Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Co dała Ci operacja (operacje) ?

Co dała Ci operacja (operacje) ? 1 rok 9 miesiąc temu #12902

• Bałykan
  • Bałykan Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 39
  • Oklaski: 11
1. Co najbardziej dokuczało przed operacją? jakie objawy?

Bòl i mrowienie wzdłuż prawego nerwu S1, zaniki czucia podudzia i stopy, osłabienie siły mięśniowej, skrzywienie ciała i bòl stawòw miednicy.

2. Czego dotyczyła operacja ? (tzn. których poziomów, jaki rodzaj operacji ?)

Ekstruzja L5\S1 z uciskiem prawego korzenia S1 - operowana metodą mikrodyscektomii z fenestracją.

3. Czy operacja pomogła?

Tak, operacja mi bardzo pomogła.

4. W ilu % operacja spełniła Twoje oczekiwania ?

90%

5. Czy cofając się w czasie, ponownie zdecydował byś się na tą operację ?

Zdecydowanie tak.

6. Jakie główne zmiany odczuwasz po operacji ?

Ustąpienie większości objawów, przede wszystkim nie czuję bòlu i wròciła sprawność nogi.

7. Co nadal dokucza po operacji ? jakie objawy ? (jeśli jakieś)

Stosunkowo lekki bòl w lędźwiach w operowanym odcinku, ale tylko po zbyt długim siedzeniu bez oparcia, po nieumiejętnym schylaniu, a przede wszystkim po złej pozycji podczas spania. Czasem pojawia się lekkie mrowienie na krawędzi stopy i zaburzenia jej czucia.

8. Ile czasu minęło od operacji ?

11 miesięcy.

9. Jeśli coś istotnego zmieni się już po zamieszczeniu tego wpisu - dopisz to w tym punkcie[/quote]
Nie jestem lekarzem i nie udzielam porad medycznych.

luty 2016 - dyscektomia/fenestracja L5-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Co dała Ci operacja (operacje) ? 1 rok 9 miesiąc temu #12903

• InAGaddaDaVida
  • InAGaddaDaVida Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 0
Bałykan napisał:
przede wszystkim po złej pozycji podczas spania.

Z ciekawości, jaka to jest zła w Twoim przypadku?
2016.12.07 Mikrodiscektomia L4/L5 + IntraSpine

Co dała Ci operacja (operacje) ? 1 rok 9 miesiąc temu #12908

• Bałykan
  • Bałykan Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 39
  • Oklaski: 11
InAGaddaDaVida napisał:
Z ciekawości, jaka to jest zła w Twoim przypadku?

Nie wiem, bo śpię. ;)

Poważniej to przeprost i skręcenie tułowia.

Mam o 1\3 za wąski kanał kręgowy (wada), zniesioną lordozę i pewnie zrosty pooperacyjne i to robi swoje, ale lekarz musiałby to zdiagnozować.
Nie jestem lekarzem i nie udzielam porad medycznych.

luty 2016 - dyscektomia/fenestracja L5-S1
Ostatnio zmieniany: 1 rok 9 miesiąc temu przez Bałykan.

Co dała Ci operacja (operacje) ? 1 rok 6 miesiąc temu #13350

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1001
  • Oklaski: 33
Operacja 2016..

Po 30 minutach siedzenia lub 2 godzinach stania/chodzenia ból w plecach w miejscu niestabilności nie do wytrzymania - nie ustępował ani po lekach przeciwbólowych ani po położeniu się na chwilę - jak złapał to bolało dopóki nie położyłem się spać.
Po 3-4 godzinach budzenie się z bólu który powstawał w czasie leżenia. Ciężko było dobrać jakąkolwiek dobrą pozycję do spania. Przez to brałem dodatkowe leki nasenne i przeciwbólowe w nocy. Rano zrywałem się na równe nogi z bólu, każdy dzień rozpoczynałem od niewyspania i bólu, który mijał po rozruszaniu się.

Przedłużenie stabilizacji L4-S1 do L2-S1

3. Czy operacja pomogła?

Tak

W 95%. Myślałem że mnie to mniej usztywni, ale jednak zakładanie butów z tak pospinanymi plecami to wyzwanie za każdym razem.

Zdecydowanie tak, i to dużo wcześniej. Niepotrzebnie się tyle męczyłem.

Wysypiam się, nie budzę się po kilku godzinach spania z bólu, nie budzę się co rano z ostrym bólem, więc łatwiej tak się dzień zaczyna :)
Póki co się dużo nie ruszam bo temat jeszcze dość świeży, ale przy codziennych lekkich czynnościach widzę poprawę - np. nie mam tego typowego bólu niestabilności co wcześniej. W czerwcu mogę zacząć się powoli rehabilitować i wracać do życia - może wtedy będę mógł lepiej odczuć zmiany po operacji.

Mam nadal zespoły bólowe pooperacyjne. Nie powiedziałbym że to z powodu jakichś błędów operacji, bo wydaje mi się że operacja przebiegła bardzo dobrze i bez powikłań. Po prostu miałem bardzo dużo rozcinane (cały kręgosłup lędźwiowy) i wymieniane pręty na dłuższe + dodatkowe śruby, więc ma się co goić i boleć.
Dodatkowo dokucza mi ciągle szyja, która operowana nie była, np. w chwili jak to piszę drętwieją mi kciuki.

