Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Co dała Ci operacja (operacje) ?

Co dała Ci operacja (operacje) ? 2 lata 4 miesiąc temu #10588

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 399
  • Oklaski: 35
1. Co najbardziej dokuczało przed operacją? jakie objawy?

Silne bóle w odcinku lędźwiowym, neuropatyczny ból całej prawej nogi, chodzenie tylko na zewnętrznej krawędzi stopy

2. Czego dotyczyła operacja ? (tzn. których poziomów, jaki rodzaj operacji ?)

Stabilizacja S1/L5/L4/L3

3. Czy operacja pomogła?

Tak i nie

4. W ilu % operacja spełniła Twoje oczekiwania ?

30%

5. Czy cofając się w czasie, ponownie zdecydował byś się na tą operację ?

Raczej nie

6. Jakie główne zmiany odczuwasz po operacji ?

Chodzę na całej stopie

7. Co nadal dokucza po operacji ? jakie objawy ? (jeśli jakieś)

Dalszy ból w odcinku lędźwiowym oraz w prawej stronie, doszedł ból w pachwinie i lewym udzie.

8. Ile czasu minęło od operacji ?

Operacja 2014 Styczeń, Re-operacja oraz przedłużenie pól roku później

9. Jeśli coś istotnego zmieni się już po zamieszczeniu tego wpisu - dopisz to w tym punkcie
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.
Ostatnio zmieniany: 2 lata 3 miesiąc temu przez użytkownik421. Powód: Polskie znaki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Co dała Ci operacja (operacje) ? 2 lata 2 miesiąc temu #11160

• esdoy
  • esdoy Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 1
1. Co najbardziej dokuczało przed operacją? Jakie objawy?

Z bólami pleców i lewej nogi borykałem się kilkanaście miesięcy po uprawianiu sportu, zazwyczaj przechodziły po 24-48 godzinach, natomiast na kilka miesięcy przed operacją "dobiłem się" i zaczął się dramat. Dwa dni nie mogłem się podnieść, potem pojawił się ból dosłownie wszystkiego: lędźwi, uda, "kości", kolana, piszczela, łydki, palców - do wyboru, do koloru. Z czasem ten kalejdoskop bólu zaczął się rozkręcać, na początku byłem w stanie jako tako chodzić (choć czasami aż trzeba było przystanąć), potem nawet prysznic to było piekło, nie mogłem siedzieć, nie mogłem chodzić, właściwie tylko leżenie przynosiło jakąkolwiek ulgę. Chodząc po lekarzach już prawie krzyczałem, z parkingu do szpitala się niemalże doczołgałem, a po nim to już tylko na wózku.

2. Czego dotyczyła operacja? (tzn. których poziomów, jaki rodzaj operacji)

Fenestracja i discektomia L4/L5.

3. Czy operacja pomogła?

Tak, zdecydowanie, sensacji bólowych już praktycznie nie mam, mogę pójść na długi spacer, kichnąć, zaśmiać się czy w spokoju pozmywać naczynia. Nawet za tym ostatnim można się stęsknić...

4. W ilu % operacja spełniła Twoje oczekiwania?

W 90%. Idąc na nią co prawda wiedziałem, że jakiekolwiek operacje przy kręgosłupie nie należą do najprzyjemniejszych, natomiast wszystko to mnie psychicznie zaskoczyło w negatywnym tego słowa znaczeniu. Niestety, psychicznie i trochę fizycznie czuję się "wymięty" - choć po najważniejszych, bólowych sensacjach nie ma śladu, to jednak człowiek czuje się "wybrakowany", coś tam czasami ukłuje czy mrowienie się pojawi; wcześniej byłem aktywny fizycznie i dlatego to tak mnie dobija.

5. Czy cofając się w czasie, ponownie zdecydował byś się na tą operację?

Krótko i szczerze mówiąc: nie miałbym wyjścia. Byłem w takim stanie, że nie mogłem normalnie funkcjonować, ból mnie po prostu obezwładniał.

