Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: MRI odcinka szyjnego - prośba o ocenę

MRI odcinka szyjnego - prośba o ocenę 1 miesiąc 1 dzień temu #18231

• dawid
  • dawid Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 3
użytkownik421 napisał:
To niewiele wyszło.. Ciekawe co lekarz powie. Niektórzy radiolodzy piszą że "w pozycji w której wykonywano badanie brak ucisków", niektórzy że "możliwe kolizje zależne od pozycji", widząc że na leżąco nie ciśnie ale przy ruchu może, a niektórzy w ogóle nie biorą pod uwagę ruchu, tylko to co wychodzi w pozycji badania. Może Ci lekarz zaleci RTG czynnościowe dla określenia stabilności (czy tam gdzie uwypuklenia nie masz rozchwiania).

To u Ciebie też nie było jakiejś tragedii w opisie. W sumie podobnie tylko u Ciebie dochodzą osteofity.

Zastanawia mnie to :
"W zakresie otworów m/k drobne torbiele okołokorzeniowe do max śr. 4mm w lewym otworze na poz. C6/7".

U Ciebie też w opisie to zawarli . Ciekawe od czego to sie bierze ? Bo jeśli dobrze rozumiem to przepuklina + ten torbiel i już się robi ciasno w otworze międzykręgowym.

Generalnie rozmawiałem z kilkoma osobami po operacjach w odcinku szyjnym i lędźwiowym i praktycznie każdy z nich opowiadał podobno historie - przepukliny w lędźwiowym dają ostrzejsze objawy niż te w szyjnym. Zmiany w szyjnym nie są adekwatne do tego co odczuwali - tzn. czuli się dobrze a lekarz po obejrzeniu MRI stwierdzał że natychmiastowa operacja bo grozi paraliż. Zrozumiałem to tak że w szyi istnieje większe ryzyko i operacje przeprowadza się czasem nad wyrost aby nie dopuścić do sytuacji ostatecznej czyli uszkodzenia rdzenia.

Zobaczymy co powie mój lekarz na to.
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 1 dzień temu przez dawid.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

MRI odcinka szyjnego - prośba o ocenę 1 miesiąc 1 dzień temu #18232

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Torbiele mogą być od zawsze, mogą się z czasem zmieniać. Pewnie to czy powodują ból zależy od lokalizacji. Temat o cystach tarlov'a - forum.drkregoslup.pl/forum/Zasoby-wiedzy...e-odno%C5%9Bniki#642

Mnie one u mnie specjalnie już nie martwią (jak ostro bolało to martwiły), niektórzy mają o wiele większe, np. forum.drkregoslup.pl/forum/odcinek-ledzw...zeniowe?limitstart=0 . Jak pisałem w tamtym wątku 5 lat temu, w Polsce większość lekarzy miało nieaktualną i nieprawdziwą wiedzę na temat torbieli, mieli napisane w książkach że są zawsze bezobjawowe, co nie było wtedy prawdą według badań z innych krajów. Nie sądzę żeby większość lekarzy, szczególnie starszych nie związanych z ośrodkami akademickimi, zaktualizowało od tamtej pory swoją wiedzę. Przynajmniej stronę na WIkipedii ktoś uaktualnił z tego co widzę.

Może to że zmiany w MRI w szyjnym są nieadekwatne do odczuć jest też dlatego że szyjny jest najbardziej ruchomym odcinkiem kręgosłupa we wszystkie strony, a lędźwiowy głównie przenosi ciężar, nie wiem. U mnie było na tyle "luźno" między kręgami w szyjnym że np. przy chodzeniu przy stawianiu kroków ból się nasilał, objaw szczytowy wychodził dodatnio, drętwienia w rękach (do tego stopnia że mi się ciężko na klawiaturze pisało, zgrabiałe dłonie miałem - nie trafiałem w literki, mimo że jakby od dzieciństwa zajmowałem się programowaniem i na klawiaturze naprawdę szybko pisałem. Po operacji wracam teraz do wcześniejszej prędkości pisania bezwzrokowego, nie muszę się tak skupiać jak wcześniej nad każdą literą)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 18 godzin temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: dawid
Czas generowania strony: 0.106 s.
Zasilane przez Forum Kunena