Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Co dała Ci operacja (operacje) ?

Odp: Co dała Ci operacja (operacje) ? 8 lata 1 miesiąc temu #2075

• wojtid
  • wojtid Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • 7
  • Oklaski: 30
  • Otrzymane podziękowania: 22
przed trzecią operacją (dwa miesiące po drugiej)

1. Co najbardziej dokuczało przed operacją? jakie objawy?

-ból w krzyżu ,w biodrze ,pośladku, udzie oraz stopie prawej
-problem z chodzeniem ,staniem ,siedzeniem jedynie leżenie jakoś nie bolało ale tylko bez ruchu ;) gorzej niż przed drugą operacją

2. Czego dotyczyła operacja ? (tzn. których poziomów, jaki rodzaj operacji ?)

uwolnienie korzenia ,usunięcie resztek dysku ,usunięcie zrostów okołokorzeniowych oraz usunięcie zrośniętego z oponą spongostanu (tamponik-kokon).Worek oponowy był otoczony grubym kokonem( tampon). Oczyszczenie opony zmobilizowanie unieruchomionego przez zrosty korzenia ,wydobycie spod niego sporego fragmentu chrząstki( płytka graniczna )

3. Czy operacja pomogła?

tak . bez zrobienia tej operacji w innym szpitalu groziło mi kalectwo

4. W ilu % operacja spełniła Twoje oczekiwania ?

100% choć ból się pojawia w krzyżu

5. Czy cofając się w czasie, ponownie zdecydował byś się na tą operację ?

TAK!!

6. Jakie główne zmiany odczuwasz po operacji ?

ustąpienie ciągłego bólu w nodze oraz w krzyżu

7. Co nadal dokucza po operacji ? jakie objawy ? (jeśli jakieś)

po intensywniejszych ruchach okresowy ból w krzyżu ,biodrze , udzie .Dolegliwości w odcinku piersiowym . Problem z dłuższym siedzeniem np w siedzisku Multikina ;) drętwieją pośladki oraz obydwie nogi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Odp: Co dała Ci operacja (operacje) ? 8 lata 6 dni temu #2511

• krach7
  • krach7 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 2
witam
U mnie była przepuklina na kręgosłupie szyjnym na wysokości C3/C4

-bóle głowy od potylicy po czoło, napadowe trwające 3-4 dni, 2 dni przerwy, i ból znowu 3-4 dni, zawroty głowy, czasami jakieś migające kropki przed oczami

- usunięcie dysku c3/c4 wstawienie implantu dysku na tym poziomie, implant stały nie ruchomy, operacja w szpitalu w łómży z dojścia przedniego

3. Czy operacja pomogła?

tak operacja pomogła, zawroty głowy w zasadzie ustąpiły zdarzają się sporadycznie po wykonaniu bardzo nagłego ruchu głową, bóle ustąpiły zupełnie

100% nawet jestem zaskoczony ze jest tak dobrze, w dobie"0" po operacji
nim lekarz pozwolił wstawać zwiedziłem już wcześniej toaletę i palarnię ;)

z całą stanowczością tak, zdecydowałbym się ponownie

brak bólu głowy i zawrotów głowy, utrudniały życie

czasami sztywność karku, bóle sporadycznie 1 dzień w miesiącu (przed operacją 5 dni w tygodniu), czasami się w głowie zakręci ale to z mojej winy bo jak się gada przez telefon dociskając telefon ramieniem do ucha to można się tego spodziewać.

reasumując...

operacji balem się jak cholera bo to w końcu kręgosłup
choć ja nie miałem dużo czasu na zastanawianie, neurochirurg powiedział w trybie pilnym, i tak było po miesiącu od wizyty leżałem na stole.
dziś nie żałuję decyzji i jeśli ktoś się zastanawia właśnie dziś moje zdanie jest poddaj się operacji. podkreślam, że to moje zdanie. Ryzyko zawsze jakieś istnieje ale sprawna ręka dobrego lekarza czyni cuda.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421, magda_lena

Odp: Co dała Ci operacja (operacje) ? 8 lata 5 dni temu #2536

• Suchy
  • Suchy Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 11
  • Otrzymane podziękowania: 15
Witam. Dawno tu nie pisałem, bo chciałem zrealizować swój plan odnosnie kręgosłupa, na razie bezskutecznie.

Jestem już prawie rok po operacji L5/S1 mikrodyscektomia.

Straszliwa rwa kulszowa, każdy ruch to męczarnia i potworny ból lewej nogi.

Mikroendoskopowa discektomia L5S1 z dostępu translaminarnego lewostronnego z odbarczeniem kanału kręgowego.

3. Czy operacja pomogła?

Tak. Czułem się jak nowo narodzony przez pół roku. Dokuczało leciutkie drętwienie łydki, które z czasem miało przejść, jednak po pół roku parestezje się nasiliły doszedł ból krzyża i ból karku, który trwa do dziś :/

Na obecną chwile ciężko mi coś powiedzieć, jednak po samej operacji efekty świetne. Teraz również jest nie najgorzej, ale nie tak jakbym chciał żeby było.

