Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Czy mam panikować i szykować się do operacji?

Czy mam panikować i szykować się do operacji? 1 miesiąc 1 tydzień temu #18173

• Miopka
  • Miopka Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Dzień dobry. Mam prośbę (bardzo tu typową, ale dla mnie ważną). Proszę oceńcie opis MR, dla mnie wygląda strasznie. szczególnie, że choruję na miopatię mitochondrialną i mam podejrzenie o RZS. Drugi załącznik to MR lędźwiowego, ale sprzed kilku lat, obecnie czuję, że jest gorzej. Pozdrawiam wszystkich :)
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy mam panikować i szykować się do operacji? 1 miesiąc 1 tydzień temu #18174

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Nie ma w Polsce żadnego przymusu pójścia na operację, na operacje idzie się zazwyczaj jak się człowiek czuje beznadziejnie z powodu dolegliwości możliwych do wyleczenia lub złagodzenia operacyjnie, i nic innego nie pomaga. Teraz jest chyba zalegalizowana lecznicza marihuana, do tego wiele innych silnych leków - można się leczyć (uśmierzać dolegliwości) w poradni leczenia bólu.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Czy mam panikować i szykować się do operacji? 1 miesiąc 1 tydzień temu #18176

• Miopka
  • Miopka Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
:) Ból jest non stop, częste drętwienia, usztywnienia i ograniczenia ruchu. Na co dzień najbardziej doskwiera mi odcinek lędźwiowy i możliwe, że piersiowy (brak rezonansu, ale mam bardzo silne bóle w mostku, nie od serca). Lekarze przepisują mi tylko leki przeciwbólowe, których organizm nie toleruje. Nikt nie chce wskazać konkretnej pomocy czy możliwości operacji. Komplikuje wszystko dyskopatia wielopoziomowa i choroba genetyczna mięśni. A teraz jeszcze wysiadły stawy i diagnozowana jest kolejna choroba autoimmunologiczna. Czuję się bezradna i wysłana do wora pt. na straty. A szukam konkretnej rady i opinii, czy coś się da z tym zrobić oprócz otępiania siebie i bólu. Pozdrawiam

Czy mam panikować i szykować się do operacji? 1 miesiąc 1 tydzień temu #18177

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
No ale idziesz z tymi wynikami do jakiegoś lekarza od kręgosłupów? Czy jak..

To jest pierwszy raz rezonans czy kolejny..? Piszesz że nikt nie chce wskazać możliwości leczenia w tym operacyjnego - ale oni widzieli ten wyniki MRI?

Jak wyszły badania czynnościowe przeprowadzone przez lekarza, np. objaw Laseque'a czy objaw szczytowy? Potwierdzają się te wyniki MRI?

Obróciłem obrazy i wstawiam, bo jednak większość osób tu jest obolała i nie jest w stanie przeczytać czegoś obróconego o 90 stopni (włącznie ze mną)

Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 1 tydzień temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: Miopka

Czy mam panikować i szykować się do operacji? 1 miesiąc 1 tydzień temu #18179

• Miopka
  • Miopka Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Dziękuję za odwrócenie zdjęć, nie załapałam, że wstawiłam tak głupio. Oczywiście byłam u neurologa i neurochirurga. Najczęściej słyszę, ze póki chodzę... Może za mało dobitnie mówię, że boli i ogranicza mi codzienne funkcjonowanie. Odruch szczytowy (dopiero to wygooglowałam) nigdy nie był u mnie badany. Może jestem za wysoka ;) (bo jestem). Pozostałe odruchy są badane, stwierdzam, ze boli i na tym się kończy. Chyba problem leży w tym, że trudno jest podjąć decyzję, co ze mną zrobić przy chorobach towarzyszących. A może trudno stwierdzić jakie dolegliwości wynikają z danej choroby. Trudno powtarzać osobie z miopatią "buduj garnitur mięśniowy dla kręgosłupa". Nie śpieszy się do operacji, ale bezczynność i czucie, że wszystko się sypie jest trudne do zniesienia.
A jco Ty/Wy myślicie o tych opisach?

A przede wszystkim dziękuję za odzew!

Czy mam panikować i szykować się do operacji? 1 miesiąc 1 tydzień temu #18180

• dawid
  • dawid Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 3
Wrzuć zdjęcia z MRI bo z tych opisów to nikt Ci nic konkretnego nie powie. Dobry lekarz nawet nie czyta opisu tylko od razu prosi o płyte - moim zdaniem taki wyznacznik czy ktoś w ogóle zna się na rzeczy.

Jeśli chodzi o szyję to w opisie tylko pisze że masz wypukliny ale zero informacji odnośnie ich wymiarów itd.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.111 s.
Zasilane przez Forum Kunena