6. Jakie główne zmiany odczuwasz po operacji?

Jak parę punktów wyżej: jestem w stanie chodzić, siedzieć, stać, funkcjonować. Psychicznie pewnie lepiej się czułem zwijając z bólu, bo wydawało się, że to wszystko kompletnie będę miał z głowy kiedyś, a tu klops, dyskopatia nie odpuszcza.

7. Co nadal dokucza po operacji? Jakie objawy? (jeśli jakieś)

Czasami pojawia się lekkie mrowienie w obu stopach, minimalne skurcze lewej łydki. Wg lekarzy niestety przy mojej dyskopatii raczej się tego nie pozbędę, grunt żeby nie było gorzej.

8. Ile czasu minęło od operacji?

Niewiele ponad 4 miesiące.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, adbur, Perszing37

Co dała Ci operacja (operacje) ? 2 lata 1 miesiąc temu #11366

• Agabur
  • Agabur Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 0
1. Co najbardziej dokuczało przed operacją? Jakie objawy?

Silna rwa kulszowa prawostranna. Promieniujaca od posladka do dolu lydki.
Objawy nie ustepowaly od prawie dwich miesiecy(wczoesnie 2 epizody rwy w przeciagu pol roku, ktore ustepowaly po dwoch tygodniach). Bol uniemozliwial normalne zycie. Zbolem wstawalam do toalety. Lezenie mozliwe tylko na brzuchu z poduszka pod biodrami. Codzienna rehabilitacja przez miesiac bez zadnych efektow. Dziennie dawki Dorety (tramal plus paracetomal) w ostatnim okresie dochodzilu do 5-6 tabletek na dobe (1 tab 75 mg tramadolu), bez super efektu, jedynie pozwalaly lezec nieruchomo bez bolu, przy probie wstania i ok. 3 -4 minutach na stojaca bol znow nie do wytrzymania. Mam 27 lat. W RMI calkowita stenoza kanalu kregowego. Posrodkowa, dwoboczna 8 mm

2. Czego dotyczyla operacja?

Mikrodiscektomia l5s1

3.czy operacja pomogla?
Tak. Zaraz po obudzenia brak bolu calkowice. Lekkie mrowienie w stopie, ktore ustepowalo.
Jedyniebol rany pooperacyjnej.

4. W ilu procentach operacja spelnila twoje oczekiwania?
100%

5.
Na razie jestem 2 dobe ponoperacji i czuje sie bardzo dobrze, zero bolu, chodze prosto, a z bolem chodzialm strasznie powykrzywiana. Mialam objawy osstawienia tramalu ale tylko w pierwszej dobie. Czuje lekkie oslabienie. Moge w koncu spac w kaZdej pozycji, nie biore zadnych lekow. Oby tak bylo dalej :)
Ostatnio zmieniany: 2 lata 1 miesiąc temu przez użytkownik421.

Co dała Ci operacja (operacje) ? 2 lata 1 miesiąc temu #11590

• ala0302
  • ala0302 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 3
1. Co najbardziej dokuczało przed operacją? jakie objawy?.

Silny ból kręgosłupa lędźwiowego, brak możliwości wyprostowania sie, ból promieniujący przez pośladek, udo, łydkę aż do stopy, po czasie zanik czucia w tylnej części uda, łydki, stopy, brak odruchu skokowego, zaczynały sie problemy z załatwianiem....

Discektomia l5/s1 fenestracja l5/s1 po prawej stronie.

3. Czy operacja pomogła?

Zdecydowanie! Ból jest o wiele mniejszy! Jestem prosta jakby mi kto kij w cztery litery wsadził:-)

Póki co 85%
(Jestem przed konsultacjami, dosc świeżo po operacji i nie jestem pewna czy wszystko na 100% jest juz ok)

Tak, zdecydowanie.