Chyba nie było wyjścia.

Rwy kulszowej nie ma ale pojawił się ból krzyża i parestezje.

Parestezje lewej nogi, ból krzyż, karku.

Odp: Co dała Ci operacja (operacje) ? 7 lata 7 miesiąc temu #3019

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
Operacja czwarta
Dopisuję, bo wygląda na to że jest już stabilnie :) Uf.

- Ostry ból pleców przy leżeniu lekko promieniujący do stopy (coś tam palce przydrętwiewały, ale to było mało odczuwalne w porównaniu do bólu w plecach), a co za tym idzie niemożliwość spania praktycznie w ogóle (nawet po lekach nasennych i przeciwbólowych nie dało się spać - musiałem wstawać co godzinę i chodzić, żeby ból zmalał)
- ostre kłucie w plecach przy zginaniu się
- notorycznie podwyższona temperatura do 37.6 i osłabienie

Foraminotomia L5/S1 + usunięcie dystraktora

3. Czy operacja pomogła?

Tak

85%

Tak, 8-10 miesięcy wcześniej, na początku objawów, a nie dopiero jak już się nie dało wytrzymać - chodzi szczególnie o niemożliwość leżenia i przez to: niespanie. To było skrajnie męczące fizycznie i psychicznie.

Mogę spać 6-7 godzin zanim boli na tyle że muszę wstać (wcześniej maksymalnie 1 do 1.5 godziny), a czasem się budzę rano bez bólu
Ostatnie miesiące przed operacją mogłem leżeć tylko na plecach, z podłożoną poduszką - teraz da się leżeć dość swobodnie
Temperatura wróciła do 36.6

- kłucie w plecach przy ruchach, szczególnie przy próbach przechylania się na boki
- ból pleców przy dłuższym siedzeniu
- po dłuższym leżeniu (6-7 godzin) kłucie w plecach, malejące po 30 minutach stania/chodzenia i leku przeciwbólowym - przeszło :) - ale wróciło :(
- raz ból jest tylko w plecach, raz boli też dodatkowo góra pośladków
- ból mięśni w miejscu gdzie był krwiak (opuchlizna bardzo powoli schodzi) - prawie całkiem przeszło :)
- łydki bolą przy chodzeniu :( - póki co prawie całkiem przeszło, zobaczymy jak będzie na dłuższych trasach

Mam nadzieję, że się to będzie poprawiać. Coraz więcej chodzę, coraz dłużej siedzę, coraz częściej się schylam - może się to rozrusza (w dobrą stronę)

3-4 tygodnie po operacji zrobił mi się spory krwiak (wcześniej coś bolało/piekło pod skórą i sama skóra, a po 3-4 tyg. wyszła "buła" na wierzch ( drkregoslup.pl/forum/metody-leczenia/po-...ane-pooperacyjna-dp1 )) - został wyleczony chirurgicznie.

Pozdrawiam

Odp: Co dała Ci operacja (operacje) ? 6 lata 4 miesiąc temu #4796

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1099
Operacja piąta

- Rano wstawałem zgięty w pół z bólu (ból pojawiał się w momencie wstawania, przy leżeniu go prawie nie było), udawało mi się rozprostować po zażyciu leków przeciwbólowych i delikatnym rozruszaniu się, zajmowało to 30-60 minut. Codzienny poranny koszmar i przez to niechęć do wstawania. O wstaniu i pojechaniu gdzieś szybko nie było mowy.
- Nie byłem w stanie wykonywać jakichś czynności na stojąco w kuchni, wymagających rozluźnienia mięśni pleców - np. mogłem umyć jedną szklankę, przy drugiej już tak bolało, że musiałem odejść i się porządnie porozprostowywać żeby ból minął
- Przy siadaniu i wstawaniu miałem taki ból, że wstrzymywałem oddech i zaciskałem zęby z bólu
- Przy siedzeniu musiałem się podpierać rękami, nie byłem w stanie bez tego utrzymać równowagi pleców
- Miałem osłabienie w palcach stóp (niezbyt przeszkadzało, ale jednak było)
- Bolały mnie łydki przy chodzeniu, równomiernie przy stawianiu kroków, i tym bardziej im dalej szedłem
- Ból góry pośladków, lewy bardziej, ból lewego talerza biodrowego
- Dwa razy mi skamieniała prawa łydka, co było wybitnie bolesne
- Po godzinie w samochodzie musiałem się zatrzymać, wysiąść i poruszać, bo plecy nielekko bolały
- Przy jeździe windą, przy zatrzymywaniu windy ból się mocno nasilał

Po dwie śrubki w kręgi L4, L5 i S1 plus dwa pręty

3. Czy operacja pomogła?

Tak, chociaż miałem małą nadzieję, że przy okazji już nie wrócą bóle po lewej stronie miednicy. Nie spodziewałem się tego na 100%, ale jednak jakąś nadzieję miałem. Zaznaczam, że żaden lekarz mi nie mówił, że akurat to minie po tej operacji, po prostu miałem taką nadzieję.

