Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Po discektomii L4/L5

Odp: Po discektomii L4/L5 7 lata 9 miesiąc temu #1088

• Rifle
  • Rifle Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 5
Dzięki serdeczne za wyczerpującą odpowiedź. Dzisiaj w końcu zdjęto mi szwy :)

Co do jazdy samochodem to ja siedziałem te 500km na fotelu pasażera - nie wyobrażam sobie samemu prowadzić :) Także jestem w szoku, że ty przejechałeś sam 150km!

Teraz uzbrajam się w cierpliwość i zobaczymy co będzie pod koniec miesiąca.
Jeszcze raz serdeczne dzięki!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Po discektomii L4/L5 7 lata 9 miesiąc temu #1089

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Nie ma za co -> sam podejmij decyzję kiedy iść, tak żeby nie było za późno jak się coś dzieje.

Za pierwszym razem ciężej mi było dojechać z niedowładem nogi i bólem pleców niż wrócić. Jak jechałem w tamtą stronę, to przez "spowalniacze" na drodze przejeżdżałem z prędkością 0.5km/h, a jak przypadkiem wjechałem w dziurę to nieźle musiałem zęby zaciskać, no i zatrzymywać się co kawałek. To był wyczyn.
Z powrotem już było w miarę OK - w nowym pasie lędźwiowym i bez niedowładu nogi. Plecy tylko piekły i się musiałem zatrzymywać. No i oparcie odchylone na tyle na ile się dało, żeby nie było nacisku na odcinek lędźwiowy.

Pozdrawiam

Odp: Po discektomii L4/L5 7 lata 8 miesiąc temu #1179

• Rifle
  • Rifle Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Tydzień temu zrobiłem rezonans magnetyczny. Niestety wyniki są nieciekawe:

"... Krążek L4-L5 jest częściowo odwodniony. Na poziomie L3-L4 widoczna dyskretna centralna wypuklina krążka do kanału kręgowego. Na poziomie operowanym L4-L5 widoczna jest duża wypuklina krążka skierowana w stronę lewą do kanału kręgowego, migrującą ku dołowi, wchodząca do lewego zachyłka bocznego. Wypuklina zwęża światło kanału o ok.1/2 jego szerokości w płaszczyźnie strzałkowej. Po stronie lewej i od przodu na poziomie operowanym zaznacza się blizna pooperacyjna. Wypuklina z poziomu L4-L5 również częściowo wchodzi do prawego otworu m-kręgowego. Na poziomie L5-S1 widoczna jest wypuklina krążka skierowana do kanału mimośrodkowo w prawo, wchodząca częściowo do obu otworów m-kręgowych. Stożek rdzenia kręgowego w normie."

Dodatkowo jak poleżę na brzuchu z 15 minut to drętwieją mi ręce a po chodzeniu z 20 minut drętwieje prawe udo do kolana. Załamałem się teraz i nie wiem co dalej. Lekarz, który mnie operował powiedział, że nie ma terminów w tym roku a ja nie wiem czy w ogóle tam się operować ponownie-to chyba nie jest normalne, że jest wypuklina i to większa niż była po operacji niż przed operacją... ???

Odp: Po discektomii L4/L5 7 lata 8 miesiąc temu #1180

• administrator
  • administrator Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • neurochirurg
  • Otrzymane podziękowania: 183
  • Oklaski: 80
Niekoniecznie. Zdjęć się nie leczy tylko człowieka, czyli nie boli = nie trzeba operować.
Dr n. med. Grzegorz Miękisiak
specjalista neurochirurg
Oddział Neurochirurgii
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu

Odp: Po discektomii L4/L5 7 lata 8 miesiąc temu #1181

• Rifle
  • Rifle Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Sęk w tym, że jest i ból, i co wydaje mi się gorsze drętwienie nóg i rąk ...

Odp: Po discektomii L4/L5 7 lata 8 miesiąc temu #1182

• wojtid
  • wojtid Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 30
witaj Rifle
myślę że powinieneś skonsultować się z innym neurochirurgiem ,popatrzy na Ciebie innym "okiem" i dobrze mieć dodatkową opinie , sam taką poradę otrzymałem kiedyś i pomogło:)
Czas generowania strony: 0.085 s.
Zasilane przez Forum Kunena