą.
Muszę kupić chyba jakiś filtr (w życiu nie kupowałem) bo po 30 minutach już pełno bąbli i nie mam jak pobyć na zewnątrz jak słońce świeci :S
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Stan po operacji a ekspozycja na słońce 1 miesiąc 5 godzin temu #13769

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 1
Żona mi mówiła, ze biorąc leki przciwbolowe niewskazane jest opalanie. Mogą występować zmiany skórne. Dawno temu jak studiowała dorabiała na solarium to na szkoleniach zawsze powtarzano im zeby na to zwracać uwagę.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, melodia

Stan po operacji a ekspozycja na słońce 1 miesiąc 5 godzin temu #13770

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 355
  • Oklaski: 33
Ja nie smaruje sie kremami z filtrami .. pierdziela ze od słońca rak a teraz wychodzi ze od kremów i chemi tez rak . Kremem sie wysmarujesz to nie przyswoisz witaminy D

Ja zakładam na łeb kapelusz i cienkie ciuchy i tak i tak opalam sie .. jak położę sie na leżaku i wystawie buzie to wysyłka.. wiec łażę po ogrodzie i ciagle coś robię .. ostatnio nawet śpię w ogrodzie.. łóżko sobie sprawiłam tam ze stelażem i
Materacem hihi
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.114 s.
Zasilane przez Forum Kunena