Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Co dała Ci operacja (operacje) ?

Co dała Ci operacja (operacje) ? 3 miesiąc 2 tygodni temu #18249

• paula
  • paula Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 9
tak dwie na tym samym poziomie bez niczego . ale nie nazwała bym tego raczej operacjami małoinwazyjnymi .to operacje obie metodą klasyczną z dużym cięciem 15cm.. :/ i pewnie dlatego że nic tam nie mam jest teraz tak zle
14.08.2013 odbarczenie kanału kręgowego L5/S1
9.03.2016 operacja rewizyjna odbarczenie kanału kręgowego i discektomia L5/S1
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez paula.

Co dała Ci operacja (operacje) ? 3 miesiąc 2 tygodni temu #18254

• InAGaddaDaVida
  • InAGaddaDaVida Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
Z ciekawości, jaki był proces przechodzenia ze stanu 100% zadowolenia do stanu obecnego? To było jedno zdarzenie (uraz) czy po prostu stopniowe pogorszenie? Jeśli to drugie, to czy próbowałaś to zatrzymać jakąś rehabilitacją?
U mnie już prawie 3 lata i na razie (odpukać) nic się nie dzieje. Niestety nie ćwiczę tyle co powinienem, ale staram się pilnować ruchów (w sumie to już nawet o tym nie myślę, proste plecy przy podnoszeniu i schylaniu już jak automat)
2016.12.07 Mikrodiscektomia L4/L5 + IntraSpine

Co dała Ci operacja (operacje) ? 3 miesiąc 2 tygodni temu #18256

• paula
  • paula Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 9
Stopniowe pogorszenie. wydaję mi się że rehabilitacjami nie dało się tego powstrzymać ,byłam kilka razy w sanatorium prywatnie ale zamiary były takie żeby uzyskać efekty przeciwbólowe i chociaż przez chwilę pożyć bez tych wszystkich leków ale niestety efekty tego były marne :/ Ja naprawdę przez cały czas starałam i staram sie dbać o kręgosłup oszczędzam się robię tyle zawsze na miarę swoich sił i możliwości nie ma takich sytuacji że robię ponad że się przeciążam i nigdy tak nie było a mimo to pewne rzeczy się nawróciły od kąd pamiętam zawsze był problem ze stenozą i powraca
14.08.2013 odbarczenie kanału kręgowego L5/S1
9.03.2016 operacja rewizyjna odbarczenie kanału kręgowego i discektomia L5/S1

Co dała Ci operacja (operacje) ? 2 miesiąc 2 tygodni temu #18471

• Malgorzata81
  • Malgorzata81 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 3
  • Otrzymane podziękowania: 19
1. Co najbardziej dokuczało przed operacją? jakie objawy?
Nieprawdopodobny ból, który nie pozwalał stać dłużej niz kilka sekund, miesiąc przed operacją leżałam tylko na prawym boku. Bardzy duży i postępujący niedowład prawej nogi, zanik odruchu ze ścięgna Achillesa, brak czucia boku stopy, małego palca u nogi oraz pięty i nad piętą, a także "wyłączony" mięsień pośladkowy prawy. Po prostu nie mogłam ruszyć pośladkiem, jakby połączenie z mózgiem wysyłającym polecenie było przerwane. Spięcie łydki na kamień (jakby nieustanny stan skurczu). Ucisk nerwu S1. Sztywność kręgosłupa była najmniejszym problemem.

2. Czego dotyczyła operacja ? (tzn. których poziomów, jaki rodzaj operacji ?)
Poziom L5-S1, discectomia pod mikroskopem.

3. Czy operacja pomogła?
Tak. Bólu nogi tego kłującego i ciągnącego nie było od razu.

4. W ilu % operacja spełniła Twoje oczekiwania ?
Jakieś 80%, ponieważ nadal nie wróciła mi sprawność nogi (łydki) oraz cały czas boli kręgosłup, zesztywniały w odcinku lędźwiowym.

5. Czy cofając się w czasie, ponownie zdecydował byś się na tą operację ?
Tak. Ja nie miałam wyjścia, byłam operowana pilnie.

6. Jakie główne zmiany odczuwasz po operacji ?
Mogę chodzić i w końcu śpię całą noc bez przerwy :)

7. Co nadal dokucza po operacji ? jakie objawy ? (jeśli jakieś)
Nadal boli kręgosłup po godzinnej aktywności. Nie mogę siedzieć dłużej niż 10 minut, bo drętwieją nogi. I uczucie jakby puchnięcia łydek. Noga nie wróciła do pełnej sprawności, przy wstawaniu jest spięta i muszę ją rozciągać chodząc. Spięcie i "kamień" w łydce jest dużo mniejsze niż po operacji, ale nadal się utrzymuje. Mogę zrobić ok. 5 kroków na palcach, potem stopa opada. Po operacji nie mogłam w ogóle stanąć na palcach.
Nadal jestem na zwolnieniu lekarskim.

8. Ile czasu minęło od operacji ?
3,5 miesiąca

9. Jeśli coś istotnego zmieni się już po zamieszczeniu tego wpisu - dopisz to w tym punkcie
30.05.2019 mikrodiscektomia l5-s1
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Ostatnia edycja: przez Malgorzata81.
Czas generowania strony: 0.066 s.
Zasilane przez Forum Kunena