Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Discectomia - Rewypuklina - ostrzeżenie/informacja

Discectomia - Rewypuklina - ostrzeżenie/informacja 7 lata 11 miesiąc temu #1536

• wojtid
  • wojtid Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • 7
  • Oklaski: 30
  • Otrzymane podziękowania: 22
Wojtek jestem i w sumie prawie w jednym wieku jesteśmy z lat siedemdziesiątych ;) powróciły dolegliwości z nogą , ból, noga słabsza na koniec stopa leciała w biodrze nie trzymało, przez trzy lata oszukiwałem organizm sterydami w kręgosłup (blokada) aż dostałem skutków ubocznych i odstawiłem te dorazne środki , ból powrócił wraz z innymi dolegliwosciami. w tym roku w kwietniu zrobiłem rezonans i do neurochirurga, w maju zrobił opercję a następną w sierpniu musiał robić ktoś inny i poprawiać po operacji w maju ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wojtid.

Discectomia - Rewypuklina - ostrzeżenie/informacja 7 lata 11 miesiąc temu #1538

• katwys
  • katwys Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
ja jestem Kaska. rzeczywiscie 3 lata roznicy;)
to przykre 2x przechodzic to samo:( ja boje sie tego bardzo, czuje ze po tym wszystkim bede potrzebowac psychologa bo chyba nigdy juz sie nie pochyle do przodu.ja zdecydowalam sie na operacje po 3 msc dolegliwosci, nie chcialam sie oszukiwac bo i tak czulam ze to sie tak skonczy, a znam kilkoro ludzi ktorzy tez tak zrobili i nie zalowali. operowana bylam w WCM-ie w opolu-dr Łątka i Sobolewski.udalo mi sie operacje przyspieszyc bo w pierwszej wersji mialobyc na maj 2012!umarlabym do tej pory!
a miales po 1 operacji jakies rehabilitacje?zmieniles jakos swoj tryb zycia wtedy?moze nie oszczedzales sie za bardzo po 1 operacji?
interesuje mnie wszystko na ten temat!

Ostatnia edycja: przez katwys.

Discectomia - Rewypuklina - ostrzeżenie/informacja 7 lata 11 miesiąc temu #1539

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1

katwys napisał: ja boje sie tego bardzo, czuje ze po tym wszystkim bede potrzebowac psychologa bo chyba nigdy juz sie nie pochyle do przodu.

Podobnie mam.
Co ciekawe (i tutaj oczywiście pojawi się TA wspaniała instytucja, skoro to ma być ciekawe), pani doktor z ZUS zadała mi ostatnio pytanie, które mnie kompletnie zaskoczyło: "Czy może pan już się schylać i podnosić tak ciężkie przedmioty ?" Trochę mnie zamurowało. Powiedziałem pani, że od czasu kiedy w ten sposób sobie uszkodziłem plecy, to nie wpadłem na taki ciekawy pomysł żeby próbować to powtórzyć. Nie wiem w sumie czy zrozumiała.

wojtid napisał: www.ortopeda.biz.pl/leksykon/dyskopatia.pdf
proszę was o przeczytanie opracowania Pana dr tam jest ciekawe stwierdzenie w podrozdziale rodzaje zabiegów , sam specjalista widzi problem!!!!!

Jedno z lepszych polskich przeglądowych opracowań moim zdaniem. Napisane lekko, konkretnie, przejrzyście i zrozumiale.

Przy okazji scaliłem 3 posty w jeden. Zamiast dopisywać kolejne pod sobą przez jednego autora, zawsze można kliknąć "zmień" i dopisać coś do poprzedniego ;)

Discectomia - Rewypuklina - ostrzeżenie/informacja 7 lata 11 miesiąc temu #1546

• wojtid
  • wojtid Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • 7
  • Oklaski: 30
  • Otrzymane podziękowania: 22
Miło mi Kasiu :) , przykre przykre u mniw były 3 zabiegi i trzy razy ból pooperacyjny ale my z takim schorzeniem nie mamy zbytnio dużego wyboru możliwości poprawy naszej sytuacji. to nawet nie od schylania się rewypuklina może się pojawić od siedzenia też.
A odnośnie twojej wypowiedzi użytkowniku to zszokowała mnie wypowiedź pani lekarki zusowskiej, przecież każdy wie że zakazane jest nam cokolwiek ciężkiego podnosić z wygiętego kręgosłupa, przecież przy stabilizacji w jednym miejscu powstaje usztywnienie a co za tym idzie narażone są inne poziomy i możliwość dyskopatii w wyższych poziomach to też potwierdził mój ostatni neurochirurg

Discectomia - Rewypuklina - ostrzeżenie/informacja 7 lata 11 miesiąc temu #1550

• katwys
  • katwys Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
a Ciebie uzytkowniku jak bylo?ile operacji miales, czy byly jakies rewypukliny, jak dlugo jestes po operacji, i jak wyglada teraz Twoje zycie?wiem ze tych pytan jest za duzo ale jestem tu nowa, nigdy wczesniej nie mialam dolegliwosci z kregoslupem, dopiero we wrzesniu tego roku, no i juz jestem po operacji! takze wszystko mnie interesuje na ten temat

Discectomia - Rewypuklina - ostrzeżenie/informacja 7 lata 11 miesiąc temu #1551

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
wiesz, najlepszy wariant jest taki, że może wszystko będzie OK i nie będziesz potrzebować nic więcej wiedzieć na ten temat :)
ja już gdzieś tam pisałem dopiero co, nie chce w każdym wątku tego samego powtarzać. w skrócie - tak, rozsypało mi się po pierwszej operacji i zostało zreoperowane.

Czas generowania strony: 0.068 s.
Zasilane przez Forum Kunena