Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Bol karku promieniujacy do glowy.

Bol karku promieniujacy do glowy. 1 tydzień 1 dzień temu #17890

• ksiawk
  • ksiawk Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Ten c2 okazal sie nie byc zlamany, ale martwi mnie to rozluznienie wiezadel, bo chyba stad plyna moje dolegliwosci. Co z tym zrobic?
Zalaczam zdjecie opisu tk.
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Bol karku promieniujacy do glowy. 1 tydzień 1 dzień temu #17891

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1044
  • Oklaski: 37
Ja niestety nie mam takiej wiedzy.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Bol karku promieniujacy do glowy. 1 tydzień 16 godzin temu #17892

• davidstw
  • davidstw Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 1
skoro usztywnienie kręgosłupa pomogło i pomaga to zastanów się z rehabilitantem czy nie pójść tym torem i po prostu ćwiczeniami wzmocnić mięśnie w obrębie kręgosłupa a szczególnie szyjnego i piersiowego. Stworzy to naturalny gorset mięśniowe..
zacznijcie od prostych ćwiczeń izometrycznych na probe . . . takie ćwiczenia można robić małymi seriami parę razy dziennie nawet w pracy i na postoju w samochodzie ;) oczywiście trzeba obserwować objawy które pokażą czy to dobra droga a w między czasie się diagnozuj . Większości tylko cierpliwa praca, zmiana nawyków i obserwacja objawów pomaga ;)

Bol karku promieniujacy do glowy. 1 tydzień 3 godzin temu #17895

• ksiawk
  • ksiawk Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Zastanawiam sie czy przez wlasnie spiete miesnie nie mam neuralgii nerwu potylicznego po jednej, lewej stronie. Bylam juz u fizjoterapeuty kilka razy, faktycznie pomagalo, ale jazda samochodem mam wrazenie sprawia, ze miesnie sie bardziej napinaja, zeby zniwelowac rozluznione wiezadla i boli mnie najbardziej w punktach uciskowych tego nerwu. Dziwi mnie tylko, ze neurolog/ortopeda nie stwierdzili tego, nawet nie zasugerowali tej drogi, ze to moze byc ten nerw. Bol jest dziwny, przeszywajacy, przechodzi po chwili, teraz juz tylko na bardzo duzych dziurach na drodze, czyli widoczna poprawa po kilku sesjach fizjoterapii.
Jesli chodzi o diagnostyke, zrobilam usg szyi, rtg kreg szyjnego, rtg zatok, tk glowy, tk kregoslupa szyjnego i tylko to wykazalo odstepstwa od normy. Zastanawiam sie czy robic mri tego szyjnego. I jak dojsc do tego ze to faktycznie jest ta neuralgia, czy jest inna droga diagnostyki, niz ustapienie objawow po zablokowaniu nerwow potylicznych?

Bol karku promieniujacy do glowy. 6 dni 13 godzin temu #17906

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1044
  • Oklaski: 37
Nie jestem pewny, ale chyba jeśli jest coś rozluźnionego zbytnio, to jest i niestabilność, a tą diagnozuje się albo zdjęciami RTG czynnościowymi (w zgięciu i przeproście), albo MRI czynnościowym - forum.drkregoslup.pl/forum/Diagnostyka/3...i-mniej-realtime-mri . Od niedawna taki rezonans jest również gdzieś w Polsce w woj. opolskim, pisaliśmy o tym tu na forum ale zapomniałem niestety gdzie.
To że lekarze czegoś nie zauważyli lub pominęli - jeśli nie są stricte lekarzami od kręgosłupa, a jedynie mają specjalizację z ortopedii czy neurochirurgii czy neurologii, to raczej normalne - nie wiem jak wygląda w Polsce robienie specjalizacji, ale po doświadczeniach z wieloma różnymi lekarzami zgaduję że podobnie jak na większości uczelni jest jakieś przestarzałe minimum programowe, a faktycznie przydatną wiedzę mają ci którzy robią specjalizację w ośrodkach gdzie leczy się dużą ilość kręgosłupów, sami doszkalają się uczestnicząc w polskich i zagranicznych konferencjach dot. kręgosłupa, oraz analizując najnowsze doniesienia medyczne. Jeśli ktoś zakończył edukację medyczną na studiach ileś tam lat temu, to jego wiedza o kręgosłupach bywa naprawdę ale to naprawdę wątła - bardzo często pacjenci mają większą/aktualniejszą.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Bol karku promieniujacy do glowy. 6 dni 12 godzin temu #17908

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 78
  • Oklaski: 19
Rezonans jest w Głuchołazach nr telefonu 515 910 804
The following user(s) said Thank You: użytkownik421
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.095 s.
Zasilane przez Forum Kunena