Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Opis - MRI kr. lędźwiowego

Odp: Opis - MRI kr. lędźwiowego 5 lata 3 miesiąc temu #3735

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
elektra napisał:
Ostatnio jak mnie badano i moj lekarz mi naciskał odcinek ledzwiowy to bardzo mnie to bolało (..) ale w sumie zastanawia mnie czemu to tak wrazliwe sie zrobilo na dotyk z ucisnieciem i przeszywa mnie bol gorszy nogi?

Jedną z możliwych przyczyn bólu przy dotyku jest przeciążenie i/lub przyblokowanie stawów, często występujące przy uszkodzeniu dysków, szczególnie przewlekłym - wtedy występuje przeczulica, tzn. ból nawet przy bardzo delikatnym dotyku.
Przy mocniejszym nacisku ból przy uszkodzonych dyskach też też jest "normalny" - jeżeli uciśnięty przez dysk nerw ma (strzelam) np. 1 mm średnicy, odległość od dysku do nerwu wynosi 0mm, i dociśnie się dysk/kręg o kolejne 0.5mm, to ból może być nie do zniesienia, i powodować dodatkowo spięcie mięśni jako reakcję obronną.
Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić.
Mi co prawda nogi nie opadaj ale najbardziej uciazliwe jest dla mnie to iz chodze do ubikacji co rusz oddac mocz
I opadania nóg, i nietrzymanie moczu, to zmiany neurologiczne - jak w cytowanym wcześniej fragmencie książki, jeżeli ucisk na nerw trwa długo i takie objawy utrzymują się długo, to nerw może się trwale uszkodzić, i pomimo operacji i zlikwidowania ucisku na nerwy, takie objawy mogą już nigdy nie ustąpić. Dlatego występowanie takich dolegliwości opisywane jest wszędzie jako "objawy alarmowe", również i tutaj: drkregoslup.pl/inne/objawy-alarmowe/bol-krzyza/objawy-alarmowe
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: elektra

Odp: Opis - MRI kr. lędźwiowego 5 lata 2 miesiąc temu #3814

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 73
  • Oklaski: 14
Z powodu choroby (zapalenie oskrzeli) moja operacja została przełożona na sierpień do tego czasu pracuje fizycznie -srednio ciezka praca i mam takie pytanie ponieważ kazda czynnosc przy pracy gdzie niestety jest wymuszona pozycja ciala powoduje u mnie okropny ból , nie wiem co juz mam robic , nie moge nawet butów założyć sama bo pochylenie sie do przodu powoduje bol nogi dretwieja obrot w lewo i w prawo tez mnie boli prąd mi przechodzi od bioder w dol do stóp palec sie unosi od stopy co dziennie boli mnie głowa zle się czuje Zauwazylam ze stan zdrowia mi sie pogarsza a ja nie moge operacji przyspieszyc Zastanawiam się czy na ostry dyzur jechac zeby przyspieszyc operacje skoro mi sie pogorszyło?

Odp: Opis - MRI kr. lędźwiowego 5 lata 2 miesiąc temu #3815

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
1. Jakim cudem osoba odpowiedzialna za BHP w zakładzie dopuściła Cię w takim stanie do pracy ?
2. Jakim cudem masz badania lekarskie dopuszczające w takim stanie do pracy ?
3. Dlaczego nie jesteś na L4 ?
4. Dlaczego nie możesz skontaktować się z lekarzem operującym ? :huh:
The following user(s) said Thank You: elektra

Odp: Opis - MRI kr. lędźwiowego 5 lata 2 miesiąc temu #3816

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Badania lekarskie mam do 2014 roku od 3 lat wstecz ważne od momentu mikrodiscektomii dostałam L4 na 4 tygodnie i to wszystko ....Od tamtej pory pracuje czekając na operacje ktora miala sie odbyc , ale niestety sie nie odbedzie musze znow czekac poł roku , poniewaz jestem zapisana w kolejkę z pilnym skierowaniem na operacje na sierpien i jak mi lekarz powiedzial mam czekac teraz na telefon od niego....Jest to dla mnie nie do przyjecia aby czekac w kolejce .Nie kontaktuje sie z lekarzem operujacym poniewaz on wie o moich dolegliwosciach nie zaproponowano mi L4 od tamtej pory.

Odp: Opis - MRI kr. lędźwiowego 5 lata 2 miesiąc temu #3817

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
w pracy nikt nie wie z przelozonych ze mam problem z kregoslupem i dlatego pracuje

Odp: Opis - MRI kr. lędźwiowego 5 lata 2 miesiąc temu #3818

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
elektra napisał:
Badania lekarskie mam do 2014 roku od 3 lat wstecz ważne od momentu mikrodiscektomii dostałam L4 na 4 tygodnie i to wszystko

Mhm. To zabrakło Ci 2 dni do obowiązkowego powtórnego badania:
www.e-podatnik.pl/artykul/doradca_podatn...dania_lekarskie.html

Nie wiem jakie zwyczaje panują w tym szpitalu gdzie masz mieć operację, ale to jakieś dziwne jest, żeby znowu o 6 miesięcy przesuwać. Może pomyśleli, że nie chcesz operacji i wymyśliłaś chorobę ? Kto powiedział, że masz czekać znów na tel. od lekarza ? Lekarz ?
Jeżeli jest z Tobą tak jak piszesz, i pogarsza się, to moim zdaniem powinnaś być na L4, do czasu operacji. W każdym razie - uważaj na siebie, bo jeżeli sobie zrobisz krzywdę tą pracą, to zdrowia Ci nikt nie zwróci.
Czas generowania strony: 0.106 s.
Zasilane przez Forum Kunena