Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Dyscektomia L5-S1 2mc po opreacji (dolegliwości )

Dyscektomia L5-S1 2mc po opreacji (dolegliwości ) 5 lata 2 miesiąc temu #3842

• Nimrot
  • Nimrot Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 1
witam . jestem 2 mc po operacji Dyscektomi L5-S1 z usunięciem sekwestru w kanale kręgowym. obarczenie prawego korzenia S1 foraminotomia. operacja przeprowadzona w Bydgszczu szpital im A.Jurasza
Po samej operacji przez 3 tygodnie czułem się dobrze nic mnie nie bolało ,po tym czasie zaczęły się pojawiać dolegliwości . Promieniste ból od uda do łydki "rzadko" kucie w górnej cześci prawej łydki ( to samo miejsce co przed operacjo ) tylko o znacznie mniejszym natężeniu mrowienie w stopie uczucie ciepła w łudce .nazwałbym to uporczywym dyskomfortem w porównaniu z bólem z przed operacji. juz rozmawiałem z dr. który mnie operował powiedział że do 1/2 roku może takie coś miec miejsce. tylko dlaczego po samej operacji czułem się lepiej niż obecnie? proszę o odp ,może jakieś rady .
Ostatnio zmieniany: 5 lata 2 miesiąc temu przez Nimrot.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Dyscektomia L5-S1 2mc po opreacji (dolegliwości ) 5 lata 2 miesiąc temu #3843

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Witaj na forum

Nie przeciążyłeś sobie przypadkiem kręgosłupa ? 1 - 1.5 miesiąca od discektomii powinno się nie robić niczego obciążającego kręgosłup (nawet jeśli nie ma już żadnego bólu), inaczej może wystąpić rewypuklina i powrót objawów. Przez ten czas powinno się obchodzić z kręgosłupem jak z jajkiem. Musi się to wszystko zrosnąć w środku. Wystarczy jeden nieprzemyślany ruch, żeby sobie trwale pogorszyć efekty operacji, a w najgorszym przypadku żeby cała operacja poszła na marne. To jedyne co przychodzi mi do głowy.

Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Nimrot

Odp: Dyscektomia L5-S1 2mc po opreacji (dolegliwości ) 5 lata 2 miesiąc temu #3844

• Nimrot
  • Nimrot Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 1
trochę mnie Pan wystraszył . z każdy dniem czuje się coraz lepiej ,więc mam nadzieję że nie jest aż tak żle. dzisiaj np: czuje się dobrz i prawie nic mi nie dokucza.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 2 miesiąc temu przez Nimrot.

Odp: Dyscektomia L5-S1 2mc po opreacji (dolegliwości ) 5 lata 1 miesiąc temu #3960

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Co dalej z tego wynikło ? :)
Przepraszam za straszenie, ale taka niestety jest prawda - u średnio 15% pacjentów w okresie od kilku tygodni do 2 lat od operacji następuje rewypuklina, więc jeśli po operacji jest OK (oczywiście kiedy już leki przeciwbólowe podawane w szpitalu przestały działać) przez jakiś czas, a później objawy wracają, to średnio w 15% przypadkach jest to rewypuklina. Różne opracowania podają wartości od 10% do 25%. Tytułowani lekarze z wieloletnim stażem podają 12,5% (www.dr-bertagnoli.com/discectomy-with-barricaid.html , cyt. "The weakened annulus results in reherniation of the disc in about 12.5% of the cases and loss of disc height may result in radiculopathy (pain and loss of control of the limbs) either immediately after the surgery or within a few years.", źródło: www.dr-bertagnoli.com/discectomy-with-barricaid.html

Pozdrawiam
Czas generowania strony: 0.090 s.
Zasilane przez Forum Kunena