Mogę się wyprostować, ból jest zdecydowanie mniejszy niż przed operacją, jestem w stanie się poruszać.

Po operacji jestem tydzień...więc dość świeża sprawa, ciagle nie mam czucia w nodze, jest mi w nią dosc zimno, czesto drętwieje w całości. w piątej dobie po operacji zaczęły sie krótkotrwałe ataki bólowe nogi, ale dosłownie paraliżujące całą nogę. Nie wiem czy tak ma być, czy o co chodzi, konsultacje dopiero za 2 tygodnie, a rehabilitacja za około miesiac. Napewno za jakiś czas skoryguje informacje i dopisze co sie zmieniło.

Tydzień.

9. Jeśli coś istotnego zmieni się już po zamieszczeniu tego wpisu - dopisz to w tym punkcie
No i się zmieniło.
Operacja była w maju, mamy koniec sierpnia.
Od pewnego czasu wraca ból w kręgosłupie lędźwiowym, niestety od kilku dni zaczyna pobolewać noga.
Moze sie przeciążyłam-nie wiem. Raz jest lepiej, a za pare godzin gorzej.
Neurochirurg odesłał do neurologa, neurolog wypisał L4 i receptę na przeciwbólowe, a ja czekam czy przejdzie.
W międzyczasie zaczyna się "coś dziać" w kręgosłupie szyjnym.
Jestem na etapie poszukiwania nowego lekarza.
Rozpoznanie:
Choroby krążków międzykręgowych lędźwiowych i innych z uszkodzeniem korzeni nerwów rdzeniowych.
Dyskopatia L5/S1
Rwa kulszowa

Zabiegi: fenestracja L5/S1, discektomia L5/S1
Ostatnio zmieniany: 1 rok 9 miesiąc temu przez ala0302.

Co dała Ci operacja (operacje) ? 2 lata 5 dni temu #11849

• Bombaj
  • Bombaj Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 8
  • Oklaski: 2
1. Co najbardziej dokuczało przed operacją? jakie objawy?

Rwa kulszowa promieniująca do lewej stopy uniemożliwiała mi funkcjonowanie a zwłaszcza sen.

Mikrodyscektomia odcinka L4-L5

3. Czy operacja pomogła?

Tak

Puki co w 85%

Tak ból był nie do wytrzymania tramal nic nie pomagał.

Sypiam i normalnie funkcjonuje co prawda fikołków jeszcze nie robię ;-)

Czasem ukłucie w lędźwiach najczęściej podczas schylania lub wstawania z pozycji siedzącej. Czasem jakby delikatne coś czuje w łydkach w lewej lub w prawej. Po wstaniu z łóżka mam zdrętwiałe plecy i jestem trochę jakby krzywy po rozchodzeniu się wszystko wraca do normy.

4 miesiące
Ostatnio zmieniany: 2 lata 5 dni temu przez użytkownik421. Powód: drobne korekty
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, adbur

Co dała Ci operacja (operacje) ? 1 rok 5 miesiąc temu #12894

• Milka.M
  • Milka.M Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
Hey,
Jestem studentka ostatniego roku fizjoterapii a jednocześnie cierpię na dyskopatię, przeszłam operacji 3 lata temu. Z racji tego że temat oparacji kręgosłupa jest mi nadzwyczaj bliski postanowiłam napisać pracę magisterską dotyczącą jakości życia pacjentów leczonych neurochirurgiczne z powodu dyskopatii lędźwiowej. Będe wdzięczna jeśli poświęcicie Państwo 5 minut i wypełnicie tę krótką ankietę. Wyniki ankiety dadzą nam odpowiedź na to jak zmienia się jakość życia po poddaniu się operacji.
Z góry dziękuję :)
www.survio.com/survey/d/E7C1Q3K0Q9W8J3F0O
Czas generowania strony: 0.125 s.
Zasilane przez Forum Kunena