Chyba coś 4 miesiące

9. Jeśli coś istotnego zmieni się już po zamieszczeniu tego wpisu - dopisz to w tym punkcie

2018.05 - bóle stricte pooperacyjne odcinka lędźwiowego w zasadzie minęły i tym razem nie wróciły po kilku miesiącach. Wygląda na to że najgorszy kilkuletni ból lędźwiowego mam za sobą. Nadal nie żałuję operacji ani trochę. Wiadomo że sportowcem się już nie będzie z taką stabilizacją, ale nie wraca przy każdym pochyleniu i przy spaniu kosmiczny ból nie podatny na Buprenorfinę, Tramal, Ketonal i inne wynalazki, a o to głównie chodziło.

Końcem 2017r ból z niestabilności L2/L3 znikł, ból korzeniowy po poprawieniu śrubki też, został ból boku. Męczyłem się z tym miesiącami bo myślałem że też zniknie jak tamte. Pojechałem na wizytę do ortopedy który również mnie operował, stwierdził że to raczej ból nerki. No i w badaniach wyszedł zastój 3-go stopnia w lewej nerce, po tej stronie po której mnie bolało. Leki rozkurczowe, przeciwzapalne, termin do urologa jakiś kosmiczny, do szpitala też, więc leczyłem się pijąc dużą ilość wody w dzień i dużą ilość wódki bezpośrednio przed spaniem. Jak już się doczekałem szpitala i porobili badania (TK układu moczowego) to pytali czy przypadkiem nie było słychać stuknięcia o deskę klozetową przy oddawaniu moczu, bo wygląda jakby zastój zszedł i jeden z dwóch kamyków. Niestety po piciu wódki na szybko, przed spaniem, doprawionej dla smaku i zrowia tymi wszystkimi lekami na nerki jakie dostałem, chyba nie byłem się w stanie skupić na tym czy coś tam puknęło o muszę czy nie ;) No w każdym razie ból boku który był wcześniej przykrywany przez o niebo silniejszy ból kręgosłupa również na tą chwilę pożegnałem, co bardzo mnie cieszy.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 4 miesiąc 1 tydzień temu przez użytkownik421.

Co dała Ci operacja (operacje) ? 6 miesiąc 2 tygodni temu #15108

• Aischa24
  • Aischa24 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0

- silna rwa kulszowa, raz prawa a raz lewa noga
- ból kręgosłupa, silne bóle
- osłabiona stopa, brak czucia

Discektomia L5-S1 klasyczna
Discektomia endoskopowa L4-L5

3. Czy operacja pomogła?

I tak i nie

Tak

Mniejszy ból nogi

Ból kręgosłupa, ból biodra i pośladka, drętwienie nogi

7 miesięcy i miesiąc

9. Jeśli coś istotnego zmieni się już po zamieszczeniu tego wpisu - dopisz to w tym punkcie
Ostatnio zmieniany: 6 miesiąc 2 tygodni temu przez użytkownik421.

Co dała Ci operacja (operacje) ? 5 miesiąc 4 dni temu #15300

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 1

Ustawiczny piękący ból kręgosłupa,uczucie mocnej sztywności l-s .Chroniczny brak snu-towarzysząca temu depresja z dużymi wahaniami nastroju.Praktycznie cały czas spędzony w łóżku.Do tego rwa porażenna lewostronna z opadaniem stopy .Siła prostowników 2 w skali lovetta.Momentami chód koguci ( wyrzucanie nogi do przodu)

Usunięcie dysku po nawrotowej dyskopatii po poprzednim cięciu na poziomie l-4 z uciskiem lewego korzenia nerwowego .Stenoza kanałowa z towarzyszącym uciskiem na lewy korzeń nerwowy.Wstawione dwa implanty peek na dwóch poziomach l-4 i l-5 .Stabilizacja transpedikularna na dwóch poziomach (łącznie 6 śrubek) Pewnie gdybym nie miał nawrotowej dyskopatii to i tak dostałbym z "przydziału" śrubki ze względu na jatrogenną niestabilność kręgosłupa .

3. Czy operacja pomogła?

Czy operacja pomogła tak /i nie .Wróciło mi czucie i wszystkie odruchy -łacznie z siłą mięśniową w porażonej kończynie .Za to ból w kręgosłupie mocno się nasilił do tego duże ograniczenie ruchomości kręgosłupa + uczucie szarpania i rozpierania w miejscu wkręcenia śrub w kość krzyżową

Operacja z mojej perspektywy nie zmieniła w żaden sposób mojej sytuacji -ból kręgosłupa większy niż był ,jak noce nieprzespane tak i dalej są.Dalej nie mogę podjąć pracy zawodowej-nawet na przysłowiowego ciecia -bo za długo nie ustoję na nogach

Gdybym mógł cofnąć czas mając wiedzę o swoim przyszłym stanie zdrowia po zabiegu, to nie zdecydowałbym się na wkręcenie śrubek i poddaniu się operacji w myśl przysłowia "zamienił stryjek siekierkę na kijek"

Główne zmiany po zabiegu to nasilony punktowy ból kręgosłupa.Duże ograniczenie ruchomości oraz ból podczas poruszania się w miejscu stabilizacji ,o charakterze ucisku ,szarpania tkanek.

objawy takie jak wyżej.

8 minęło 231 dni od zabiegu....Dalej czekam na CUD .....pewnie tylko to trzyma mnie jeszcze przy życiu :woohoo: :woohoo: :woohoo: :cheer:

Ostatnio zmieniany: 5 miesiąc 4 dni temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, wilku25
Czas generowania strony: 0.166 s.
Zasilane przez Forum Kunena