Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Problem z kręgosłupem szyjnym

Problem z kręgosłupem szyjnym 3 tygodni 6 dni temu #18504

• Lampardd
  • Lampardd Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 6
  • Oklaski: 0
Witam,
w załączniku przesyłam zdjęcie z rezonansu kręgosłupa szyjnego mojej dziewczyny.
Jej problemy zaczęły się po wypadku samochodowym rok temu.
Ma 35 lat i pracę siedzącą.
W ostatnim czasie mocno zaostrzył się jej ból kręgosłupa, który głównie nasila się po pracy. Chwilową ulgę przynoszą wizyty u fizjoterapeuty , który rozluźnia mięśnie terapią manualną.
Mój problem to kręgosłup lędźwiowy , zakładając kiedyś tutaj temat, dowiedziałem się pomocnych rzeczy.
Także próbuję tym razem z kręgosłupem szyjnym dziewczyny.
Czy w przypadku kręgosłupa szyjnego również schemat jest podobny jak przy kręgosłupie lędźwiowym, mianowicie najlepiej wzmacniać odpowiednie mięśnie żeby lepiej trzymały kręgosłup ?
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 3 tygodni 6 dni temu przez Lampardd.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problem z kręgosłupem szyjnym 3 tygodni 6 dni temu #18505

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1063
  • Oklaski: 38
Lampardd napisał:
Czy w przypadku kręgosłupa szyjnego również schemat jest podobny jak przy kręgosłupie lędźwiowym, mianowicie najlepiej wzmacniać odpowiednie mięśnie żeby lepiej trzymały kręgosłup ?

Takie rozwiązanie jest odpowiednie jedynie dla pewnej grupy pacjentów ze schorzeniami odcinka lędźwiowego, w poważniejszym przypadku na nic nie pomaga.
Moim zdaniem wzmocnienie mięśni szyi prawdopodobnie nie może spowodować ich rozluźnienia się, skoro spinają się prawdopodobnie w reakcji obronnej na ból. Chyba że wzmocnienie mięśni pozwoliłoby dłużej podczas siedzenia utrzymać głowę w lepszej pozycji w której bólu nie ma? Dodatkowo jakieś ćwiczenia co kilka godzin w pracy. Wtedy miałoby to może jakiś sens.
Na rezonansie nie ma stricte tragedii ale moim zdaniem przy takich objawach powinno się go uzupełnić badaniami czynnościowymi.
U mnie przy dużo ostrzejszych objawach (ból nie do wytrzymania w szyi pojawiający się już po krótkim czasie siedzenia i spięcie mięśni szyi) rehabilitacja (wzmacnianie mięśni, trakcje, mobilizacje, fizykoterapia itd) dała efekty na jakieś 2-3 miesiące - może u osób z lżejszymi bólami jest bardziej skuteczna, na dłużej, nie wiem.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 3 tygodni 4 dni temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.098 s.
Zasilane przez Forum Kunena