Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Po discektomii L4/L5

Odp: Po discektomii L4/L5 6 lata 10 miesiąc temu #1288

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Rifle
- co do tego że każdy lekarz mówi co innego - też o tym pisałem, przeczytaj: drkregoslup.pl/forum-dyskusyjne/pozostal...roznicowanie-lekarzy
- jakiemuś lekarzowi trzeba zaufać, najważniejsze żeby to był lekarz który się zajmuje kręgosłupami i odnosi przy tym efekty
- rehabilitacja: skoro tutaj niektórzy mówią, że może pomóc i że powinna być jak najszybciej, to nie wiem, może warto spróbować. ale to by musiał lekarz na żywo zlecić i potwierdzić, a nie przypadkowy rehabilitant, i nie przez internet, bo miesiąc po operacji rehabilitacja może różnie zadziałać. schylisz się, pogorszy się, i co. jak już to pod okiem takiego lekarza który jak się pogorszy to coś będzie mógł zadziałać, a nie zostawi Cię w gorszym stanie. ja bym się bał napisać Ci przez internet, żebyś coś ćwiczył. byłeś u lekarzy, powiedzieli Ci czy operować czy rehabilitować - weź to też pod uwagę, nawet bardziej niż to co jest na forum. forum może być jako druga opinia czy trzecia, ale nie jako pierwsza
- administrator napisał, że rewypuklin się raczej nie reoperuje bez instrumentacji, i z tego co wiem to tak przeważnie jest, więc ja osobiście trochę bym był sceptyczny co do tego lekarza, który Ci powiedział że to się będzie bez stabilizacji trzymać, skoro się wcześniej już nie trzymało :unsure:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Po discektomii L4/L5 6 lata 10 miesiąc temu #1294

• wojtid
  • wojtid Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 21
  • Oklaski: 30
oj lepiej porozmawiaj jednak z innym neurochirurgiem bo faktycznie "Użytkownik" ma rację odnośnie że nie da rady bez stabilizacji chociażby międzytrzonowej

Odp: Po discektomii L4/L5 6 lata 10 miesiąc temu #1296

• Rifle
  • Rifle Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 5
A po jakim czasie wróciliście do pracy? Bo mi tu szacują jeszcze około pół roku ... Jutro mija 7 tydzień od operacji a ja co najwyżej daje radę 3 godziny spędzić na nogach bez odpoczynku... Oczywiście potem boli mnie parę godzin, ale przechodzi no i drętwieje noga, ale też czasowo.

Odp: Po discektomii L4/L5 6 lata 10 miesiąc temu #1297

• wojtid
  • wojtid Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 21
  • Oklaski: 30
po pierwszej operacji w 2007 to 9 mc byłem na zwolnieniu w tym zaliczyłem sanatorium z zusu bo wysłali na rehabilitacje, a teraz jestem od maja na zwolnieniu i jutro idę na komisję do zusu bo przekroczyłem 182 dni zwolnienia

Odp: Po discektomii L4/L5 6 lata 10 miesiąc temu #1303

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
administrator napisał:
W jednym randomizowanym badaniu dokładano do discektomii DIAMa i okazało się... że jest więcej rewypuklin.
A rewypuklina najlepszym się zdarza, można minimalizować ryzyko przez

To akurat mogę zrozumieć - DIAM jest elastyczny, i organizm/mięśnie błędnie myślą że obciążenia dynamiczne z DIAM są właściwymi/bezpiecznymi. W związku z tym przy skrajnych ugięciach DIAM może się powiększać przepuklina. Musiał by mieć ustawialny limit na granicę obciążenia nie powodującą zbytniego ucisku krążka żeby tak nie było. Coś jak amortyzator + sprężyna + odbojnik w samochodzie. A że nie ma, to ja go np. nie chciałem (wybredny pacjent). A szczególnie na poziom gdzie była niestabilność. SpineUniverse podaje przypadki, że przy niestabilności efekt daje dopiero sztywne połączenie sąsiednich trzonów (www.spineuniverse.com/professional/patho...ative-disc-disease-3), więc na DIAMie by była masakra (moje prywatne odczucie w konkretnym przypadku). Jak dla mnie to dystraktory dynamiczne powinny być stosowane tylko jeśli się da określić parametry dynamiczne dysku u danego pacjenta (a było by ciężko..), albo tam gdzie dysk jest prawie zdrowy i nie ma żadnych innych anomalii w segmencie. Albo na życzenie pacjenta, jak ma ochotę potestować.

Nieoficjalne efekty stosowania dynamicznych i statycznych dystraktorów są opisane na stronie podanej w wątku drkregoslup.pl/forum-dyskusyjne/metody-l...rojektanta-implantow

Odp: Po discektomii L4/L5 6 lata 6 miesiąc temu #2593

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Rifle - jak tam u Ciebie się losy potoczyły ? Coś zniknąłeś nagle, jakbyś ozdrowiał albo do szpitala się wybrał.
Czas generowania strony: 0.134 s.
Zasilane przez Forum Kunena