90%

TAK!

Nie wstaję zgięty w pół rano, nie mam rano żadnego dodatkowego bólu po spaniu poza tym który mam ogólnie (update: jednak mam), mogę umyć więcej niż 1 szklankę, stopniowo odzwyczajam się od podpierania rękami przy siedzeniu - bo w końcu się da to zrobić, mogę wyprostować plecy podczas siedzenia (wcześniej siedziałem zgarbiony i podparty rękami), nie rwie mnie ból przy wstawaniu i siadaniu, nie bolą mnie tak łydki jak przed operacją (chociaż coś tam czasem trochę mrowią, głównie lewa, ale nie jest to taki stały ból przy chodzeniu jak przed operacją, i nie drętwieją), wróciła mi siła w dużych palcach u nóg. Przejechałem samochodem ponad 600km "na jeden raz", bez dramatów, chyba z jednym postojem po drodze żeby się przewietrzyć.

"Rypie" mnie mocno wokół lewego talerza biodrowego i pod nim + lewy staw krzyżowo-biodrowy, dziwnie czuję małe palce w lewej nodze. Bardzo mi ten ból wokół talerza biodrowego dokucza w każdej pozycji. W najgorszym okresie miałem problem z "wyjmowaniem" lewej nogi z samochodu - musiałem ją wystawiać na zewnątrz za pomocą rąk, bo z powodu bólu w okolicach talerza biodrowego nie mogłem jej unieść mięśniami. Po blokadzie sterydowej stawu na jakiś czas pomogło w 75%. Na dzień dzisiejszy nie wiem czy to ma jakikolwiek związek z kręgosłupem. Martwi mnie to, że to się chyba nasila - przez pierwsze tygodnie po operacji nie było to aż tak dokuczliwe. (update: jednak nie nasila się)

EIDT: dodaje nowe punkty:

8. Ile czasu minęło od operacji ?

Na chwilę obecną - ponad 2 lata

9. Jeśli coś istotnego zmieni się już po zamieszczeniu tego wpisu - dopisz to w tym punkcie
Po tej operacji po kilku dniach okazało się że mam zainfekowaną ranę pooperacyjną, temperaturę ok. 39 stopni celsjusza. Zgodnie z poradą Administratora zrobiłem badanie krwi, a dokładniej CRP. Wyszło ponad 70 (norma chyba do 3, u mnie norma 0.3-0.6). Wdrożyłem za poradą Administratowa silny antybiotyk o szerokim spektrum działania i udałem się w kierunku szpitala gdzie mnie operowali. Dostałem nawet to samo łóżko w szpitalu z którego dopiero co wyszedłem kilka dni wcześniej.

No i tutaj zaczynają się lekkie schody: okazało się, że przy operacyjnym oszczaniu zainfekowanej rany usunięty został dystraktor z L2/L3. Początkowo lekarz mówili, że on tam nic nie robił i że nawet tego nie odczuję, jednak teraz po ponad dwóch latach jestem w stanie stwierdzić że dzięki temu dystraktorowi potrafiłem bez bólu utrzymać prostą sylwetkę w pionie przez długi czas. Teraz jest to niemożliwe.

Tak że podsumowując: zyskałem stabiliazję która dużo dobra dla mnie robi, ale straciłem stabilizator bez którego już nie pójdę nigdzie w wyższe góry, pomijając już fakt, że spinają mi się przez jego brak boleśnie mięśnie na plecach, i mogę na nogach wytrzymać 1.5-2h bez położenia się i odpoczęcia. Przeciwbólowe zbytnio nie pomagają.

Także ja nie wiem, czy jakieś fatum nade mną wisi, czy po prostu lekarze lubią psuć coś co działa :evil:
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Co dała Ci operacja (operacje) ? 5 lata 7 miesiąc temu #6658

• dyskopatia
  • dyskopatia Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 6
  • Otrzymane podziękowania: 13
Przeszywające bóle od kręgosłupa po kończyny dolne. Bardzo silne promieniowanie do prawej nogi , sięgające do pięty. Bóle nocne, problemy z chodzeniem, ze wstawaniem , z siedzeniem.

mikrodyscektomia L5-s1, foraminotomia

3. Czy operacja pomogła?
Tak

80%

Pewnie tak, ale żałuję że nie poddałam się przed operacją kompleksowej rehabilitacji.

Brak promieniowania stałego, komfort życia znacznie lepszy.

Pojawiają się zazwyczaj krótkotrwałe bóle kręgosłupa, bóle prawej nogi , stopy. Prawdopodobnie jest to efekt zrostów.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Czas generowania strony: 0.082 s.
Zasilane przez Forum Kunena