Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: MRI odcinek szyjny

MRI odcinek szyjny 1 miesiąc 3 tygodni temu #19429

• Krzykos
  • Krzykos Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Zniesiona lordoza szyjna . Obniżenie wysokości krążka m/kręgowego na poziomie C6-C7 z cechami zmniejszonego uwodnienia. Poza tym wysokość trzonów kręgów i krążków m/kręgowych prawidłowa. Na poziomie C3-C4, C4-C5, C5-C6 wypuklina dyskowa typu bulging modeluje worek oponowy na głebokość do 2 mm. Na poziomie C6-C7 centralno- lewostronna przepuklina dyskowa w osi strzałkowej wielkości 5 mm, uciska worek oponowy przednio- lewobocznie , otwory m/kręgowe zwężone bardziej po stronie lewej. Blaszki graniczne trzonów kręgów na tym poziomie z obecnością podblaszkowych odczynów zapalno- zwyrodnieniowych. Zmiany zwyrodnieniowe kręgów szyjnych .
Szyjny odcinek rdzenia kręgowego o prawidłowej intensywności sygnału.

Do tego bole promieniujące do lewej dłoni.
Efekty zdretwialej dłoni.
40% mniejsza siła lewej strony ciała względem prawej.

Odpłatnie chciałbym wykonać zabieg czy to endospokowo czy discogel czy lpdd, jednak chciałbym też wrócić do sporo i aktywności po zabiegu (z racji wykonywanego zawodu )

Jakieś rady ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MRI odcinek szyjny 1 miesiąc 3 tygodni temu #19431

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1095
Może się mylę, ale z tymi komercyjnymi małoinwazyjnymi metodami to chyba znajdziesz niewielką pomoc na tym akurat Forum.
Ja miałem wymieniony dysk na Mobi-C w szyjnym i sobie chwalę - sprawność rąk prawie całkiem wróciła, ruchy szyją również.
Może ktoś po zabiegach które wymieniasz się znajdzie zadowolony jeszcze, nie wiem.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

MRI odcinek szyjny 1 miesiąc 3 tygodni temu #19432

• Krzykos
  • Krzykos Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Gdzie w Polsce (oczywiście odpłatnie) wykonuje się najlepiej tego typu zabiegi lub jakiego lekarza można polecic?

Ja sam jesteś z woj zachodniopomorskiego i brak mi pomysłów gdzie to konsultować, gdzie szukać pomocy

MRI odcinek szyjny 1 miesiąc 3 tygodni temu #19433

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
Za miałem w Zakopanem w USOiR na NFZ ale nie wiem jakie terminy. Ja czekałem rok jako stabilny, ale to się ciągle zmienia, trzeba pytać, konsultować tam. Jak masz kilka dysków uszkodzonych trochę a jeden bardzo, bo chyba zachowanie ruchomości tego jednego powinno być dość ważne.
Odpłatnie to nie wiem gdzie to robią. Odpłatne operacje kręgosłupa są poza jakąkolwiek kontrolą.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

MRI odcinek szyjny 1 miesiąc 3 tygodni temu #19434

• Krzykos
  • Krzykos Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Ruchomość szyji oraz ogólna sprawność ( ruchomość ) w moim przypadku jest bardzo bardzo dużą. Niestety pojawiają się nerwobólu promieniujące do dłoni... Nocami nie spie do tego musiałem całkiem zrezygnowac z aktywności fizycznej która jest moja praca jednocześnie, dlatego też szukam pomocy, polecenie kogoś lub kliniki

MRI odcinek szyjny 1 miesiąc 3 tygodni temu #19435

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
W Zakopanem w USOiR szyjne robią mistrzowsko - jak gdzie indziej w prywatnych -> nie mam pojęcia. Kiedyś tu jedna pacjentka pisała że miała równie dobrze zrobiony gdzie indziej i że po tygodniu jechała z dziećmi na wakacje prowadząc, ale nie pamiętam gdzie to tu było. A te discogele, pldd, itd. , no to podobno czasem pomagają czasem nie, przeważnie po wielu miesiącach, tak że nie wiem czy akurat na tym Forum znajdziesz entuzjastów takich zabiegów. Akurat szyja od przodu jest łatwo dostępna, niewiele cięcia nawet przy wymianie dysku, nie wiem w sumie po co tam się bawić w małoinwazyjne. Co innego lędźwiowy a już szczególnie piersiowy.

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.
  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.053 s.
Zasilane przez Forum Kunena