Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Ból w odcinku szyjnym kręgosłupa

Ból w odcinku szyjnym kręgosłupa 1 miesiąc 3 dni temu #20051

• Mar1234
  • Mar1234 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam! :)
Od wielu lat borykam się z bólami w odcinku szyjnym kręgosłupa. Jest to dość nieregularny ból, pojawia się nagle trwa 15-45 minut, leki przeciwbólowe nie pomagają, ćwiczenia od fizjoterapeuty doraźnie i nie zawsze, ból promieniuje do karku, barków, okolic łopatki i co najgorsze w ostatnim czasie szczególnie do potylicy. Atakom bólu towarzyszy już teraz zawsze uczucie pieczenia, a wręcz palenia pod skórą. Ale w sumie do rzeczy. Zrobiłam rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa, mam opis, ale nie wiem jak go interpretować.
Czy ktoś wyjaśni mi co się dzieje w tym moim odcinku szyjnym? Bardzo proszę
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ból w odcinku szyjnym kręgosłupa 1 miesiąc 2 dni temu #20052

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 63
Nadmierne stresy uwidaczniają się często w nadmiernym napięciu szyji i barków. Może te dolegliwości mają podłoże nerwicowe?

Ból w odcinku szyjnym kręgosłupa 1 miesiąc 1 dzień temu #20053

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1110
Opis podaje że w pozycji w której było wykonywane badanie (czyli pewnie leżącej, być może z podpórką pod głowę) widać niezbyt duże uwypuklenie dysków na dwóch poziomach, bez stałego ucisku na nerwy.
Szyja jest najbardziej ruchomym odcinkiem kręgosłupa, badanie obrazowe MRI w pozycji leżącej nie pokazuje co się dzieje z dyskami przy ruchu czy w obciążeniu czy po wielu godzinach np. siedzenia z pochyloną głową. Dlatego do badań obrazowych stosuje się zawsze badanie pacjenta na żywo - sprawdzenie czy np. nie występuje przetrwałe obronne napięcie mięśni stabilizujących kręgosłup (co by mogło dawać dolegliwości bólowe), jaka jest ogólna ruchomość szyi, badanie objawu szczytowego, itd. A co stwierdził fizjoterapeuta skoro oglądał szyję? Mówił coś że mięśnie są nadmiernie przewlekle spięte?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Ból w odcinku szyjnym kręgosłupa 3 tygodni 5 dni temu #20082

• Mar1234
  • Mar1234 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jeśli chodzi o napięcie w mięśniach: pojawia się przewlekle, ale w różnym natężeniu. Zarówno przy dużych i mniejszych spięciach pojawia się ból o różnym nasileniu, nie ma szczególnej zależności typu: duże spięcie - silny ból, małe spięcie - brak/mniejszy ból. Nawet przy małych spięciach mięśni czy też ich braku dolegliwości bólowe i tak pojawiają się.

Ból w odcinku szyjnym kręgosłupa 3 tygodni 4 dni temu #20089

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1110
Możliwe że spięcia mięśni są reakcją obronną przed bólem korzeniowym. Do tego się wykonuje (raczej przy rozluźnionych mięśniach) test szczytowy czy test szczytowy pogłębiony (naciska na głowę od góry lub nacisk na pochyloną głowę od góry).
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

• Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.063 s.
Zasilane przez Forum Kunena