Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Discectomia - Rewypuklina - ostrzeżenie/informacja

Discectomia - Rewypuklina - ostrzeżenie/informacja 8 lata 9 miesiąc temu #1552

• katwys
  • katwys Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
prosze powiedz jeszcze jak szybko od pierwszej operacji miales nastepna i jak dlugo jestes juz po tej drugiej i czy wszystko jest juz teraz ok

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Discectomia - Rewypuklina - ostrzeżenie/informacja 8 lata 9 miesiąc temu #1553

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1

katwys napisał: a Ciebie uzytkowniku jak bylo?ile operacji miales, czy byly jakies rewypukliny, jak dlugo jestes po operacji, i jak wyglada teraz Twoje zycie?wiem ze tych pytan jest za duzo ale jestem tu nowa, nigdy wczesniej nie mialam dolegliwosci z kregoslupem, dopiero we wrzesniu tego roku, no i juz jestem po operacji! takze wszystko mnie interesuje na ten temat

katwys napisał: nawet nie chce o tym slyszec! mysle ze nie bo juz wszystko idzie ku dobremu, coraz wiecej chodze i coraz mniej boli! a rewypuklina moze dotyczyc kazdego z nas, czy to zaraz po operacji, czy nawet 30 lat pozniej po operacji !

zdecyduj się najpierw, czy nie chcesz o tym słyszeć, czy chcesz wiedzieć wszystko na ten temat, bo ja się pogubiłem :)

druga operacja zazwyczaj nie jest discektomią. prawdopodobnie dlatego, żeby nie zmniejszać dalej wysokości pomiędzy trzonami, oraz dlatego że szanse re-re-wypukliny by były jeszcze większe. dobrze jest to opisane w opracowaniu do którego link podał wojtid.
a ponieważ druga operacja nie jest discektomią, a jej rodzaj zależy od przypadku, to wychodzi poza zakres tego tematu.

Discectomia - Rewypuklina - ostrzeżenie/informacja 8 lata 9 miesiąc temu #1554

• wojtid
  • wojtid Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • 7
  • Oklaski: 30
  • Otrzymane podziękowania: 22
kiedyś pewnie usłyszy , dodam może ;)

Discectomia - Rewypuklina - ostrzeżenie/informacja 8 lata 9 miesiąc temu #1555

• Użytkownik42
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
oby nie ..
swoją drogą - ciekawe, niezwykle rzadko spotykana 30-letnia wiedza kliniczna o discektomii, i jednocześnie zainteresowanie jednym czy dwoma przypadkami :dry:

@katwys - jeśli jesteś zainteresowana różnymi przypadkami, poczytaj dział "Po operacji" - drkregoslup.pl/forum-dyskusyjne/metody-leczenia/po-operacji

nie wiem czemu w nim ostatnio tyle wpisów o discektomii i mikrodiscektomii, a po innych operacjach prawie nie ma pytań :S

w sumie, idąc w filozofię, to jakby discektomia była robiona z jakąkolwiek podpórką, to statystycznie co piąty operowany pacjent nie miał by może rozstroju nerwowego :huh:

Discectomia - Rewypuklina - ostrzeżenie/informacja 8 lata 9 miesiąc temu #1556

• katwys
  • katwys Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
ja sama juz sie gubie w swoich myslach ze strachu!nie chcialam slyszec ze moge to miec, ale wiedze na temat "zycie po operacji" owszem.
dziekuje za wszystkie info, mysle ze narazie nie bede juz tu zagladac bo jeszcze bardziej sie doluje po tym co czytam co moze byc potem.musze myslec pozytywnie.mam nadzieje ze nie bede w tych 20% i wszystko bedzie ok!wam wszystkim zycze zdrowia!

Discectomia - Rewypuklina - ostrzeżenie/informacja 8 lata 9 miesiąc temu #1558

• Użytkownik42
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
To chyba słuszne podejście.

Dlatego zaproponowałem to co zaproponowałem w tym wątku - krótką, jasną, przejrzystą informację jak prawidłowo powinien przebiegać czas po tym typie operacji, czego unikać, co można robić, o tym że obawy są normalne, i o tym co na pewno nie powinno się dziać po takiej operacji. Żeby się nie wczytywać w objawy innych, tylko mieć w miarę jasne wytyczne jak ewentualnie NIE powinno być, i co robić w przypadku wątpliwości, a jakie objawy są normalne.

Tutaj raczej nie trafia też tych 80% osób u których jest OK, i się nie chwalą że jest OK, więc są wypowiedzi tych osób którym nie poszło.

Pozdrawiam

PS. Jak pisałem w którymś wątku wcześniej - w razie wątpliwości najważniejsza jest możliwość konsultacji ze swoim lekarzem, na żywo. A forum może być jako druga czy trzecia opinia.

PS. Również zdrowia życzę, bo to najważniejsze :)

Czas generowania strony: 0.053 s.
Zasilane przez Forum Kunena